1. 1.
  ing. mister'ın kısaltılmışı.
  bay.
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  emar denen röntgen çeşidinin mr diye yazıldığını sanardım vaktiyle.yanlış bildigim kısaltma.
  1 -1 ... otuzyedibucukekrantv
 3. 3.
  Manyetik rezonans.
  1 ... italiano
 4. 4.
  x ışını kullanılmayan radyolojik görüntüleme yöntemidir.
  bu yüzden sporcular sık sık güvenle bu yönteme başvururlar ancak manyetik alanın canlı üzerindeki etkileri hala tartışma konusu olduğundan tam anlamıyla güvenli demek çok doğru bi yaklaşım değildir kanaatimce.
  2 ... anthrax
 5. 5.
  Türkiye'de çok fazla sayıda bulunan görüntüleme yöntemidir. Sigortayla değil de cebinizden ödüyorsanız, sağlam bir masrafa gireceğiniz garantidir.
  1 ... timsah48
 6. 6.
  radyolojik bir görüntüleme yönteminin kısaltması. manyetik rezonans görüntüleme cihazı gürültülü ve büyük bir fıçı şeklindedir. çalışma prensibi oldukça basittir. aslında çok kuvvetli bir mıknatıstır. o yüzden çekim odasına metal nesnelerle girilmesi yasaktır. çekim odasının bir ucundan bırakacağınız topluiğne veya anahtarlık son sürat cihazın içine doğru yol alır ki görüntü insanı afallatacak derecede muhteşemdir. çalışma prensibinin özünü kabaca, çok kuvvetli manyetik alana giren insan vücudunun içindeki hidrojen atomlarının kendi başlarına dönmeyi bırakıp bu kuvvetli manyetik alanın büyüsüyle hareket etmeleri oluşturur. bir stad dolusu insanı hidrojen atomlarına benzetecek olursak uzaktan baktığınızda bir güruh olan bu topluluk meksika dalgası yaptığında hoş bir görüntü oluşturacaktır. mr filminde ise bu manyetik alana kapılmış ve meksika dalgası yapan atomların arasında bu düzene uymayan hücrelerin varlığı buradaki patolojiyi siyah-beyaz ortaya koyar.
  (bkz: akbank reklam filmi)
  4 ... freud
 7. 7.
  beyin için çekileni onbeş dakika gibi bir süre sürmektedir. kişinin üzerindeki tüm metal eşyaları çıkartması ve hareketsiz biçimde beynini sken o seslere dayanması gerekmektedir. bu zaman zarfında kişinin uykusu dahi gelmiştir.
  2 ... vera
 8. 8.
  isletmelerde malzeme talebi icin hazirlanan form olan material request'in kisaltilmisidir.
  ... radament
 9. 9.
  Mauritania'nın internet ülke kodu.
  ... mahallenindelisi
 10. 10.
  nam-ı diğer mezar.. gerçekten de o denli ürkütücü ki, ölmüş gibi hissettiriyor. hele o sesler. * eskiden yarım saat sürdüğü söyletisinin üzerine söz konusu işkencenin hiç olmazsa 15 dk sürmesi bir derece ferahlatıcı sayılabilir.
  *
  mezarı anımsatan yönleri şöyle ki; daracık ve asla kırmaşılmaması gereken bir silindirin içindesiniz. neredeyse çıplaksınız ama üzülmeyin(!) kefeni çağrıştıran bir önlük giyiyorsunuz, tamamen kendinizle başbaşasınız.
  kötü amel sahibi olmayı çağrıştıran kısmı olan işkence bölümü ise şu; o ürkütücülük beraberinde ne zaman başlayıp biteceği özellikle başlarda hiç belli olmayan seslerin çok yüksek volümde olması.. susunca daha bir korkutuyor; "ne zaman başlayacak acaba" diye.
  "lütfen hiç kırmaşmayın" diye uyarı yapılıyor o başınızın bir kaç cm üzerindeki hoparlörden ama o ürperme esnasında tirtir titrememek elde mi? bir de "çekiminizin bitmesine 10 dk kaldı", "çekiminizin bitmesine 5 dk kaldı" diye 2 hatırlatma yapılıyor o hoparlörden. bunlar da münker nekirin suallerini anımsatıyor adeta.

  insan gerçekten şöyle bir silkeleniyor. ne kadar dünyaya dalmışım böyle. ölüm aslında ne kadar yakın diye. * *
  4 -1 ... istanbul