bugün

entry'ler (133)

yatmadan önce dişleri fırçalamak

diş fırçalamak her ne kadar dişe zarar verse de benim de her gece yaptığımdır. belki de bağımlılıktır. temiz nefesle uyumak gibisi yok.

lahmacun vs pizza

Hamburger diyeyim ben de.

düz dünya teorisi

Gelmiş geçmiş en büyük trolleme çalışması bu olabilir. Dünyanın düz olduğuna insanları inandırabilen biri mükemmel bir troll ve bundan inanılmaz derecede keyif aldığına da eminim. Dünya düz değildir.

sizi arayacağız diyen ik ya he he ararsın demek

100 tane ik'dan hiçbirinin dönüş yapmadığını bilirim. Yazar burada haklı.

sözlük yazarlarının yapmaktan keyif aldığı şeyler

sabah sabah bira içmek. güneşi bir güzel selamlamışım sormayın.

içmedeyiz uludağ sözlük

şu an 5 carlsberg ile katılıyor olduğum. e hani ben alkolü bırakıp sağlıklı yaşama başlayacaktım? içmelere devam sözlük.

yazarların okuduğu üniversite

çanakkale 18 mart üniversitesi :(

sünnet

antik mısır'da firavunların, zevklerini köreltmek için kölelerine uyguladığı bir ritüel.

dinler neden sonradan gelmiştir

dinlerin insan eliyle yaratıldığına inanıyorum.

yazarlar ne zaman uyumayı düşünmekteler

hiçbir zaman olabilir. zaman kavramına inancı olmayan biri olarak, gece takılırım, çalışırım ya da gündüz uyurum, dinlenirim. zaten ayda birkaç kere sözlüğe giren biriyim. gerçi uzayda da zaman yok. evet uzaylı olabilirim.

menengiç kahvesi

tadını ayıramadığım kahve. ileri düzey bir kahve gurmesi mi olmam gerekiyor lezzet alabilmem için bilemedim.

metal müzik tarihe gömülmüş bir müzik türüdür

Metal müzikte enstrümantal zenginlik vardır. Çeşitli gitar türleri ve bateriler kullanılır. Pop ve rap öyle mi? Metal müzik asla ölmez.

harry potter dizisi

Bir şeyi de tadında bıraksalar ya. Uzattıkça bozuyorlar.

ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler

Pasta ingilizcedeki makarna anlamına gelen pasta olabilir belki, tam emin değilim.

yağmur sesinden uyuyamamak

Bende tam tersi; yağmur sesi sakinleştirir, mayıştırır ve çok rahat uyumamı sağlar.

12 saat çalışmayı kabullenen toplum

Haftada 4 gün, 6 saatlik sisteme geçiyor gelişmiş ülkeler. Suçumuz neydi bizim?

rakı

kafasını sevdiğim ama sonrasını sevemediğim içki. içtikten sonra çok kötü baş ağrısı yapıyor, hayattan soğutup hayatı sorgulatıyor. Diğer hiçbir içkide başım bu kadar ağrımadı. Rakıların hepsi mi böyle?

insan olmasaydın ne olmak isterdin

Kuş veya kedi.

batman ın arabasında kasko var mı

Gotham city'de ev kiraları dudak uçuklatan seviyeye gelirken kimsenin kasko düşünecek hali yok doğal olarak.

seccade kutsal mıdır

Nesnelere kutsallık atfetmek pagan geleneği diye biliyorum.