bugün

fenerbahce klubu baskanidir an itibariyle.
büyük başkan..
yıllardır fenerbahçe kulübünün başkanlığını yapan diyarbakırlı müteahhit işadamı.yurtdışında natonun işlerini yapar.natonun işlerini ihale eden dayısı faruk yalçın tarafından desteklendiği rivayet edilir.ayrıyeten;
(bkz: faruk yalçın)
(bkz: süreyya yalçın dürüst)
Alex 6m euro, Cem papila 100.000 euro, 2006 Tr ligi şampiyonluğu 10m euro; UEFA+SUPER cup paha biçilemez... Paranın satın alamayacağı şeyler vardır, geri kalan herşey için aziz yıldırım...
renkli cam gözlük kullanan, "r"leri söyleyemeyen, 1,50 olmasına rağmen 2 metreymiş gbi yürüyen, futboldan sadece stad inşaatı boyutunda anlayan, astığı astık kestiği kesitik, parayla herşeyi satınalabileceğini zanneden, dünya tarihinde validesine en çok sövülen (bir şeyi kırk kere söylersen olurmuş!) ezikbahçe başkanı...
çok zengin kişi. (bkz: azizin paraları)
Son zamanlarda tribüne karşı duruşu ile kendi taraftarından bile antipati toplayan her Fenerbahçe başkanının olduğu gibi sözü heryere geçen başkan...
(bkz: kufure hayır)
evet son zamanlarda herkes diyor ki fenerbahce yi kimse sevmiyor fenerliler dısında işte bunun nedeni de aziz yıldırım ve yönetimi gibi laflar tamam dogru fener sevilmiyor bunun en büyük nedenlerinden biri de aziz yıldırmdır ama neden aziz yıldırımdır?cok basit hayatını fenere adamış bir sürü para vermiş tesis stad gibi hadiseliri bitirmiş en mükemmel sekilde, o yetmemeiş tv kanalı açmış bütçe 100 milyon doları geçmiş anelkayı appiah alex gibi yıldızları getirmiş ve bir fenerbahceli olarak haklı olarak fenerbahce nin en büyük oldugunu hep dile getirmiştir.bizim türk insanı ne yapmıştır fenerli olmayanlar bu da cok basit(gelişmemiş,kültür seviyesi düşük insanlar hazımsız olur,kendini başkasının yerine koyamaz)aziz yıldırıma devemlı yaklasık 4-5 senedir topluca küfür etmekte acımasızca eleştirmektedir bunları da görmek fazla şaşırtıcı degil ama acı dır.diyeceksiniz aziz yıldırım ın hiç suçu yok mu?tabiki oldu ama ne zaman oldu bu igrenclikler basladıktan sonra!!!insan da biyere kadar dayanır o yüzden yaptıgı hatalardan fazla suclanamaz.bu yüzdendir ki biraz kendinizi onun yerine koyun ve düşünün,bakalım anlayabilecekmisiniz!!!
türk futboluna ve fenerbahçeye müthiş hizmetleri olmuş, içine kapanık büyük başkan...!!!
mesnevide hz. mevlana anlatmaktadır:
sidik çukurunda yüzen çöpe konan sinek; sidiği derya, konduğu çöpü kadırga, kendini de denizlerin fatihi sanırmış.*
Bir beşiktaşlı olarak ,Fener'in şampiyonlugunu istememe nedeni.Ne oldu Aziz kupasızmı kaldın.Kendini tek görür,etrafını yok sayarsan lig tarihinde olmamış şeyler başına gelir,son hafta bir anadolu takımını yenemeyip şampionlugu veren takım olursun. Olsun ama sende para çok. Game over- Insert coin tabikide.
en çok galatasaray şampiyonluğu gören fenerbahçe başkanıdır. bu sayı 14 mayıs akşamı itibarı ile 5'e çıktığı için; federayon kuralları gereğince artık göğsüne yıldız takmayı haketmiştir.*

