bugün

entry'ler (816)

359 kodlu cevapsız çağrı

an itibariyle cep telefonuma düşen çağrıdır. bu işi ciddi meslek edinmişler sanırım.

adana

2009 yerel secimlerinde an itibariyle %95 i acilan sandiklara gore mhp li aday ile akp li aday arasindaki far 1000 oya dusmus durumda. son duzlukte neler olacagi belli olacak olan sehirlerden.

seçimlerin elektronik ortamda yapılması

yerel veya genel seçimlerde oyların bilgisayar ortamında verilmesi sistemidir. bu sayede seçimlerde mızıkçılık yapılmayacağı gibi sayım yapma gereği de ortadan kalkacaktır.

muhtarlık seçimleri

sonuçlarına nereden ve nasıl ulaşabileceğini merak ettiren seçimlerdir.

cumhuriyet halk partisi

(bkz: akp oy kaybedince chp nin kazanmis sayilmasi)

sivas

bbp nin yerel secimi kazandigi il olarak yerel secim sonuclari haritasinda kapladigi alana bakinca cografi buyuklugunu bizlere hatirlatan il.

otisabi

kosesinde turbanli ve engelli motiflerini kullanip egleniyorsa diyecegim yok ama beni uzdugu kesin.

cok iyi temizlenince iskembenin lezzetsiz olmasi

temizlenmis olarak alinan iskembenin defalarca kaynatilip suyunun atilmasi ile olusan iskembeyi dunyaya geldigine pisman eden sonuc.

bilkent üniversitesi

içerisinde yakın zamanda starbucks açılan üniversite.

one minute

recep tayyip erdogan`in ayar vermeden once moderatorden soz isteme sekli.
http://youtu.be/h3HeHOJkiuk

umut sarıkaya

hayattaki ufak ayrıntıların karikatüre yansıması.

suclu yurekler

belki de kültürümüze olan uzaklığından ötürü bayık bir senaryoyu hissettiren oyun.

bir erkeğin bittiği an

bir bayanin elini kibarlık olsun diye öpüp alnına koyduğu andır.

anlamlı tashih

(bkz: sun of a beach)

uçakta namaz kılmak

eger saatler suren bir ucus yapiyorsaniz, hatta okyanus asiri ucusunuz varsa gerceklistirmenin oldukca dogal oldugu eylem.ibadet bir ozgurluktur dusuncesini kabul edemeyen bunyelerin bu eylemi kabullenmesini beklemek gerekizdir. farkli dinden bir adam ucakta kendine gore sembolik dini motifler sergilese adama hayran hayran bakip takdir ederken ucak icerisinde namaz kilinca yapani elestirmek dinine olan kompleksinden baska nedir ki bilemedim. ayrica bu hareketi yurtdisindaki ucuslarinizda denemeye kalkarsaniz da size ucus gorevlilerinin, bulundugu alanda bir yer ayarlamak icin ne kadar yardimci olacagini da gorebilirsiniz. elin yabancisi, musluman olmayani bunu yaparken bizim kendi dindasimizi sirf bu nedenle elestirmek ne olcude dogru acaba.ha bu arada bu fikre karsiysaniz emirates ile falan ucmayin, neme lazim ucagin icerisinde mescidi gorunce geri donmeniz de cok zor artik.

entrylerini alip gitmek

sozlugun icler acisi halini gorup entrylerini paketleyip gitme istegidir. paket halinde entrylerimi alabilsem cekip gidecegim, olmayacagina gore silip gidecegimdir.

bayramda çalışmak

bayram ardindan gelecek olan doktora yeterlilik sinavi varsa ki benim var, mecburen yapilmasi gereken faaliyet. aksi halde doktoradan atilmak, kariyer hedeflerini yeniden gozden gecirmek vb. olgularla karsilasilmasi dusuncesi insani yusuf yusuf modunda hareket ettirmektedir.

ışık hızı

gecilmesi hususunda ulusca niye bu kadar merakliyiz diye dusunduren hizdir.

bulent korucu

bugunku yazisi icin http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=742719

deniz feneri derneği

biraz once cep telefonuma gelen mesajlari uzerine icimin buruklastigini itiraf etmeliyim.
-gecen yil yardim alan 523.658 kisiye bu Ramazan yardim gonderemedik. fitre ve zekatlarinizi bekliyorlar...
fazla soze gerek yok, suclu her kim ise; benim zamaninda verdigim paralarin nereye gittigi umrumda bile degil artik ama ya bu binlerce kisinin hakki ne olacak?