1. 1.
  Orjinal adı Firenze.Toscana bölgesindedir.Sanat eserleriyle rönesans dönemini çağımıza yansıtır.Rönesansın doğduğu şehir.
  3 ... italiano
 2. 2.
  Piazza del Duomo (iL Duomo Meydanı)
  Katedral Meydanı Piazza San Giovanni'de bulunmaktadır.olağanüstü güzellikte ve büyüklüktedir.floransa * diyince ilk görülecek yer derim.
  -1 ... internettin
 3. 3.
  neredeyse her sokakta bir sanat evinin bulundugu, aksam yuruyuslerinde her kose basinda ya bir tiyatrocu, ya bir sokak ressami ya da bir sarki soyleyen birini gormenin cok dogal oldugu, tarihi dokunun korunabildigini tum ciplakligiyla goseteren belki de italyanin en guzel sehri.
  2 ... nanocu
 4. 4.
  milattan önce 59 yılında kurulan italyan şehri.
  1 ... legend of the stranger
 5. 5.
  gidilip görülmesi gereken italya şehridir.
  2 ... bwcorpse
 6. 6.
  açık hava müzesi gibi, minyatür gibi şirin şehir. fiorentina 'nın kenti.
  2 ... argiris
 7. 7.
  ronesans rüyası diye anılan şehir.
  2 ... daisy
 8. 8.
  italyanların tabiriyle firenze olarak adlandırılan şehir. Halkı bir dönem serie a takımlarından Fiorentina'yı çalıştıran Fatih Terim'i çok sever. Mor menekşeler de denir bu şehrin takımına.
  1 ... markovanbasten
 9. 9.
  davud heykelinin dışında tüm şehir muazzam heykellerle kaplıdır. o kadar ki biz de neden heykel sanatı yok diye hayıflanır insan... bir gecede 5 sokak konseri dinleyebilirsiniz sokak müzisyenlerinden... içinden geçen arno nehrinin * kıyısında ya da üzerindeki köprülerde manzara seyredebilirsiniz.. meydanlarının birinde oturup bira içebilirsiniz...

  bir de sevdiğiniz yanınızdaysa sizi o şehirde bırakıp gitseler, mutlu bile olursunuz.
  1 ... zaknafien
 10. 10.
  (bkz: fiorentina)
  ... fowler