guns'n'roses grubunun başını çektiği yakışıklı adamların yaptığı rock türü.

(bkz: bon jovi)
(bkz: Axl rose) esk*
(bkz: scorpions)
gunsnroses'den onlarca yıl önce alice cooper'ın tohumlarını serptiği müzik türü.en belirgin özellikleri genelde grup üyeleri kadınsı kıyafetler giyinerek efemine bir imaj sergilemektedirler.liriklerinin konuları mütemaddiyen kızlar,sex,rocknroll,uyuşturucu yada aşk üzerinedir.hayatı eğlence olarak görenlerin sevdiği ve icra ettiği bir tür olarakda bilinebilir.en aşina,başarılı grupları

(bkz: bon jovi)*
(bkz: gunsn roses)*
(bkz: mötley crue) *
(bkz: cinderella)
(bkz: winger)
(bkz: warrant)
(bkz: ratt)
(bkz: poison)
(bkz: tyketto)
(bkz: babylon a d)
(bkz: firehouse)
(bkz: dokken)
pek tabii ki:
(bkz: skid row)
glam metal'le sıkça karıştırılan zavallı müzik türü.. temelini tam olarak marc bolan adındaki hayvan adam atmıştır. ondan sonra david bowie bir süre devam ettirmiş ve bayrağı yenilere bırakmıştır. günümüzde akla gelen belki de tek isim placebo'dur..

özelliği, biraz depresif, biraz isyankar oluşudur. genelde aşk üzerinedir. ama olmayanı da vardır.
--spoiler--
guns'n'roses grubunun başını çektiği yakışıklı adamların yaptığı rock türü.
--spoiler--

guns ´n roses a glam rock diyenin müzik tarihinin m sinden haberi yoktur. acinacak derecededir müzik bilgisi.

(bkz: velvet goldmine)su filmi izlemenizi tavsiye ederim.

1970 li yillarda ortaya cikan glam rock Ingiltere kökenlidir. Biseksüelite ve özgürlük kavramlarini yogun olarak islerler, hipi kusagindan önce early-hippi kusagi da denen bir döneme imza atmis muzik fraksiyonudur. Ingiltere´deki temsilcileri altta yaziyor :

(bkz: david bowie)
(bkz: t rex)
(bkz: garry glitter)
(bkz: queen)
(bkz: slade)
(bkz: sweet)
(bkz: Alvin stardust)
(bkz: sparks)
(bkz: mud)
(bkz: roxy music)
(bkz: Mott The Hoople)

yukaridaki yarma grup bilgilerinin aksine glam rock kültürü amerikada sadece New York, Detroit ve Los Angeles sehirlerinde kendine yer bulmustur ve temsilcisi abd de cok azdir. bunlari da sayalim :
(bkz: Alice Cooper)
(bkz: KISS)
(bkz: New York Dolls)
(bkz: Wayne County)

o yukarda baskasinin alt alta saydigi grup isimleri glam rock degil glam metaldir, ama iste bilmeden döktürüyor millet.
genelde 80's rock diye de tabir edilen müzik türü.
yeni nesil gruplardan the darkness'in yaptığı rock türü.
bu müzik türünü icrA EDEBiLMEK iÇiN TEK KISTAS EFEMiNE OLMAKTIR.

(bkz: ibne vokalli rock grupları)
yüksek topuklar, boyalı dudaklar, abartı kıyafetler olmazsa olmazıdır. bon jovi'nin yaptığı bir şey değildir.
ayrıca o yukarıda dedikleri gibi glam metal diye de bir şey yoktur aslında vardı da şöyle yoktur: efendim ben mesela tost yapıyorum diyorum ki bunun adı tost. sonra bir başkası pizza yapıyor, bir başkası lahmacun hepsi birbirinden ayrı yiyecekler. farklı tadları olan yiyecekler. bunlar benim kabul ettiğim rock türevleri işte. heavy metal, speed metal, death metal, thrash metal gibi.
sonra birisi çıkıyor bildiğin tostun içine mayonez koyuyor ve diyor ki bunu ben buldum adı da goralı. işte o goralı dediği şey de islamic black metal oluyor mesela.
daha detaylı bilgi için başlangıcından bugüne heavy metal'i tavsiye ederim.
80ler ruhunu en iyi yansıtan ve dinleyenleri o müthiş balladlarla da o düşünceden bu düşünceye savuran müzik türüdür.
bir müzikten öte bir tarzdır glam rock. rock tarihinde pek çok grup glam rock etkilerini taşır üzerinde. temelde cinsiyetler arasındaki farkın belirsizleştirilmesini amaçlar. feminen kıyafetler, abartı makyajlar olmazsa olmazıdır. bon jovi, guns and roses gibi gruplar glam rock grubu değillerdir bu bağlamda. evet glam rock bir dönem çok revaçta olduğundan pek çok grup kıyısından köşesinden etkişlenmiştir bu akımın; ancak glam rock diye adlandırılan grupların soundlarına, albümlerine bakıldığında birbirlerinden farklı çizgilerde olduğu açıkça görülmektedir.
inatla glam metal ile karıştırılan tür. 70'lerde glam rock vardır, glam metal bunun sertleştirilmiş, isyankarlaştırılmış, imaj açısından feyz alınmış uzantısıdır.

#432248 entry'de geçen gruplardan bir tanesi bile glam rock grubu değildir. hayır bir de "pek tabii ki skid row" falan yazmıyor musunuz, hepinize dalasım geliyor. *
dokken glam rock değildir..bu tartışmalar uzar gider böyle ayrıca. *
aklıma smokie'yi getiren rock tarzı.
skid row glam rock değildir.
(bkz: W A S P)
(bkz: dokken)
(bkz: Twisted Sister)
scorpions grubunun içinde dahil olduğunu iddia eden gerizekalılar gösteren rock türü. glam metal ile karıştırılmaması gerekir ayrıca.
vinil taytlı erkeklerin uzun dalgalı saçları ve ağır makyajlarıyla arz-ı endam ettiği rock müzik akımı.
saçı tost olmayana kız vermiyorlardı o derece.
en tipik örneği poison'dır.
genelde müzikleri neşelidir. tabii her gülün dikeni vardır.
(bkz: skid row)
every rose has its thorn fln..

opeth familyasındanım ama ben..

ya da kabaca progressive ve old school karışımı adam..

veya çok daha fazlası..