bugün

entry'ler (1482)

haykod

Derneği ve barınağı Ankara'da olan, 1955 yılında kurulmuş olan, tüm dünyada tanınan ve 2860 sayılı yardım toplama kanununa riayet eden hayvanları koruma derneğidir.

sokak kedisi

Bir sokak kedisi olmak...
Sokakta bir kedi olmak bazen uzun, bazen kısacık bir hikayedir... Kimilerimiz annesiz büyümek zorunda kalırız... Bir sokak kedisi olmak insanların yüzlerinden önce ayakkabılarını görmektir onlar bir yemek masasının altında suratımıza vurduklarında... Bir sokak kedisi olmak bir çocuğa bir kutuda karne hediyesi olarak götürülmek, yazlığa giderken bir kutu içinde bahçeye atılıvermektir, unutuluvermektir... Bir sokak kedisi olmak birilerinin attığı çöpleri yemeye çalışırken cam kırıklarında kesilmek, bazen kör olmaktır... Bahçesine girince insanların balkondan kaynar su dökmelerine alışmaktır sokakta yaşamak, bir apartmanın içine ısınmak için girince süpürgenin sapıyla dövülmek, doğum yapınca yavrularınızın bazen yakılmasına, bazen bir poşette yavrularınızı boğan insan oğluna ses çıkaramamaktır, ve daha sonra bebekler için ağlamaktan ve memelerde biriken sütlerden kanser olmaktır, ölmektir. Bir gün belediyeden gelen amca yemek verince, kanakana yemek ve sonrasında titreyerek, hırlayarak, sürünerek ölmektir. Sokaklarda evsiz olmak her canlıyı benzer risklere sevkeder, terkedilmek her canlıyı önce kalbinden sonra bedeninden vurur!

nükhet ökmen

1987-1997 yılları arasında istek Vakfı Belde Lisesinde Türkçe Öğretmeni Ve Müdür yardımcılığını görevlerinin yürütmüş olan, sonrasında Şişli Terakki Lisesinde uzun yıllar çalışmış olan Türkiye'nin en başarılı Türkçe Öğretmenlerinden biridir. 2013 yılının Ocak ayında geçirdiği kalp krizi sonucunda vefat etmiştir.

uyuyamama nedenleri

cinsellik.

terörist devlet filistin gazze den defol

filistin'in sonu hazırlandığı, ve hatta hazır ne nazır olduğu için mantıklı önermedir. Zaten yeryüzünde o ülkeye gerek te yoktur.

filistin devleti kurulmasının vakti geldi

kurulsun, satsınlar yan gelip yatıp, kurulsun, satsınlar yen gelip, kurulsun, satsınlar...

israil filistin ateşkesi

filistin'i bir gece dümdüz edeceklerinin göstergesidir. Çatışma olunca bütün dünya görüyor ya o bakımdan, çığırtkanlar sussun diyedir. Özelliklede ülkemizde yaşayan her iki ülkeyi de görmemiş laf ebeleri.

hatun diye mesajlaşılan yazarın süleyman çıkması

Yazarlar umduğunu değil bulduğunu yer. Yemezsede gargara yapar vaziyetidir.

kızlık zarına alternatif isimler

am tıkacı.

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

beeen teoojyondan fiiym ijyemek şakacı...

öğrenci evinde tasarruf yolları

Kombiyi kapatıp, orgy yapmak. evet. net.

iz bırakan ayakkabı markaları

Ekonomi tarihinden bir marka; American Eagle.

eski sevgilimin yeni sevgilisine not

gece asla derin uyuma, sen uyurken o asla masumca uyumaz.
senden önce uyandıysa sakın kahvaltı hazırlatıyordur diye düşünme, facebook ta "bir sonraki adayını" arıyor olabilir.
ek bir not; "terket" , kafayı sıyırır.

sol gazetesinde atatürk le ilgili bir şey olmaması

Doğru önermedir. Atatürk'e mesafeli durduğu gözlenmekte olan gazetedir.

yapılmış en aptalca dalgınlık

yolda araç kullanırken, park etmiş araçların en arkasında beklemek, beklemek ve beklemektir. Ve beklenenin trafikte bekleyen araçlar değil, park etmiş araçlar olduğunu on dakika sonra fark etmektir. Direksiyon sağa kırılıp uzaklaşılırken, kimse tarafından görülmemiş olmaya dua etmektir.

a 101

Dandik süt ve deterjan deposu olarak adlandırılabilecek bakkaldır.

ben harvard mezunuyum diye hava atan insan

harvard vardı da, Oxford vardı da biz mi okumadık diyenlerin arkasına saklandıkları tembellikten sıyrılıp baş etmek zorunda kaldıkları insandır. Ülkemizde Boğaziçi ve ODTÜ var, "okudunuz mu?" zahmet buyurup diye düşündüren prototip bazlı konudur.

bir kitabın 20 lira olması

Avrupa ortalamasına göre oldukça düşük olan fiyattır. Kitap, sanattır. Sanat, emektir. Bu eğer 20 liraysa ülke cennettir.
Ülkemizde bir çok insan her şeyi bedavaya getirmeyi alıştığından dolayı yüksek olan fiyattır 20 lira. O devir bitmiştir. Ben okumaya karar vermişim ya kitapta bedava olmalı, ayağıma gelmeli devirleri bitmiştir. Sevdiğiniz, bayıldığınız kapitalizm budur. Buyurun!

samsun da çok kolay karı kız bulunması

Yanlış önermedir. Adı geçen yerde adamı vururlar be! karılarına , kızlarına göz dikilirse.

5 kişi birleşip kediyi tekmelemek

Acımasız insan tipleridir. Psikiyatristlerin de doğruladığı üzere çok ciddi ruhsağlığı sorunları olan ve ileride kendileri ve cevreleri için çok zararlı olabilecek bireylerdirler.