(bkz: yıldız taktıran şampiyonluklar)

edit: bir de parası ile rezil olan adamdır.
http://www.hurriyet.com.tr/spor/4432363.asp

link'e göre başkanlığı bırakma kararı almış.
olabilir mi ki?
acaba türk futboluna bu kadar büyük bir iyilik yapar mı?
kendisi gitse de yerine gelecek asbaşkan * onu aratmaz diye düşünüyorum.
(bkz.ali şen ekolü)
(bkz: fanatik fenerbahce taraftarı)
(bkz: aziz yıldırım ın istifa etmesi)
an itibariyle istifa etigini resmen acıklamıs fenerbahce spor klubu eski baskanı..
beşiktaş 'ın kuruluşunun 100. yılında şampiyonolduğunu gören zamanın aktif, şimdinin pasif fenerbahçe başkanlarından..
ugruna galatasaraylılar tarafından hos bir klip hazırlanmıs, eski fenerbahce baskanıdır...

http://img299.imageshack....php?image=saat20450ya.swf
giderayak; Roberto Carlos, Morientes, Totti, Fatih Tekke ve Sol Campbell gibi adamları fenerbahçe'ye kazandırmış başkandır.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/4438599.asp?gid=53
o kadar zeki bir insandırki galatasaray şampiyon olduktan 3 gün sonra istifa ettiğini açıklayarak eleştirilen gitmesi istenen cristoph daumu kurtaran ve herkesi fenerbahceden nefret ettirdi kaçan şampiyonlukta onun da payı var diye eleştirilen kendine olan olumsuz bakış açılarını değiştiren ve galatasarayın şampiyonlugunu bile gündemden düşürebilen başkandır.
bugün ali şen ile yemek yiyip kendisine sevmeyen birinden bile dön çağrısı aldıktan sonra başkanlığa dönmeye bir adım daha yaklaşan futbolcu
galatasaray'ın şampiyonluğundan sonra gündemi değiştirmek için istifa ettiğini açıklayan fakat klasik bir fenerli davranışı olarak kararından dönen diktatör. fakat unuttuğu bir şey var gündem değişsede gerçek değişmedi; tek büyük galatasaray
bugun erman toroglu tarafından hakkında yıldırım açıklamalı başlığıyla aşağıdaki köşe yazısı kaleme alınmış kişi..

Bırakın Aziz Yıldırımın askerlik yapıp, yapmamasını, Tümer Metinin Beşiktaştan Fenerbahçeye geçmesinde bile bu askerlik sorunu konuşuluyor. Bütün bu dedikodulara son vermek Aziz Yıldırımın elindedir.

FENERBAHÇEye sekiz yıl başkanlık yapan Aziz Yıldırım, 18.05.2006da aniden ikinci defa "görevi bırakıyorum" dedi. Kimileri bunu, tarihlerinin mali açıdan en kötü dönemlerini geçiren Beşiktaş ve Galatasaraya iki kupanın da kaptırılmasıyla ilişkilendirdi. Kimileri, "Aziz Yıldırım başarısız oldu, yalnızca işin müteahhitlik yönünde etkiliydi. Futboldaki başarı açısından Galatasarayı yakalayamayacağını anlayınca istifa etti" dedi. Kimileri de "güven tazeleyecek, bu arada da Galatasarayın şampiyonluk sevincine çomak sokacak" dediler. Ama Aziz Yıldırımın "bırakıyorum" cümlesi bir tek Hürriyet Gazetesinin 18.05.2006 sayısında çıktı.

Hürriyette bu cümle 9 sütun başlığa çıktığı günün saat 14:30unda Aziz Yıldırım basın toplantısıyla, "Bırakacağım, birincisi gibi olmayacak. Bir daha geri dönmeyeceğim. Kesin kararlıyım" dedi. Sebep olarak da artık ailesiyle uğraşacağını, kendisinin geçmişinin didik didik edildiğini, ilkokul diplomasının, askerliğinin araştırıldığını söyledi.

