1. 1.
  4 subat 1948 detroit dogumlu 'father of metal'. Vincent Damion Furnier dogum adi.

  1960'larin basinda Alice Cooper grubunu kurdu. Grubun orijinal adi The Nazz'di fakat bu isimde bir grup zaten varoldugundan grubun ismi degistirildi. Furnier, solo kariyerine baslarken ismini Alice Cooper olarak degistirdi.

  Bir rivayete göre ilk 'punk' kendisi. Yasayan bir efsane. Aralarinda Ronnie James Dio, Eddie Van Halen, Kurt Cobain gibi isimlerin bulundugu bir cok ünlü hayrani oldugunu belirtmistir. Marilyn Manson, Sex Pistols ve daha bir cok müzisyen ve grup müziginden ve hayat tarzindan etkilenmistir.
  4 ... aftermath
 2. 2.
  http://www.alicecooper.com/
  2 ... aftermath
 3. 3.
  hard rock denince akLa ilk gelen isimlerden bir tanesi.yüzüne yaptığı makyajlar ile dünya çapında bir ün yapmıştır.şarkıları her rocker ın seveceği tarzdadır.onu dinlemeyen hard rock dinlememiştir.

  (bkz: Poison)
  (bkz: Snakebite)
  (bkz: Reflected)
  4 ... tucimania
 4. 4.
  80'lerin sağlam rockçılarından..
  2 -1 ... shalamar
 5. 5.
  schools out şarkısının sözlerini duyar duymaz aşık olunan gruptur.
  2 ... slasher
 6. 6.
  sahne şovunu ilk defa ön plana çıkarmış, hatta metal a headbanger's journeyadlı belgeselde de bahsedildiği üzere yaptığı sahne şovlarıyla birçok ebeveynin kabuslar görmesine neden olmuş, bu nedenle şovlarında aşırı kan ve şiddet kullanmaktan dolayı eleştirilmiştir. bildiğim kadarıyla, aynı zamanda sahnede yılanlarla yaptığı şovlarla david coverdalein whitesnake'inin isim babalığını yapmıştır.
  2 ... onlymysoul
 7. 7.
  13. Cuma' nın müziklerini yapmıstır .
  (bkz: he s back)
  2 ... eric draven
 8. 8.
  80'ler dönemine adını altın harflerle kazımış, çatallı vokali ile akıllarda kalan, büyük egolu müzisyen.

  (bkz: take it like a woman)
  2 ... koko
 9. 9.
  bir metalcinin yolculuğu belgeselinde sahne şovlarını yasaklayan ingiliz hükümetini eleştirirken "beni zamanında sahne şovlarımdaki kan için yasakladılar oysa ki ilk okulda okutulan Shakespeare oyunlarında daha çok kan var" gibisinden bir cümle kurup takdir ettiğim metal baba.
  1 ... blasphemy
 10. 10.
  kızına, batman'ın silahlarından biri olan batarang adını koymuş, batman sever şahsiyet.
  2 ... tabuttamenemenyapanimam