bugün

entry'ler (14415)

insanlar uçsaydı kezolar uçamazdı

kezolar meriçlerinin sayesinde hep havadalar zati.

tengir budun

çok geçmiş olsun. umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

osmanlı padişahlarının rezillikleri

osmanlı ile derdi olanların soyadı genelde öz türkçedir. bunlar türktür ve osmanlı zamanında kendi topraklarında nasıl ucuz işçi ve ırgat olarak sömürüldüklerini bilir.
nerede bir devşirme var osmanlı aşığıdır. çünkü zamanında türklerin kanlarıyla aldıkları toprağın kaymağını esas sahiplerini ezip iyi yemişlerdir ve bunlar adlarından kolayca anlaşılır. örnek mi: romen cantemir olmuş sana kantemiroğlu, sözde isveçli bizans varangian olmuş sana varank.

hırsızların elini keselim diyen hukukçu

önce bir hırsızı hedef göstermek serbest olsun.

kemal kılıçdaroğlu nun sadat ı basması

bir ülkede milletvekillerinin kapısından giremediği silahlı şahıs şirketleri varsa orada terörist yetiştiriliyordur.
buna bunca yıldır laf etmemek kknın aymazlığıdır. böyle yılanların başını küçükken ezeceksin. fetö gibi dallanıp budaklanmalarını beklemeyeceksin. zamanında araştırma önergesi verseydin. bunca yıldır aklın neredeydi?

12 05 2022 mansur yavaş ın kaftancıoğlu tweeti

iyi yapmış.
maalesef canan gibi tipler chp gençlik örgütünü parmağında oynatıyor. bu da sandıkların doğru sayılmasını istiyorsanız bunların suyuna gitmek gerektiği anlamını taşıyor.
ben muharrem incenin seçimi kaybettiğine bir an bile inanmadım. o sandık gözcülerini kaybetti.
mansur da aday olursa kazanması bunlara bağlı.

hdpden mültecilerin sorunları için önerge

önergeye ne gerek var. cevap belli.
temel sorunları biziz.
gitsek de ülkeyi iyice umumi tuvalete çevirebilseler bütün sorunları bitecek.

kaşar sucuk pastırma yemeyin ejdatta yemezdi

ejdatta yemezdik ama içki masasında yerdik.
heyhat içki fiyatları da uçtu.

soylunun tek yumrukla ümiti bayıltması

bu bana şeyi hatırlattı. hani bir irlandalı turist vardı. tek başına tüm bir çomar mahallesini dövmüştü.
madem bir siyasetçiden tek beklentiniz kaba kuvvette yenilmez olması. onu cağıralım. zaten 250 bin liralık konut alana vatandaşlık veriyorlar. bir sonraki seçime kadar vatandaş da olur aday da. itiraz eden olursa tek yumrukta on tanesini domino taşı gibi devirir.

cb erdoğan ın george soros la çekilmiş fotoğrafı

osman kavala'nın sorosla görüşmesi suçlanmasının önemli gerekçelerinin başında değil mi yahu. müebbet yediydi hayin.
ilginç.

amerika bizden niye iha almıyor sorunsalı

abd bizim sihaların alıcısı değil satıcısı.
daha doğrusu millete "var sizin sihalar çok güzel olmak. turkish lokum." diyerek başka bir malı satma derdindeler.

müzik yasağının saat 1 e uzatılması

akabenin en beğendiğim faaliyeti.
gecelere akan türboşları çok gördüm. demet akalın gibi reisçiler de isyanlarda.
cohoş.

zafer partisine laf edenlerin genel profili

laik, demokratik türkiye cumhuriyetinin 6 ok doğrultusunda, tam bağımsız olarak türk ulusu tarafından yönetilmesini isteyen, abdnin dikte ettirdiği türk-islam sentezci, sözde milliyetçi aslı ümmetçi ve mafyatik ülkü saçmalığıyla kirletilmesini istemeyen çağdaş türkler olmaları.

not: genelleme sevmem. kendimi yazdım.

suçluya değil suçu açığa çıkarana soruşturma

soruşturmayı suçluya açsalar ortada agabe kalmaz.

insanlara müslüman diye kin kusan budadalar

(bkz: entry nick uyumu)

gezi olaylarına dair unutulmayacaklar

agaç ve gezi düsmanlarının fetöcü olduğunun belgelenmesi.
(bkz: hüseyin çapkın)
(bkz: hüseyin avni mutlu)

gezi olaylarına dair unutulmayacaklar

o dönem halka gaz sıkan vali ve emniywt müdürünün fetöden hüküm giymesi.
gezicilere had bildirdi dediğiniz polisleriniz tescilli fetöcü işte.

maşrapa ile hcl atmak

gorgunçlu olay.
doc martens botlarımı böyle mahvetmiştim. tabii maşrapayla değil beherle döktüm. hala güzelim botlarımın yasını tutuyorum. ühü ühü.

ramazan bayramına ısrarla şeker bayramı diyen kemo

ramazan bitti artık oruç yok diye sevinçten bayram yapmıyorlar en azından.
sahi 11 ayın sultanı ramazan deyip bitti diye bayram yapmak nasıl bir samimiyetsizlik?

15 temmuz gecesi geziciler neredeydi sorunsalı

herkes de çay içiyormuş. hava sıcaktı. ben bira içiyordum. tedarikli olduğum için kendimi bir kez daha kutladım.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.