Şimdi gelelim sadede... Aziz Yıldırım ile Ertuğrul Özkök ne konuştu, bunu bilmiyorum. ikisine de sormadım. Ben, olayı benim taraftan nasıl biliyorum, şimdi size onları açıklayayım. Bir müddet önce, güvenilir bir kaynaktan Aziz Yıldırımın çürük raporu alarak askerlik yapmadığı istihbaratı geldi. Gelen istihbarat bir bacağının kısa olduğu yönündeydi. Her istihbarat doğru demek değildir. Eğer gazeteci iseniz araştırmanız lazım. Şöyle bir düşündüm; "bunu Türkiyede kim araştırabilir, cesaretle üstüne gidip, olayı çözebilir" diye. Tabii ki, aklıma araştırmacı-gazeteci Uğur Dündar geldi. Açıp ona ilettim. Sonra olaylar gelişti. Uğur Dündar, gerekli araştırmalarını yaptı. Belirli konulara ulaştı. Ama Uğur Dündar, bu raporu eline geçiremedi.

1952 Ergani doğumlu Aziz Yıldırım, 1971de askerlik yoklamalarına başlıyor. Okul dolayısıyla başka sebeplerden tecil oluyor. 1983te artık iş üst sınıra gelip, askere gidecekken bu yıl, yani 1983te izmir Askeri Hastanesine bir dilekçe veriyor. Burada "sağ kalça çıkıklığı nedeniyle bacak kısalığı" cümlesi var. Uğur Dündar bunu resmi makamlara onaylatıyor. Yalnız söylediğim gibi raporu eline geçiremiyor...

Şimdi burada şöyle önemli noktalar var. Aziz Yıldırımın hakikaten kalça çıkıklığı vardır. Bir bacağı kısadır. Ve raporu alıp askerliğini yapmamıştır. Bu da çok doğaldır. Aziz Yıldırımın hakkıdır. Zaten böyle ortopedik rahatsızlığı olan bir insanın askere gitmesi de mahsurludur. Veya Aziz Yıldırımın o devirde bir sakatlığı vardır, bu sonradan olmuştur veya önceden vardır. Duruma göre bu zamanla geçebilir sakatlıktır. Veya kalıcıdır. Buna ancak raporu gördükten sonra tıp uzmanları karar verir. Bize bu konuda ahkam kesmek düşmez.

Bırakın Aziz Yıldırımın askerlik yapıp, yapmamasını, Tümer Metinin Beşiktaştan Fenerbahçeye geçmesinde bile bu askerlik bıdı bıdıları konuşuluyor.

Aziz Yıldırımın 17-18 Haziran tarihinde yapılacak olan kongrede Fenerbahçe Başkanlığına adaylığını koyup koymamasından daha önemli olan, bu sorunu Türk milletine açıklaması. Aziz Yıldırımın bir basın toplantısı düzenleyip bu askerlik sorununun bütün mecralarını en ince noktalarına kadar Türk kamuoyuna açıklaması gerekir. Çünkü bu bırakın rakiplerini, kendisi için de çok önemlidir. Eğer bunu açıklamazsa bu sakız herkesin ağzında her gün çiğnenecek. Balonlar patlatılacak. Bu işin en doğrusunu da Aziz Yıldırım söyleyecektir ve açıklayacaktır zannediyorum.

Mesala bana sorsalar; "ey Erman Toroğlu, Türk milletinin çok önem verdiği bu kutsal askerlik görevini nerede yaptın?" diye... "4 aylık Tuzla Piyade Okulunda dağlarda tepelerde tatbikat yaparak geçirdim. Hatta ve hatta zaman zaman yılan bile tuttum. Ondan sonra da çektiğim kura ile Gölcük Ana Üs Komutanlığında şerefli Türk askerliğimi yaptım" derim, göğsümü gere gere... Ve "vatana olan askerlik borcumu ödedim" derim. "Şu anda da bir savaş olsa seve seve tekrar silahımı alır, vatanım için çarpışırım" derim...

Bakınız, son olarak gene net bir biçimde söylüyorum. Aziz Yıldırımın böyle bir ortopedik rahatsızlığı varsa ve bu her gün böyle çiğnenecekse son derece yanlıştır ve haksızlıktır. Bütün bunlara son vermek de, bıçak gibi kesip atmak da kimsenin değil, Aziz Yıldırımın elindedir.
an itibariyle kalp damarlarındaki tıkanıklık nedeniyle gülhane askeri tıp akademisinde yoğun bakımda olan fenerbahçenin eski (galiba öyle) başkanı. bir beşiktaşlı olarak geçmiş olsun derim.