bugün

can atacan tarafından hazırlanıp 1998 yılında stüdyo imge yayınevinden çıkan ve ben rock müziği seviyorum diyen herkesin okuması gerektiğine inandığım bilgi dolu bir kitap. önce genel olarak rock nedir, nasıl ortaya çıkmıştır vb. şeylerden bahsediyor. sonra rock türevlerini anlatıyor ki bu günümüzde biz kendi müziğimizi yapıyoruz diyen gruplara ders niteliğinde bir bölüm. son olarak da rock tarihinin unutulmaz grupları ve isimlerinden bahsediyor ki tek eleştirim bu bölüme bence çok eksik var. ama her şeyin hazırına alışmayın gidin araştırın demek istemiş olabilir. çünkü merak edip baktıkça, araştırdıkça birçok yeni bilgiye ulaşıyorsunuz.
rock müziğin 60'lı 70'li yıllarından haberi olmayan, rock müziği sadece avril lavigne, tokio hotel gibi gruplardan
ibaret sanan yaşıtlarıma tavsiye edebileceğim bir kitap. en kısa zamanda benim de alıp okumam gereken bir kitap.
Eleştirilebilecek bir kaç ufak nokta olsa da yazıldığı yıl ve ülkenin bu alanda ortaya konulan yayın kıtlığını da göz önüne alınca gayet kıymetli ve takdire değer bir çalışma. Müziğin olgunlaşmasındaki etmenleri ve süreci güzel aktarmış.
Bir çok şey öğrendim, güzel gruplar keşfetmeme vesile oldu bunca yıldır dinlediğim müzikte.
güncel Önemli Başlıklar