1. 1.
  lionun çoğul hali.
  1 ... veritaserum
 2. 2.
  Çok güzel bir klüptür.Bütün elit kesim bu klüplerde toplanmıştır.Ticari dayanışma amaçlıdır.Birçok tanıdığım bu klüptedir.Yetiskinlere lio,genclere ise leo deniliyor.Masonluğa adımdır.Benzeri için;

  (bkz: rotary)
  5 -4 ... italiano
 3. 3.
  Lions Hareketi, Chicago'da genç bir sigortacı olan Melvin Jones'un insanların yeteneklerini karşılık beklemeden hizmet ederek toplumun yararına kullanmaları çağrısı ile 7 Haziran 1917'de başladı.1920-1930'larda yayılmaya başlayan Lions hareketi bugün yeryüzünde 187 ülke ve coğrafi bölgede hizmet vermektedir. Bu ülkelerde 737 Yönetim Çevresi, 45.195 kulüp ve 1.358.753 Lion topluma karşılıksız hizmet yarışını sürdürmektedir.

  Ülkemizde Lions Hareketi 1963 yılında Prof.Dr.Fahrettin Kerim GÖKAY'ın önderliğinde Istanbul Milletlerarası Lions Kulübünün kuruluşu ile başlatılmıştır.Bugün ülkemizde 6 Yönetim Çevresi 374 Lions Kulübünde yaklaşık 12.500 Lion topluma karşılıksız hizmet vermektedirler.

  Lions kulüplerine üye olanlara Lion,gençlerine ise Leo denir.Masonlukla hiçbir organik bağı bulunmayan Lions kulüpleri kesinlikle ticari amaç gütmezler.Üye profillerinin benzerliklerinden ötürü çoğu zaman Masonlarla karıştırılmaları haklarında yapılan en büyük yanlışlık olmakla beraber,bünyesinde aynı zamanda Mason olan birçok üyeyi de barındırmaktadır.

  Lions kulüpleri Türkiye'de birçok yararlı vakfın kurulmasına öncülük etmişlerdir.Lions kulüplerinin kurmuş olduğu vakıflar arasında:Türk Böbrek Vakfı,Göz Nurunu Koruma Vakfı,Türk Kalp Vakfı,Altı Nokta Körler Vakfı gibi büyük çaplı vakıflar bulunur.
  6 -4 ... thoth
 4. 4.
  kendini bilmez insanların üye olmak için dört döndüğü bir klüptür..
  gerçekten mason değilseniz işinize pek yaramayacak fişlenmenizle sebep olacak bir yerdir...
  2 -7 ... salvatore di stefano
 5. 5.
  turkiyede hastane spor okulu ve bilimum turk insanina faydali degisik yerler acmislardir. bir cok ogrenci lions vakiflarindan burs almaktadir. ve bu hic bi zaman hic bir yerde soylememektedir. surekli lionslar masondur turkiyeyi ele gecirmeye calisirlar gibi degisik soylemlerle lions kluplerini karalamaya yonelik calismalar yapilmaktadir. ayrica lions kluplerinde daha 1 kisi bile fislenmemistir.
  (bkz: bisey bilmeden entry girmek)
  (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  4 -4 ... spiritualized
 6. 6.
  lions nedir?

  LIONS kelimesi ingilizce Liberty (özgürlük) Intelligence (anlayış) Our Nations Safety (ulusumuzun güvenliği) sözcüklerinin baş harflerinden oluşur.

  her ülkede bir lions konfederasyonu vardır. konfederasyonlar bölgelere ayrılmıştır. türkiye'de bu bölgeler t-u-r-k-e-y bölgeleri olmak üzere 6 tanedir. istanbul'da üç bölge, ege bölgesinde bir bölge, güney marmara'da bir bölge, güney, güneydoğu ve doğu anadolu bölgelerini kapsayan bir bölge de mevcuttur. 100 avrupa kıtasının kodudur. 18 türkiye'nin avrupa kıtasındaki kodudur (bizi avrupa'dan sayıyolar ona göre). çoğul yönetim bölgesi olduğu için (multiple district) MD118 türkiye'nin lions kodudur.

  lions her ülkede ve kıtada ayrı hedeflere sahiptir. son 20 yıldır temel hedef göz hastalıklarını bitirmek, körlüğü minimum düzeye indirmektir. bu nedenle ülkemizde birçok göz hastanesi kurulmuştur.

  18 yaşını dolduran ve herhangi bir lion tarafından referans olarak gösterilen herkes lions üyesi olabilir. bu kulüplere üye olanların mali durumu iyi olmak zorundadır çünkü kulübün aidatı yüksektir (bu aidatlar amerika'ya gitmiyor bi durun). bu aidatlar kulübün kasasında durur ve bir aktiviteye karar verildiğinde ihtiyaç sahiplerine harcanır. bu aidatlar dışında herkesin bildiği "yiyip, içip, eğleniyorlar, adı da yardım oluyor, pis masonlar" çemkirmesinin iç yüzü şöyledir; kulüpler fasıl geceleri düzenlerler ya da geçmiş yöneticileri onurlandırma geceleri. bu gecenin maliyeti 30ytl ise katılım ücretini 60ytl yaparlar ve kazaılan 30ytl'yi bağışlarlar. ha yer, içer, eğlenirler o ayrı.

