bugün

Başkası için yapılıyorsa baya gereksiz eylem, sevgili nazım' ın da dediği gibi : " kara bir duman gibi dağılır hatıram rüzgarda;
yaşarsın, kalbimin kızıl saçlı bacısı,
en fazla bir yıl sürer yirminci asırlılarda ölüm acısı "
sözlük yazarları bu konuda yetersiz olduklarından, intihar takıntısı olanları, profesyonel yardım almaya yöneltmelidir.
Günahtır.
Anlık mutluluklardır hayatı yaşanabilir kılan.
inanılır gibi değil. Başlığa girdim ne gördüm ya.
Konuştu moda ikonu.
Paçoz.
Haram bro.
sanırım az kaldı. evet gidiyorum. o cesareti bulmaya çalışıyordun sonunda buldum.
Olm etmeyin şöyle şeyler.

Şkaysa bile etmeyin.
Yerinde güzeldir.
intihar edecek kadar tembel değilim, edemeyecek kadar da korkak birisiyim. ah hayat canım hayat cehennem dedikleri sensin bilmez miyim...
görsel
Şahsen böyle olmasını isterdim.

Ama ölüm günün kutlu olsun öneririm iyi kafa dağıtan filmler.

1 saat içinde 180 kere öldüğünü görünce tabi kafa dağılır.

Ah çok iyi filmdi.

Keşke 2 saat yapsalarmış.

Deja vu yaşıyorum tekrar tekrar ölüyorum ne güzel...
Ruhun isteğidir bence. Çünkü vücut ne kadar acı çekse de, beynin amacı her şartta hayatta kalmaktır.
Öldükten sonra bile 15 dakika boyunca beyin çalışır.
Bedenin yaradılış maddesi toprak ise dünya'ya aittir. Ama ruh buraya ait değildir.
Zaten insandan önce ruh yaratılmıştır. Anne karnındaki bebeğe 4. Ayda ruh üflenir.
Ve insan Ruhu, bedenin içine hapsolmuş şekilde ait olduğu yere dönmeyi, yani vücudun ölmesini bekler.
Bu sebeple bazen ruh intihara zorlayabilir.
(bkz: ruh acı çekerse beden bedel öder)
Mecazi olarak anlam boşlukları ve gerçekleşmeyen hayallerle dolu, sadece aynı tornadan çıkmış belli karakterlerin aşka ve sekse ulaşabildiği sıkıcı ve umutsuz bir hayat yaşamaktır.
albert camus “ o an geldiğinde insanın yaşamak için intihardan daha fazla çaba göstermesi gerekir “ derken haklıymış.
intihar sadece hayata son vermek demek değildir, emin olun. Sadece kadınların aynı tornadan çıkmış gibi çoğunlukla aynı erkekleri romantik ve cinsel partner olarak seçmesi ve sizin uğruna kendinizi parçaladığınız kadının hep başkalarına gitmesi bile hayatın tadını kaçırıyor.
Göt ister.
Bedensel mağlubiyet.
çok kötü bir şey.
anlamsız, saçma, renksiz, heyecansız bir hayat yaşamak da bir nevi intihar etmektir. tavsiye vermek, '' şunu yap, bunu yap '' demek kolay elbette... ama her zaman istediğini gerçekleştiremiyorsun çaba göstersende. dünyaya fırlatıldım ve anlamsızlık, saçmalık dolu tuhaf bir sürüklenme sürecinde zaman dolduruyorum. neden böyle olması gerekiyor ki ? ne günah işledim ? hiçbir şey hissedemiyorum artık.
Güzel bir eylem,evet..
Hergün savaşıyorum bununla ama her geçen gün daha da tükeniyorum, eriyorum ve ölüyorum. Sırf yeryüzünde uzun seneler yaşayacak olan kötü insanlara inat hayatta kalmak istiyorum, en kötü kanseri bile yenebilmeyi diliyorum. Şeytanla savaşı bir gün kaybedeceğimi hissediyorum. Bir gün dünyayı karanlıklar içinde göreceğimi biliyorum. Çok ölüm gördüm, kederin eleğinde savruldum, yine de pes etmedim. Pes ederek olmektense savaşarak ölmeyi diliyorum.
hiç doğmamış olmak 1000 tane güzel yaşanmış ömürden evladır.
annemin sağ olması ve büyük günahlardan olması beni durduruyor. yoksa benimkisi yaşamak değil.
etmem ama intihar etmek de ne bileyim yaşama amacı yoksa falan intihar eden ediyor yani. intihar etmek de bir seçim. intihar edince bu hayatı yaşamamış olmuyorsun ama hayata veda ediyorsun. hele annesiyle babasıyla birlikte yaşayıp da intihar edenler var ya allah bildiği gibi yapsın. anne babalarına da yazık olur. anne babaları yaşamasa bile arkada kalanlara yazık olur.
stefan zweig’ ın eşiyle birlikte gerçekleştirdiği olay.