bugün

(bkz: efsane)
efsanevi ingiliz müzik topluluğu...fredie mercury nin ölümüyle dağılan ancak tekrar yeni konserler vermeye başlayn rock tarihinin en büyük gruplarından
armoni vokalin babaları olur kendileri. ayrıca insanlar arasında tanrının sesi olarak tanımlanan fredie mercury nin vokali ve brian may gibi üstün gitar çalan bi kişi vardır(gitarı çok özeldir ve o tonların başka gitarlarda yakalanması zordur)john deacon ve roger taylor gibi usta isimlerin yer aldıgı insanı alıp götüren şarkılara sahip efsanevi grup.
eğer referansımız PINK FLOYD ise, QUEEN, bu referansa göre tırt bir gruptur... gerçi referans PINK FLOYD ise, geriye kalan bütün müzik olayları 'tırt' tır...
show must go on,bohemian rhapsody,innuendo,fat bottom gırls,too much love wıll kıll you ve nicelerine imza atmış ancak nedense dünyanın en iyi grupları sıralamalarında ilk sıralarda yer bulamayan aşmiş grup.
homo bir vokaliste sahip grup.
= freddie mercury
rock tarihinin en onemli gruplarindan biri.
innuendo, break, radio ga ga, the show must go on, rock you, bohemian rhapsody, we are the champions ve daha sayamadığım süper şarkılarıyla gönlümüze taht kurmuş efsane grup.
(bkz: innuendo)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.