  sanıldığının aksine zor iştir lions üyeliği. emek ister, zaman ister, para ister, çevre ister, (güven-özver-tecrübe ister, tamam espriydi). bunların hepsi masondur diyenlere göbeklerini tuta tuta gülerler. evet, türkiye'deki kurucuları (1963 yılında kurulmuştur türkiye lions) arasında masonlar olabilir. isteyen araştırsın. buyrun;

  1-Fahrettin Kerim GÖKAY -Başkan-Ord.Prof.Dr.
  2-Niyazi AKI -ist. Valisi
  3-Necdet UĞUR -ist.Emn.Müdürü
  4-Mehmet UYGUN -Müteahhit
  5-Arif ULUBiL -Mühendis
  6-Abdi iPEKÇi -Yazar
  7-A.Rahmi BACIOĞLU -Tüccar
  8-Nusret ARSEL -Tüccar
  9-Halis KURTCA ist. -Maarif md.
  10-Sabahattin GENAY -Müteahhit
  11-Kamuran GÖRGÜN -Profesör
  12-Mümtaz TAYLAN -Tüccar
  13-Ekrem Şerif EGELi -Ord. Prof.
  14-Necmettin ARBATLI -Organizatör
  15-Süha MERMERCi -Tüccar
  16-Nüzhet TEKÜL -Tüccar
  17-Faruk BERKER -Tüccar
  18-Halis KAYNAR -Bankacı
  19-Nadir NADi -Yazar
  20-Osman NEBiOĞLU -Editör
  21-Mukbil GÖKDOĞAN -Profesör
  22-Derviş MANiZADE -Prof.Dr.
  23-Karabet ARMAN -Doktor
  24-Erdoğan AKBAŞ -Müteahhit
  25-Nabi UP -ithalatçı
  26-Charles W. HART - Profesör
  27-Othmar RIST - isviçre Başkonsolosu
  28-Kamuran BAYDUR - Top.Mah.Gen.Müd.
  29-Vedat Nedim TÖR - Yazar

  fakat masonluğun ne olduğunu ben bile tam olarak bilmiyorum. faydası-zararı nedir bilmem. zaten herhangi bir masonun lions'a üye olması ya da bir lions üyesinin sonradan mason olması herhangi birinin mason veya lions olma ihtimali ile aynıdır. değildir diyen varsa gelsin görüşelim. bundan da ziyade, masonlukla alakasının olup olmadığını tartışan tek ülke türkiye. ne amerika'daki, ne avrupa'daki ne de asya ülkelerindeki lions konfederasyonları böyle bir iddia ile karşı karşıya. bu da işin ilginç tarafı.

  "Bugün ülkemizde 6 Yönetim Çevresinde 374 Lions Kulübünde yaklaşık 12.500 Lion toplumumuza karşılıksız hizmet vermektedirler."

  tek karşılığı kişisel gelişime ve çevre edinmeye olan yüksek katkısıdır. bence çok iyi bir alışveriş.

  buyrun türk lions'unun kurduğu vakıflar;

  *Türk Lions Vakfı
  *Türk Böbrek Vakfı
  *Göz Nurunu Koruma Vakfı
  *Tülbek Türk Lions Beceri Kazandırma Vakfı
  *Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
  *21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı
  *Ege-Akdeniz Hizmet Vakfı
  *Lions ve Leo Kulüpleri Yönetim Çevresi Sağlık Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı (LISES)
  *Lions Istanbul Anadolu Yakası Sosyal Hizmet Vakfı (LIAY)
  *Türk Kalp Vakfı
  *Türk Körler Vakfı
  *Altı Nokta Körler Vakfı
  *BEMEV(Bağımlılığı Engelleme, Mücadele ve Eğitim) Vakfı
  *Tikrev Türkiye işitmeyi Koruma Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı
  *Lions Göz Bankası Vakfı

  ilgili konuda kaynaklar;

  http://www.lionsclubs.org/EN/index.shtml
  http://en.wikipedia.org/wiki/Lions_Club
  http://www.md118.org
  http://www.lionnet.org.tr
  http://www.corlulions.com
  http://arsiv.sabah.com.tr/2005/04/06/gun112.html
  http://www.laralions.org/laralions.asp?id=255
  http://www.sanalhabermerkezi.com/lions.htm

  bunların genç versiyonu için (bkz: leo)

  ha bu kadar övdük ettik, göt yaladık, ben lions üyesi miyim? hayır değilim.
  6 -4 ... goril bas
 7. 7.
  türban yasağının kalkmasına yönelik anayasa değişikliğine karşı olduklarına yönelik gazete ilanları verdikleri ifade edilen klüp.
  2 ... pablo escobar
 8. 8.
  (bkz: emirgan lions kulübü)
  ... imper
 9. 9.
  millwall taraftarlarına verilen isim.
  ... gareth keenan
 10. 10.
  mahalle berberinin buzdolabında mıknatıslı süsünü gördükten sonra girmenin çok da büyük başarı olmadığını düşündüğüm dernek. kaldı ki mason olmanın da -en azından türkiye sınırları içinde- abartıldığını, aktif bir görev içinde olmadığını düşünüyorum. alayı çene suyuna çorba.
  -1 ... yirmibirinci yuzyil tilkisi