bugün

(bkz: efsane)
efsanevi ingiliz müzik topluluğu...fredie mercury nin ölümüyle dağılan ancak tekrar yeni konserler vermeye başlayn rock tarihinin en büyük gruplarından
armoni vokalin babaları olur kendileri. ayrıca insanlar arasında tanrının sesi olarak tanımlanan fredie mercury nin vokali ve brian may gibi üstün gitar çalan bi kişi vardır(gitarı çok özeldir ve o tonların başka gitarlarda yakalanması zordur)john deacon ve roger taylor gibi usta isimlerin yer aldıgı insanı alıp götüren şarkılara sahip efsanevi grup.
eğer referansımız PINK FLOYD ise, QUEEN, bu referansa göre tırt bir gruptur... gerçi referans PINK FLOYD ise, geriye kalan bütün müzik olayları 'tırt' tır...
show must go on,bohemian rhapsody,innuendo,fat bottom gırls,too much love wıll kıll you ve nicelerine imza atmış ancak nedense dünyanın en iyi grupları sıralamalarında ilk sıralarda yer bulamayan aşmiş grup.
homo bir vokaliste sahip grup.
= freddie mercury
rock tarihinin en onemli gruplarindan biri.
innuendo, break, radio ga ga, the show must go on, rock you, bohemian rhapsody, we are the champions ve daha sayamadığım süper şarkılarıyla gönlümüze taht kurmuş efsane grup.
(bkz: innuendo)
innuendo albümü aids le pençeleşen freddie mercury nin manevi durumunu öylesine anlatır ki etkilenmemek elde değildir.
"don't stop me now" adlı parçaları da vardır. güzeldir
(bkz: ece)
(bkz: kraliçe)
(bkz: kralın karısı)
(bkz: prensin anası)*
(bkz: prensesin anası)*
(bkz: kralın anasının gelini)
radyoda djlik yapan arkadaşına yayınlamaması ve sadece dinlemesi için bohemian raspsody'nin kayıdını veren,fakat dj arkadaşı radyoda bu parçayı çalar ve parçanın tutması üzerine dünya çapında üne kavuşan grup.
bu grubu sözlüklerden tanımak isteyenlerin çabası nafiledir. grubu özetleyen olay 1986 wembley konseridir. bu konserin divxine ulaşmak da kolaydır.

(bkz: limewire programı kurulur (inndir.com'dan temin edilebilir) sonra "queen wembley 1986" yazılır. daha sonra üzerine çift tıklanıp indirme işleminin nihayete ermesi beklenir.)
Dünyadaki 131.000 kişi ile en kalabalık ilk Rock konseri rekoru “1981 Rio” onlara ait, yine dünyanın ticari amaçlı çekilen ilk video-klibi Bohemian Rhapsody dir.
"you don't fool me" adlı şarkısı vardırki dinlenmeye degerdir..
sözlüğe gelmiş yeni bir yazar *
zanzibar göçmeni faruk bulsara *,orta direk bir eletrik teknisyeninin oğlu brian may,arachnophobia'sı olan roger taylor ve mülaim insan john deacon'ın oluşturduğu ingiliz rock grubu.ilk başta müzik tarzları ve kıyafetleriyle glam rock etkisine hakim olan Queen 1980 yılında müzik yelpazelerini ve görünüşlerini değiştirdiler *bir çok rekoru elinde tutan Queen *grubunun üyelerinin ayrıca solo albümleride bulunur.detay istiyorum diyenlere http://www.queenonline.com adresine kısa bir yolculuk onları beklemekte
sihirli ingiliz müzik topluluğu. dünyanın en iyi müzik grubudur.
tüm zamanların en iyi rock grubu seçilmiştir. hakkıdır.
dünya'nın en sağlam, en kaliteli müzik grubu..
en bir baba olanından, ingiliz menşeili, freddie mercury öldükten sonra dağılır gibi olsa da, yine de gönüllerde en iyi grup olarak taht kurmuş, freddie mercury baba'nın vefat dönemine denk gelen innuendo adlı süper albümleri ile 'mercury'i göndermiş süper grup.. hala efsanedir, loop'a alınır, öyle bilenler sadece piyasa şarkılarını değil aynı zamanda, kenarda köşede kalmış şarkılarını da bilirler..
dinledikçe kendisine daha da aşık eden, gelmiş geçmiş en iyi müzik grubu.
freddie mercury' nin doyumsuz yorumuyla gerçek şampiyonların, çabanın ve emeğin hikayesini anlatan we are the champions' u dinlemesi zevk veren müziğin efsanesi, kilometre taşı.