bugün

entry'ler (745)

logitech z906

THX serifikalı, dts ve dolby surround ses çözebilen, aynı anda 6 ses kaynağından ses aktarabileceğiniz ve bu ses kaynakları arasında gerek konsolu gerekse de kumandasıyla tek tuşla geçiş yapabileceğiniz Logitech ürünüdür.

500 watt rms ses gücüne sahiptir ki bunun 165 watt'ı subwoofer'da, 67'şer watt'ı ise uydulardadır (yerini aldığı z5500'de subwoofer 188w, uydular 62 watt). Z5500'e göre daha dengeli ve tiz yönünden biraz daha iyi bir ses verse de birçok kişi özellikle müzik dinlerken hala bass ağırlıklı ses verdiğinden yakınır. Şahsi görüşüm, ortalama üzeri ses kartıyla müziklerden de gayet yeterli ve keyifli bir ses alınabilmektedir, tabii gidip de müzik odaklı hi-fi sistemlerle kıyaslanamak gerekir zira bu ürün özellikle film ve oyunlarda farkını ortaya çıkaran, çok yönlü bir 5.1 bir ses sistemi: 1 adet 6 kanal (3 kablo), 2 optik (dijital), 1 koaksiyel, 1 rca (ses), 1 adet de 3.5 mm jack bağlantıya ve kulaklık çıkışına sahiptir. Bu sayede, örneğin, bilgisayara bağlı bir şekilde kullanırken konsolunun/kumandasının üzerindeki tuşla kaynağı değiştirip, optik girişten bağladığınız ps3 veya ps4'e geçiş yapabilir, 3.5 mm jack ile herhangi bir mp3 çalar veya telefondan ses alabilirsiniz. Hem konsolu hem de kumandasıyla hoparlörler arasındaki ses dağılımını ayarlayabilir, stereo kaynaktan gelen sesi ister 3d efektle, isterseniz 2.1 veya 4.1 olarak da dinleyebilirsiniz.

Logitech z906 pek çok kullanıcıyı memnun edecek, başarılı bir ses sistemi demek yanlış olmayacaktır. Benim adıma tek sıkıntısı, apartmanda sesi 1/3'ten fazla açmanın (uzun süreli) çok da mümkün olmaması.

age of empires 2 hd

age of empires 2, windows 7'de, diğer eski 2d oyunlar (starcraft örneğin) gibi renk sorunu yaşatırken 4:3 ve 5:4 oranlarda, günümüz standartlarına göre düşük çözünürlükte oynanıyordu fakat internette yapılacak biraz araştırmayla bunların çözümü bulunabilir. windows 7 ultimate 64 bit işletim sistemli bilgisayarımdan aldığım full hd* bir aoe 2 görüntüsü:

--spoiler--
http://i.imgur.com/WLPUWpF.jpg
--spoiler--

tabii age of empires 2 hd daha iyi olacaktır. steam desteği de sunuyor ayrıca.

20 eylül 2012 fenerbahçe marsilya maçı

bir aykut kocaman klasiği. "3-0'a gidebilecek bir maç nasıl puan kaybıyla tamamlanır"ın canlı anlatımı. biraz daha uzasa 2-3 yenilecektik...

ben bilmem eşim bilir

kanal d'de yayınlanan bir yarışma programı.

final oyununda değişikliğe gitmişler: hediye verilecek araca en çok insan dolduran çift kazanıyor yarışmayı. arabaya istiflenen kişileri de, alışık olması amacıyla, metrobüs yolcuları arasından seçiyorlardır diye düşünüyorum.

29 ağustos 2012 real madrid fc barcelona maçı

tivibu'dan seyredilemeyen maç. bu arada, pepe vitaminini aldı.

26 ağustos 2012 beşiktaş galatasaray maçı

umut bulut'un golüyle 2-2 olan maç. tam ömer üründül'lük: enteresan...

