1. 1.
  senaryosunu todd haynes ve james lyons ın yazdıgı, yıne todd haynes ın yonettıgı, ewan mcgregor'in oynadıgı 1998 tarıhlı fılmdır.
  2 ... painkiller
 2. 2.
  soundtrack leri için bir çok grup bir araya gelmiştir ve ortaya harika müzikler çıkmıstır. bunlar arasında radiohead ve placebo da vardır. sırf müzikleri için bile oturulup izlenebilir. ayrıca film 70 lerde sansasyon yaratan glam rock akımını ve en ünlü isimlerini (blade ve wild) bence biraz da abartılı şekilde anlatmıştır fakat kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden biridir,replikler çok etkiliyici en basta.
  2 ... berlinlondraamsterdam
 3. 3.
  soundtrackleri birbirinden enfestir
  *
  4 ... angieslade
 4. 4.
  görsel açıdan neredeyse kusursuz fakat dramaturjisi sorunlu homo-erotik rock'n roll filmi. bahsettiğim başarı ve eksikliğin temel nedeni belki de "klip estetiği" dediğimiz şey. iki saatlik bir videoyla "glam rock neymiş gösterelim millete" amacı güdülmüşse eğer, hiçbiryere gitmiyor film. zira, isimler başta olmak üzere neredeyse herşeyin sahte oluşu bir yana, glamin "abartılı" tarzı, hiç gereği yokken sinema diline de yansıtılmış. senaryodaki geçişler oldukça sorunlu ve vaatsiz. velakin sanat ve görüntü yönetimine söyleyecek fazla laf yok doğrusu. filmin en güzel sahnesi kanımca, adamımızın "kurt wild"ı performanstayken gördüğü ilk sahne. mcgregor'un bu sahnede çıkardığı iş de, insanda kreşendo etkisi yaratıyor gittikçe...filmden güzel olduğunu iddia edebilir miyim bilemem ama (aslında farklı konular bile olsa ederim sanırım) dawid bowie'nin filme ismini veren şarkısı da muhteşemdir. dinledikçe keşfedilen şarkılardandır. sonlarındaki ıslıklarda falan kopar insan.
  ... salamander
 5. 5.
  20th century boy adlı soundtrack placebo tarafından seslendirilmiştir. hatta filmde placebo'nun da kısa bir rolü vardır.
  ... moon tripper
 6. 6.
  insanın hayatını değiştirebilen şaheserlerden biri

  1970 leri anlatan hikayenin müzikleri doyumsuzdur
  1 ... greg
 7. 7.
  ewan mcgregor , christian bale , jonathan rhys meyers gibi bir kadrodan kötü bir film çıkma ihtimali yok.. eğer 70'lere ve ingiltere'ye ilginiz varsa kesinlikle izlemeniz gerekir.eşcinselliği çok soft işlemiş , soundtrack'e denecek bir laf bulamıyorum zaten..Bunun dışında brian molko da filmin bazı sahnelerinde yer almış çokta yakışmış. jonathan rhys meyers david bowie 'yi, ewan mcgregor'da iggy pop'u canlandırmıştır.
  2 ... freckleface
 8. 8.
  1998 yapımı bir todd haynes filmi.
  filmin kadrosunda Ewan McGregor, Jonathan Rhys Meyers ve Christian Bale var.

  (ben filmi özellikle christian bale için izlemiştim fakat asıl bomba diğer iki oyuncuda. Ewan McGregor ve Jonathan Rhys Meyers ın oyunculuğunu görünce bunun rol olduğuna inanamıyorsunuz.)
  Ewan McGregor; mübarek sanki kırk yıldır sahnelere çıkıyormuş gibi rolüne hakim.(hele çırılçıplak şarkı söyleyip, dans ettiği sahne yok mu? dumur oldum)
  Jonathan Rhys Meyers; ya ona ne demeli? bir erkek daha önce hiç bu kadar güzel olmamıştı. bakın dikkatinizi çekerim güzel diyorum yakışıklı değil. Scarlett Johansson yanında halt etmiş.
  en az 'milk' filminde olduğu kadar çarpıcı sahneler var filmde.

  ( Ewan McGregor ve Jonathan Rhys Meyers hayranlarına filmi izlemelerini önermiyorum. çünkü insanı gerçekten gay olduklarına inandırıyorlar)
  filmi izledikten sonra kamyon çarpmiş gibi oldum. film bana oldukça ağır geldi.
  ... jpenhlcbkw
 9. 9.
  dinlediğin en güzel soundtrack'e sahip film olduğunu ifade etmeliyim öncelikle , Ewan McGregor ve Jonathan Rhys Meyers performansları da filme ayrı bir tat katmıştır . Ve Brian Slade-Curt Wilde aşkı ve Brian Slade'in Tommy Stone oluşu siz filmi izleyin pişman olmazsınız .
  1 ... stultitia
 10. 10.
  bi kuple:

  http://www.youtube.com/wa...mN87fJA&feature=share+

  http://www.youtube.com/wa...XFU-Dp4&feature=share+
  2 ... inanna salome