bugün

entry'ler (247)

yalnızlık

ilham vericidir. güzel resimler ya da iyi öyküler yazdırabilecek etkilere sahiptir ,yalnızlık.

mado

sıcak çikolatası içilesi mekandır.

twisted sister

(bkz: glam rock)

ben bu yazıyı kimseye yazmadım

her hareketinizin batmaya başladığı, trip atar arkadaşınıza söyleceğiniz, en güzel laftır.

yok arkadaş ben bu yazıyı sana yazmadım, hayali bir arkadaşıma hiç yazmadım.

göğermek

daha çok çeçil diye adlandırılan, bir nebze tel peynire benzeyen peynirin yeşillenmiş haline verilen isimdir.

(bkz: ekmek aşı)

radyo eksen

playlist yapmaya üşenilen günlerin yardımına koşandır. dinlenilendir.

piano piano bacaksız

kemal demirel'in, kendimi okumaktan alıkoyamadığım romanı. 8.sınıf öğrencisiyken bir hevesle okuyup bitirdiğim güzel otobiyografi.
kitap çalmayan hırsız amca benim favorimdi. film de ayrı güzeldi tabii.

(bak, ben kitap çalmam. emeğe saygı)

kişinin 15 yaşındaki haline vereceği öğüt

yabancı dil ağırlıklı lisedesin, dil bölümü seç. dinleme, fizikçiyi!

en çok kitap okuyana bedava umre şansı

bugün gördüğüm ilginç afişte de bu başlığa uygun bir şey vardı;
40 hadisi tamamen ezberleyen 40 genci umre'ye götürme projesi. çok şaşırdığım, vay be pes dedirten bir olaydı.

(bkz: vay be pes doğrusu)

dracula origin

özellikle hidden object game sevenlere önerebileceğim, 1.75 gb'lik oyun. daha önce oynağım kayıp nesne bulma oyunlarına benzememektedir. grafik ve dialoglar sıkıcı değildir. oyunu oynayacak olanların, grammer bilgilerine güveniyor olmaları ayrı bir güzelliktir. çünkü diğer türlü oyun çok zorlaşmaktadır. şu sıralar kafa dağıtma amaçlı oynamaktayım.

(bkz: ingilizce ye katkı sağlamak)

artık günlük ders çalışacağım yalanı

her dönem başı söylenen; öğrenci yalanıdır.

türkçe dublajli filmde oyuncunun şarki söylemesi

mümkün olduğunca türkçe dublajdan kaçınmak en iyisidir. aksi takdirde; tuhaf imla tonlamalarına yakalanılması olasıdır.

sözlükten sevgili bulmak

hele o sözlük, okunan üniversiteye ait olunca kaçınılmaz olan vaziyettir. okula yeni başlayan( sazan kızımız ya da oğlumuz) öğrencimizin arayışına cevap veren platformdur. önerimin dışında olmasına rağmen engel de olamadığım ayartma yöntemidir.

world of tanks

stres atmaya bire bir olan oyun. geçtiğimiz haftalarda sık sık beni kendine bağlayan oyundur.

üniversiteyi bakire bitirebilen kız

(bkz: sinir oynaması)

rüyada tatmin olmak

(bkz: aç tavuk kendini darı ambarında görür)

kız sevgilinin erkek kankaları

ortamda doğru düzgün bir kız arkadaşı olamayan zavallı kız; mecburen erkek arkadaş edinecektir. sevgili de kıskanacaktır, doğal olarak.
şöyle bir bakınca, iki kız arkadaş yanyana olmaz. işin içine; kıskançlık, arkadan iş çevirme ve bilimum tripler girecektir. bu da kızların erkek arkadaşlarıyla zaman geçirmelerine önayak olacaktır. yani; bütün olay ortamdaki çoğu kızın fesatlığından kaynaklanmaktadır.
(bkz: ortada kız arkadaş vardı da biz mi edinmedik)

sözlük yazarlarının lakapları

(bkz: yazık)

dudaktaki uçuğun kabuk bağlaması

her kış yaşadığım; kendimi suçlu gibi hissetmeme sebebiyet veren, pis, mikrop bir olaydır. hele bir de lise zamanlarında, o iğrenç esprilere maruz kaldığımı hatırladıkça, ülkeyi terki diyar ettirecek dercedeki durumdur.

faber castell

ilkokuldan kalma alışkanlığım. kalemleri seviyorum, her hafta 2-3 kalem alıyorum. hediye gelen kalemleri daha bir özenle saklıyorum. faber castell de en sevdiğim kalem markası.
(kalemsiz çıkmam abi)