bugün

entry'ler (490)

otopark mafyası

(bkz: Ozan Şer)

starbucks

Sultanahmet bölgesine 2 şube açacağı söylenen kahvecidir.
Ayrıca Aydın'da 2, Susurluk'ta 1 tane şubeleri varmış.
Etkileyici.

atilla dorsay

Siyad ödül töreni sunuculuğundaki performansında yaptığı soğuk espirilerle ve Fransız aksanıyla antipati yaratan sinema eleştirmeni

son osmanlı yandım ali

Cuma günü vizyona girmiş, bazı sinemalarda ise Kodak'ın Türkiye'ye getirmekte geciktiği hammadde problemi yüzünden cumartesi gösterimine başlanabilmiş filmdir.
Görsel efektleri her ne kadar amatör gözükse de; kostümlere özen gösterilmiş, bazı yerlerindeki aşk meşk sahneleri ile sıkan fakat geneline baktığımızda kötü diyemeyeceğimiz bir vatansever filmdir. Film bitiminde gittiğim salondaki (bkz: Kanyon Levent) tüm seyirciler ayakta alkışladı.

avrupa yakası

17 Ocak çarşamba akşamı 20:00'da Keremcem'in konuk olduğu kötü bir bölümle yayınlanmış dizi.

venge

Levent'te bir kebapçı. Yazın bahçesi çok keyiflidir. Evlere servisi de vardır.

lida

Bir zayıflama hapıdır.
internette sahteleri de satılmaktadır.
Tamamen bitkisel olduğu söyleniyor.

http://www.nurbal.com/zay_lida.htm

kırmızı lahana

her öğlen marul ve havuçla yediğim salata

avrupa yakası

Dün geceki bölümüyle, eski formuna yakın bir performans göstermiş dizidir. Bayan oyuncuların giyimlerinde dekolte kullanımlarının artması takdir toplamaktadır. :)

supper club

Roma şubesinde yeni yıla girdiğim, fiks menü üzerinden ağır ağır yemek yediğiniz. Koltuklara oturarak değil yataklara yatarak konforluca eğlendiğiniz bir club.

2006 nin en iyi 50 albumu

Festival-Kenan Dogulu da bence olmali

küçük kıyamet

filmi seyrederken, filmden nefret etmistim. ama sonrasinda cesitli forumlarda ve sozluklerde okudugum yorumlarda, kacirdigim bazi metaforlari ve analizleri okudum. cok da bos bir film olmadigini ogrendim zaman icerisinde.
cift oykunun paralel gittigi, cesitli alt mesajlar ve gondermeler de olan, fena degil diyebilecegimiz bir film. ilker aksum cok iyi oyunculuk sergilemis.

okko

Ulusta bir kasap, manav, şarküteri, şarapçı.
Çok zengin et ve meze çeşitleri bulabilirsiniz. Şarapları kazıkçadır. Ama mekan genel olarak Avrupa'da bir şarküteride olduğunuzu hissettirir.

26 aralik 2006 istanbul kar yagisi

an itibariyle balmumcu ve ortaköyde esamesi okunmayan ve gelecek saatler için hiç de ümit vermeyen kardır.

avrupa yakası

Belki daha geniş bir kesit tarafından seyrediliyor ama eski seyircisinin artık komik bulmadığını duyduğum, kendimin de bu görüşe katıldığı dizi. Mantık hataları bolca ve bazı karakterlerin konuşma biçimleri veya repliklerine abanılması diziyi bayık hale getiriyor.

26 aralik 2006 istanbul kar yagisi

Balmumcu'da 5 dakika kadar seri yağan ama şimdi dinmiş kardır.

ozel gunaydin lisesi

Garanti lise diploması yeridir. Derslere devamlılık zorunluluğu yoktur. Lise eğitiminin verdiği altyapıya inanmayan Türk gençlerinin para karşılığı lise diploması sahibi olabilecekleri okuldur.

26 aralik 2006 istanbul kar yagisi

Balmumcu'daki güneşli hava, kar topluyor olabilir korkusu yaşatıyor. Şu an için gram kar yok ortada.

sakarya üniversitesi demet akalın konseri

Abazaların saldırısına uğrayacağını düşündüğüm konserdir.

kacan firsatlar limited

--spoiler--
Çağan Irmak'ın ismine kanıp, televizyon kanallarında oynayan dizileri beğenmediğimden, dün dvd'sini satın alıp seyrettiğim, çok kalitesiz bir gerilim filmi. 96 dakika olmasından dolayı, film olduğu düşünülse de, tv kanalları için çekilen eski Emrah filmlerindeki teknik altyapı ve senaryo kalitesi bu yapımda da görülmüştür.
--spoiler--