bugün

entry'ler (26473)

boşanmış birinin hiç evlenmemiş biriyle evliliği

Boşanmış kişi kadınsa erkek de tek çocuksa erkeğin ailesi kesinlike istemeyecektir bu evliliği.

havuçlu tarçınlı kek yapan erkek

(bkz: Vurduruyordur)

(bkz: Yaran başlıklar)

26 ocak 2022 kılıçdaroğlu açıklamaları

Ülke olarak teröristlerle hırsızlar arasında seçim yapmak durumundayız.

(bkz: yapacağınız işi sikeyim ben gidiyorum)

güzel ama keko kız

Esrarengiz bir karıdır. Götü geliştirmekten beynini geliştirmeye fırsat bulamamış herhalde.

hollanda nın kızlık zarı ameliyatını yasaklaması

hollandanın kızlık zarı ameliyatını yasaklamasının ardından ingiltere de buna hazırlanıyormuş

https://tr.euronews.com/2...k-zar-dikimini-yasakl-yor

destekliyorum. bir kere kızlık zarı dikerek erkekleri kandırmak, dolandırmak, aldatmak zaten baştan suç olmalı çünkü yalan.

emrah safa gürkan ın boş boş konuşması

Boş değil de çok hızlı konuşuyor. ilbere tepki olarak doğmuş sanki.

uludağ sözlük neden ekşi gibi popüler değil

Ekşi googleda ilk sırada cikar. Kullanıcılarının çoğu ünlü isimlerdir. Ilk kurulan sözlüktür. Yoksa gerçekten de yazılım olarak oranın burdan pek farkı yok.

dinlerin saçmalığı

Aleviye göre sünnilik sünniye göre alevilik saçma olabilir. Mühim olan insanlıktır. Ne yazık ki ülkemizde dindarı da laiki de yavşak.

dinlerin saçma olması

Dinlerdeki emir ve yasaklar insanların iyiliği içindir. Fakat bunların allahtan geldiğine dair kesin bir kanıt yoktur. O nedenle iyi biri olmak dışında namaz kılmak oruç tutmak kiliseye gitmek vs. Gibi ritüeller saçmadır.

dinlerin saçma olduğunu anlamak

Balkanlarda doğsan türkiyeden daha beter bi ülkede hem de hristiyan olacaksın. Yani hem bu dünyada hem öbür dünyada cehennemi yaşayacaksın ne kadar iyi biri olsan da. Böyle saçmalık mı olur elimizde olmayan bi şey için neden suçlanalaım. Kim mahalle baskısı varken dinini değiştirebilir kolay değil.

çocukluktaki güzel günler

Saf olmakdan kaynaklıdır.

wheelerizm

1919-1933 yılları arasında ABD'de alkolün yasaklanmasına, mafyanın zenginleşmesine, 10.000 ila 50.000 kişinin zehirlenerek ölmesine sebep olan ve ABD'deki en etkili lobicilerden biri kabul edilen adam Wayne Wheelerin ismi, politik baskıyı tek bir konuya odaklamak için medya ve halk baskısı kullanmak anlamına gelen "wheelerizm" kavramı ile halen modern lobicilikte yaşamaktadır.

mutlu yaşamın sırrı

arzu ettiğini oku. sevdiğin bir işte çalış. aşık olduğun kişi ile evlen. iyi ve mutlu bir çocuk yetiştir. emeğinin karşılığınca emekli ol. arkada gözün kalmadan öl.

amin ecmain diyenin ağzına kürekle vurmak

https://www.youtube.com/watch?v=6rX83aKtlwQ

ölüm olduğu halde yaşamak

bir çemberin üstünde olduğunu düşün. bir taraf yarraklığa doğru gitsin, bir taraf süpersonikliğe doğru gitsin mesela. bulunduğun yer, o çemberin en iyi yeri olsa ne olur amına koyayım. süpersonikliğe de gitsen yarraklığa da gitsen, dönüp dolaşacağın yer yine aynı.

memur olup sıradan bir hayatla geberip gitmek

Beterin beteri var ama bu da beter. Ofisteki tipler iyiyse yine eziyet olmaz ama ofisteki tiplerin hiçbiriyle aran yoksa sıyırman ve isyan etmen kaçınılmaz.

cumhuriyetçi misin demokrat mı

abd derin devleti, belirli dönemler için daha agresif ve saldırgan cumhuriyetçileri seçerek dış politikada, ekonomide agresif ve saldırgan bir süreç yürütürler. elbette böylesi süreçler imaj konusunda belirli bir aşınmayı beraberinde getirir. bu nedenle bu politik yönelimin hedeflerine dönemsel olarak ulaşıldığında bu kez demokratlar ile imaj tazelenir ve soft power stratejisi devreye sokularak, cumhuriyetçiler döneminde askeri/disipliner yollarla elde edilen kazanımlar sağlam bir zemine oturtulur.

buz sınıfı gemiler

ice class denen gövdesi buzları kırmak için daha kalın yapılan gemilerdir.

ayberk pekcan

En son dilberay filminde oynamış

https://twitter.com/Ayber...sJuzEONtGx5nqpsQ&s=19

film vizyona girmeden kanserden öldü.

ayberk atilla

(bkz: Genco erkal)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.