bugün

entry'ler (14450)

ataşehirde parkta cinsel ilişkiye girdiler

baş yobaz karışmayın dediğine göre gene tanıdığı birileri laiklik kötüdür propagandası yapmak için para karşılığı bir mahkumu izinle serbest bırakıp yabancı bir eskortun üzerine salmış.

et ve süt ülünlerinin vucuda verdiği zararlar

--akit mod on:
fahiş fiyatlar ve gelir eşitsizliği yüzünden alamadığınız her şey zararlı.
zararsız tek şey su. ama onu da sakın ambalajlı kaynak suyu olarak içeceğim diye kasmayın. faturasını ödeyemediniz diye sularınız kesildiği için musluk suyu bile içemiyorum diye üzülmeyin.
gidin deniz ve nehir suyu için. hem zararlı ürünler yemeyerek zayıf kalın hem para harcamayın.
akit mod off---

akp nin ülkeyi venezüella dan beter etmesi

doğrudur.
bu arada ad hominem yapmak için venezuela'yı yanlış yazmayı eleştirirken "eleştirmek de" yazacağına "eleştirmekte" yazaması jelibon reservine inanan akitlerin iki yüzlülüğünü net şekilde ortaya koyuyor.

yılmaz güney

ankara'nın ortasından koyun sürüsü geçmesi bana pek güzel gelmiyor. çoban olmayan kimseye de güzel gelmez. zaten o sahnede koyun sürüsü sembolik. üstelik de kör parmağım gözüne tarzı -ki vulgar olmasının yanı sıra bu kadar kolay tahmin edilebilir semboller kullanması da sevmediğim yönlerinden biri- ancak beğendiğini söyleyen vatandaş anlayamamış ki olayı sadece ankara'nın göbeğinden koyun sürüsü geçirmek olarak ifade etmiş.
diğer iki filme dair açıklamalarsa güzel sahne örneği değil özet.
diğer yandan yol filmi için bir atı vahşice öldürmek -beğenenin fedakarlık dediği şey- iğrenç bir şey.
yılmaz güneyin filmleri en iyi ihtimalle insanda ruh kirlenmesi yaratıyor. içlerinde güzele dair bir şey yok.
çünkü yılmmazın içi de dışı gibi çirkin.
bilinenin aksine tek cinayeti hakim değil. küçük bir çocuğu da arabasıyla ezip öldürmüş. o çok eleştirdiği sistem çocuk hayatına pek değer vermediği için, çocuğun babası da şikayetini geri çekince kurtulmuş.
işte büyük sanatçınız.

edit: ben yılmaz güney filmlerine güzel diyenlerden nasıl bir güzellik gördüklerini vurgulayan birkaç film sahnesini örnek göstermelerini istedim, pek cazip gelmeyen yanlış anlaşılmış bir sahne iki de özet gördüm. o zaman şöyle söyleyeyim. ödüllü belgeselde çayci olarak görev almamış, sinemadan anlayan biri cevaplarsa sevinirim.

yılmaz güney

merak ettiğim bir konu var, filmlerine güzel diyenler gerçekten samimi mi? neredeyse roger ebert kadar çok film izlemişimdir, dünya sinemasına da meraklıyım. ancak yılmaz güneyin sinemasında güzellik namına bir şey görmedim. lütfen birisi birkaç sahne örneği versin. (şu filmin şu dakikası şeklinde)

yusuf kaplan ın laikler beyinsiz demesi

güldürmüştür. bu yobazlar jelibon sondajı yapmaktan nasıl vakit buluyor da bir de nöroloji konusunda ahkam kesiyorlar. ilginç.

x aday olmazsa oy vermem

katıldığım düşünce.
halka fetöcü ahmet altanı, nazlı ılıcakı alkışlattıran kemal kılıçdaroğluna oy vermem. selahattin demirtaş güzellemesi yapan adı bile imam olan ekreme oy vermem, beyaz çoraplı ülkücülerin kankası mansura oy vermem. hepsinin yolu rteyle aynı yol. sadece biraz daha yavaş giderler belki.

seçmene kırk katır mı kırk satır mı diyorlar. türkiye cumhuriyetinin kuruluş değerlerine ters hiç kimseyi istemiyorum. ölümlerden ölüm beğenmiyorum.

diplomasını yırtan darp mağduru doktor

doktorlar garibanlara aslan kesilir magandalardan dayak yer.
bence bütün memurlar buna doktorlar da dahil mevcut düzenin izdüşümleri.
boşuna ağlayıp kendilerini acındırmasınlar. rte olmasa çoğu doktor olamazdı.
ösymye direkt hat bağlanıp sorular verildi, hak etmeyenlere ballı makamlar ikram edildi son 20 yılda.

1958 moratoryumu

(bkz: menderes döneminde olmuştur)

24 haziran laikçilerin şöyle bir irkilmesi

yarın iron maiden konser vermeye gelse daha büyük kalabalık toplar.
ama sizi de anlıyorum. kalabalık organizasyonlara özeniyordunuz. cenaze bile olsa fırsat çıktı diye seviniyorsunuz. bir bütün saplar toplandık toplandık diye şarkı söylemediğiniz kaldı. onu da yapın rahatlayın.

kemalistli başlıkların azalması

kemalistli başlıkları aktroller açıyordu.
kazanamayacaklarını anlayınca gemiyi terk ettiler.

uyurken üzerinizde çiftleşebilirler

(bkz: çayağacı yağı)
bu alçak akarlara karşı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
üzerinizde çiftleşilmesini istemediğiniz yerlere sürünüz.

ülkenin mültecilerle renkleşmesi

ona kararmak denir.

pınar gültekini öldüren kişinin 23 yıl ceza alması

tecavüze uğradığı gerçekse kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği kişiler niye yakalanmadı?
bu katil o kadar kinci ki kızını diri diri yaktığı anne kendisine sus köpek. dedi diye hakaret davası açıyor. ama şu işe bak ki tecavüzcüsüne dava açmıyor.
ispat falan hikaye. üstelik de iyi bildiğimiz deri eldivenli üstsüz erkekli kabataş yalanı hikayesi. sadece erkek sayısını biraz indirmiş.

marmaris ormanının ikinci defa yanması

selman, ben bu plana sığmam daha büyük yakın demiştir.

3 milyondan fazla kişinin cenazeye gelmiş olması

doğrudur. sonuçta yumurtadan çıkıyorlar.
bugün ortalık entarili yüzünden cinsel açlık akan sakallı hamamböceklerinden geçilmiyordu.

adayımız recep tayyip erdoğandır adaylığı yasaldır

yasa burada: tc anayasası
Madde 101/2 (Değişik: 21/1/2017-6771/7 md.)
Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.

şimdi sayın rte 2 defa cumhurbaşkanı seçildi mi? seçildi.
3. defa seçilmesi anayasaya aykırıdır. 3. defa seçilmesi kanunen mümkün olmayan birinin aday olması da kanunlara aykırıdır.

sözlükte götüyle gündeme gelen erkek

tıp hekimi olabilir. tıp hekimliği önemli.

sözlüğün en şık erkeği

görsel

hurdada bugün çıkanlar

(bkz: hurda daily news)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.