bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    tc vatandaşlarının neredeyse yarısının mensup olduğu ve kanımca başka bir ülkede tanımı dahi bulunmayan meslek ifadesi.
    3 -2 ... delikanlimuhendis3
  2. 2.
    iş bulamıyanların yaptığı iş.
    4 ... trda
  3. 3.
    "valla ne iş olsa yaparım,iş saatlerim ya da hergün gittiğim,bağlı olduğum bir işim yok benim.bir gün arıyorlar gel badana yap,gidiyorum,bir gün bir bakmışsın bir düğün organize ediyorum,sonra bir telefon hayda ben olmuşum emlakçı,o iş senin,bu iş benim geziniyorum.sen şimdi bana mesleğimi sordun da ben sana hangi birini sayayım,elimden her iş gelir,onun için ben sana en iyisi serbest meslek diyeyim,belli olmaz benim ne iş yaptığım,yapacağım" diyen kişilerin ait olduğu meslek grubu.
    2 -1 ... asiti kaçmış kola
  4. 4.
    gercek isini herhangi bir nedenden dolayi söyleyemeyenlerin yaptigi is.
    2 ... aftermath
  5. 5.
    korkutan meslek. serbestse belli olmuyor, pezevenk de çıkabilir. insan korktuğunu çaktırmadan ikinci soruyu soruyor:
    - serbest derken? *
    1 ... sesli
  6. 6.
    sermayeden çok kişisel çalışmaya , ilmi veya mesleki bilgiye dayanan , belli bir işverene tabi olmaksızın kendi nam ve hesabına iş yapanlara verilen genel isimdir.
    1 ... gwaihiri
  7. 7.
    -mesleğiniz nedir ?
    -efendim ben serbest çağrışım sektöründe çalışıyorum *
    2 -1 ... tudor lodge
  8. 8.
    bir an önce popomundo aleminde yer alması gereken meslek guruhudur. serbest çağrışıma müsaittir.*
    1 ... spaltula
  9. 9.
    "patron da benim, işçi de benim" demektir. kendi adına çalışmaktır. ingilizce'deki karşılığı self-employed'tur.

türkiye'de olduğu gibi ingiltere'de de bu serbest meslek tanımı adam yerine koyulmaz. illa ki bir kuruma/şirkete bağlı bir işçi, birilerinin kölesi olacaksınız yani. oysa insana çok para kazandırabilen bu kategoride meslekler de vardır.
    bunun ingiltere'deki en büyük örnekleri tesisatçılık * * ve çilingirliktir. evet, şaka değil bu adamlar manyak gibi para kırıyor ve ingiltere'de en çok kazandıran top ten meslekler listesinde sekizinci sırada bulunuyorlar. bir sorununuz var, aradınız, isterlerse geliyorlar. durumunuz ne kadar acil olursa olsun, sizin istediğiniz değil, kendi istedikleri saatte gelirler.

iyi para kazanabilen diğer serbest meslek sahipleri:
    -seyyar kebapçılar, sandviççiler, dondurmacılar. arabanla (vanla) hem geziyorsun, hem de para kazanıyorsun ne güzel.
    -internetten kendi işini yürütenler (küçük ve orta ölçekli online mağaza sahipleri). evde kendin ürettiğin tütsüleri, mumları satıyorsun mesela. seçenekler sınırsız, bir web sitesi aracılığıyla ne gibi bir ürün/hizmet pazarlayacağın hayal gücüne kalmış.
    -bağımsız terapistler, manikürcüler, güzellik uzmanları, herbalistler, şifacılar, falcılar. özellikle manikürcülere manyak talep var.

gördüğünüz üzere serbest meslek sahipleri en iyisini yapıyor.

[boşuna okudum, boşuna süründüm ben. köy yerine yerleşmek, kendi ürettiğim domatesleri, kıvırcıkları pazarda satarak geçimimi sağlamak istiyorum. gerçekten huzurlu olurum. kendime yetecek kadar parayı da kimseye tabi olmadan kazanırım.]
    2 -2 ... ashtarte
  10. 10.
    cem yilmaz in cmylmz adli gosterisinde esprili bir sekilde anlattigi meslek turudur.
    1 ... like a bird