bugün

entry'ler (14341)

zall sebep oytun sonuçtur

sebep zallsa sonuç frank lucastır.

zorul zorul osurup inkar eden kız

gerçek olmadığı osuruk sesi tasvirinden belli.
zorul zorul ne yahu? zart ya da pırt denir ona.
not: ben değil. discovery channel'da gördüm.

şener yıldız

polis radyosundaki günlerinde dinlerdim. o yıllarda metalci gençlerin iki kaynağı vardı: korsan kaset ve polis radyosu.
aksanı çok kötüydü bu abimizin. bütün grup ve şarkı adlarını yanlış telaffuz ederdi. bir de arada lita ford falan yayınlardı. bunun neresi metal be diye isyan ederdim.
ancak tabii hiç yoktan iyiydi.

ekonomik kurtuluş savaşını kazanmak için öneriler

don kişot gibi zırh kuşanıp atımızı yeldeğirmenlerine doğru sürmek.

frank deyince şrank diye entry silen mod

bana bdvyi yasaklamıştır.
(bkz: bdv de işlem yapmanın yasaklanması)

akit in sivas katliamını yapanlara mazlum demesi

yüz verirsen ayıya gelir sıçar halıya.
bu yüzden kılıçdar denen düşüncesizden bir cacık olmaz.

sözlükteki sapık yazarlar

alayı dincidir.

hayvansever oyları için metroda köpek bakmak

köpeğe iftira atmak için cebinde bokla gezen akplilerden daha tuhaf değildir.

18 kasım 2021 numan kurtulmuş açıklaması

bu millete türkçe konuştuğu için özür diletmeye cüret edenler haddini bilsin.
biz türküz. türkçe arabın yavşak dilinden çok daha kutsal bir dildir. tanrıya uludur demek onu ancak yüceltir. çünkü türkçe uludur.

bdv de işlem yapmanın yasaklanması

anayasanın eşitlik ilkesiyle nasıl bağdaştığını anlamadığım sözlük uygulaması.
an itibariyle bdvye soru sormam yasaklanmış.
kendilerine benim entrylerim silinirken formata uygun olmayan, ağır hakaret içeren entrylerin silinmeme nedeninin bu kullanıcıların kollanması mı olduğunu sordum doğal olarak.
işin komik yanı gammazladığım halde entrylerin gammazlanmadığı için silinmediği iddia edildi. bir de soru sordugum halde suçlama olarak algılanmış.
ne diyeyim yarası olan gocunur.
açıklama yapamayıp bdvye yazmamı yasaklamanız yazmaya dilinizin varmadığı evet cevabı olmuş.
görsel

400 gr bebek mamasının 150 tl olması

bebek maması dedikleri de içine muz aroması katılmış pirinç unlu süt tozu.
basın paraları gari. pandemi ortamında virüs kapar mı diye düşünmeden dünyaya çocuk getirmeyi göze alan beyinsizlere hiç acımıyorum.

selçuk bayraktar

tam olarak kayınbabasının damadıdır.
tek farkı "pensilvanya" üniversitesi diplomasını ibraz edebilecek durumda olması.

idam sehpasına gitmeyi göze alan bir liderimiz var

hmm onun için koruma ordusu olmadan dolaşamıyor.

lütfü türkkan ın grup başkanvekilliğinden alınması

lütfü türkkan umurumda değil ama her terör kurbanını şehit ilan edip akrabalarına dokunulmazık atfetmek neyin kafası?
devlet adına görev yaparken öldürülene şehit denir. çoban hangi görevi dolayısıyla hak ediyor bu ünvanı?
terör kurbanlarının ailelerine tazminat verilebilir -sonuçta vatandaşı korumak devletin asli görevi. yapamazsa bedelini öder- ancak kurbanlara ve yakınlarına kutsallık atfedilemez. bu şehitlik gibi kavramları çarpıtmak ve ayağa düşürmektir.

sinan operası

muhtemelen sahnede osmanlıyı görme sevdasıyla sipariş edilmiş, danışmanların zengin osmanlı opera repertuarı konusundaki cehaleti sayesinde kazandırılmış bir eser.
yenik padisah bayezid'i anlatan handel'in tamerlano ve vivaldi'nin bajazet'inin tercih edilmeme sebepleri anlaşılabilir. mozart'ın saraydan kız kaçırma'sı da zorlarına gider. ama zaide olabilirdi bak.
neyse cengize gideceğine hasan uçarsu'ya gitmesi isabet olmuş.
bir başlıkta operadan bahsedip bestecisini anmamak (bkz: üstteki entrylerin tümü) türkiye'de operanın durumunu özetliyor.
savaşa gider gibi opera izlenilmez. takım tutar gibi müzik tutulmaz.

insan türünü korumak için kadına ihtiyaç olmaması

doğada erkek olmadan üreyebilen canlı türleri vardır. tersi yoktur.
yani önerme insan türünü korumak için erkeğe ihtiyaç olmaması olarak düzeltilmelidir.
hatta erkeklerin genetiği değistirilmiş kadın oldukları düşüncesi yaygınlaşmakta. bu değişim engellenirse hastala vista bebeğims.
https://www.theguardian.c.../28/genetics.genderissues

soros artığı

yerli ve milli edebiyatçı tarık buğra'nın kızıyla evli olan osman kavala için söylenen söz.
hani şu kurtuluş savaşı romanı yazıp atatürk'ün adını geçirmeyen, savaşı ezanların gücüyle kazandık demeye getiren tarık buğra.
neden hatırlatıyorum?
1) bu düzen böyle giderse şimdinin akp destekçileri, desteklediğiniz liyakatsizler yarın sizin diş partisi yaptığınız dokunulmaz prens ve prenseslerinize de aynı acıları yaşatacak.
2) yetmez ama evetçiler, düşmanlık ettiğiniz atatürkçü düşüncenin yokluğu geldi sizi de vuruyor. güvendiğiniz para ve bağlantılar da kurtaramıyor.
çünkü demokratik laik hukuk devleti yani emir üzerine baltaladığınız atatürkçü düşünceye dayalı yönetim yoksa yobazlar her şeyi mahveder. bu sistem bu ülke için bir dahi tarafından kuruldu. mozart'ın eserlerinden nasıl bir notayı çıkaramazsan bu sistemden de bir taşı oynatamazsın. soros artıkları kim köpek ki bir dahinin yerine geçebileceğini düşündü?
hepiniz tarih olacaksınız. atatürk'ün kurduğu ülke payidar kalacak.

babanız akpli olsa ne yapardınız

babam akpli olsa ben olmazdım. çünkü annem onunla evlenmezdi.

boğaziçi üniversitesinde namaz kılınması

ilerde akp döneminde müslümanlara yapılan zulümler şöyle anlatılacak:
bize zorla albert long hall önünde secde ettirdiler.

köpeksiz sokaklar istiyoruz

bazen aile içi şiddet olayları, bazen gasp örtbas edilmek için köpeklerin üzerine atılıyor.
geçen yıllarda muhtemelen toprak davası için öldürülen bir çiftçiyi köpeklerin öldürdüğü iddia edilmişti. birkaç hafta önce köpekler kulağını kopardı denilen çocuk kafasında uydurma bir sargıyla kameralara gülücükler atıyordu. muhtemelen amaç köpek sahibinden para koparmaktı.
kesin olan tek bir şey var: köpeksiz sokak isteyenler sokağa çıkmasa daha güvenli bir dünyada yaşıyor oluruz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.