bugün

i believe in a thing called love la cikis yapmis, 80 ler tarzinda muzik yapan grup
Jaume Balagueró'nun yönettiği 2002 yılı yapımı korku gerilim filmi. korku filminden beklendiği gibi gerer adamı yer yer korkutur da..
günümüzde 80'ler tarzında müzik yapan kesinlikle en iyi, belki de tek grup. delisiyim.
oldukça özgün bir hikaye,yer yer geren atmosfer...harika bir korku filmidir fakat türkiye de çok kısa bir süre gösterildi malesef.
street spirit cover'ını dinledikten sonra eğer grup üyelerini yolda görürsem ve tanıyabilirsem budaklı meşe odunuyla feci halde döveceğim, cover yapıcam diye güzelim şarkının mına koyan herifler topluluğu.Kendi müziklerine lafım yok ama radiohead çalmasınlar arkadaş.
televizyon izlemiyorum. o yüzden kendileri ile tanışmam biraz geç vakitte geldi. hallerini hatırlarını, ne istediklerini de bilmiyorum. sipariş ettiğim orta boy pizza ne zaman gelecek ondan da emin değilim, fakat, i believe in a thing called love şarkılarıyla beni derin bir özleme itmiş gruptur. bunu saçma bir şekilde kişiselleştirmeye kalkışmayacağım. led zeppelin sevip, queen'e hayran herkeste nasıl bir etki bıraktıysa, bende de öyle bir etki bıraktı işte. bir an için youtube'un yasaklanmış duvarlarını yasadışı yollarla delip the darkness dinlerken ben de diğer herkes gibi aynı şeyi hissettim; 80'ler güzeldi.

ama öncesinde 70'ler dumanı ve mantarları vardı. ki asla geçemediğimiz. ki hiçbir şeyi anlamlandıramıyorken, bir de post rockın patlayan duvarlarında explosions in the sky'a intihar gittiğimiz günler.
insanın tüylerini halaya kaldıracak, soyunup sokakta cıbıl cıbıl koşturacak, sofulara türban attırıp sokakta "long liv rakın roll" dedirtecek nitelikte şarkılar üreten müzik grubudur.
görsel
http://www.youtube.com/watch?v=MWljnSf20cc

böyle ince bir sese sahip olup yine de bir şarkı bu kadar güzel söylenebilir mi düşüncesine sevk eden über bir gruptur.
ışık ile aynı anda yaratılmış, bir artifact formunu alıp yüzyıllarca değişik hostlar tarafından taşınmıştır. sahibine karanlık bir gölge boyutuna erişim sağlar, demon'ları kontrol edebilir, büyük bir güce ulaşabilirsiniz. Ancak yavaş yavaş insanın ruhundan beslenir. Kaos'un tanımıdır.

şu andaki taşıyıcısı jackie estacado'dur.

https://www.horrornewsnet...heDarknessDOJ-700x321.jpg