26 ağustos 2012 beşiktaş galatasaray maçı

felipe melo'nun mükemmele yakın bir gol attığı maç. zamanlama, yükseliş, topa kafayla vuruş; her şey olağanüstü. tek kusuru kendi kalesine atması...

twitter iphone uygulaması

takip ettiğiniz kişilerden seçtiklerinizin yeni tweetlerini bildirim olarak gösterebilmesiyle kullanışlı olan uygulama.

bir kap su kampanyası

sevimli minik dostlarımız zerglingler de susuz kalmasın diye desteklediğim kampanya. ayrıca çiğneyip attığınız sakızları yemeye çalışan scourgelar da hunharca can veriyor, lütfen duyarsız kalmayalım...*
işin şakası bir yana çoktan gerçekleşmesi gereken, hep uygulanması gereken kampanyadır.

toyota corona

üretimi sona ermiş bir toyota modeli.

eski toyota corolla modellerini epey gördüğüm halde bu arabayı yıllardır görmüyordum. geçen yolda bir tanesine denk geldim, opel corsa'nın arkasında ilerliyordu... hadi ateistler bunu da açıklayın!

masters apprentices

opeth şarkısı. ayrıca denemedim ama denemeye de gerek yok: çok güzel alarm melodisi olur bu şarkıdan.

canon eos 550d

canon'un başlangıç için gayet ideal olan, 1080p video çekebilen fotoğraf makinesi. gerekli olduğunu düşündüğünüz lenslerle desteklendiğinde gayet memnun eder.

yaran diyaloglar

yer: demirören alışveriş merkezi, saturn.

arkadaşla yeni ipad'i incelemekteyiz almak üzere, hemen karşımızda da imac modellerini inceleyen turistler kendi aralarında konuşmakta.

arkadaş: aksanlı ingilizce'ye hayranım.
legendary: olum almanca konuşuyorlar...

bunun üzerine arkadaş bir süre onları dinler ve ingilizce konuşmadıklarını anlar... ya da en azından anladığını varsayıyorum. işin ilginç yanı bahsi geçen şahıs üniversitede aynı bölümde okuduğum arkadaşım, ki bölüm de amerikan kültürü ve edebiyatı'ydı.

avşa

Eskiden muhtarı varken artık avşa belediyesi olarak belediye başkanına sahip, marmara denizi'nde yer alan güzel ada. istanbul'dan deniz otobüsüyle 4 saatte ulaşmak mümkündür. Ucuza konaklanabilecek, yüksek olmayan ücretlerle karşılaşılacak tatil yeridir. Buna ek olarak konumu da bir iç denizde yer alan ada olunca marmara bölgesinden yerli turistler doldurur burayı. istanbul'da yaşayan biri olarak defalarca yaz tatilimi geçirdiğimden bir nevi alışkanlık olmuştur benim için.

Denizi, kumu güzeldir. Güneş de karşınızda batmaya başlar saat ilerledikçe...

ispanya çok unstoppable falan yani

"4-0 da çok unforgettable skor falan yani." şeklinde devam etmesi muhtemel cümle.

ispanya milli futbol takımı

2008 avrupa şampiyonu, 2010 dünya şampiyonu ve 2012 avrupa şampiyonu olarak üst üste 3 büyük kupayı kazanarak tarihte bir ilk olmuştur. 2012 avrupa şampiyonu olduğu 1 temmuz 2012 ispanya italya maçı'nı 4-0 kazanarak en farklı final skoruna da imza atmıştır. finalde 2014 dünya kupasını da kazanırlarsa kimseyi şaşırtmaz.

(bkz: andres iniesta)
(bkz: xavi hernandez)

1 temmuz 2012 ispanya italya maçı

fernando torres'in asistiyle, juan mata'nın attığı gol ile 4-0 olan maç. kayıp zaman dakikaları oynanmakta...

oyuna sonradan giren fernando torres'in golüyle 3-0 olan maç.

sona erdiğinde -eğer bir sürpriz olmazsa- ispanya'nın; avrupa ve dünya şampiyonluğunun ardından tekrar avrupa şampiyonu olmasını sağlayacak maç. bunlar kendilerine bağladılar kupaları kendilerine bağladılar.

14. dakikada ispanya'nın david silva'nın attığı golle 1-0 öne geçtiği maç.