bugün

entry'ler (2570)

miğfer

ekşi sözlükteki miğfer ile rumuz benzerliği dışında hiçbir alakası olmayandır.

uludağsözlük dışında, ne ekşide ne de klonlarında üyeliğimiz de yoktur. ayrıca miğfer rumuzunu sadece burada kullanmaktayız. internette farklı platformlarda farklı rumuzlar kullanırız ilke olarak.

bu kısa açıklamayı yapmak zorunda hissettim kendimi çünkü burada yazdığım her şeyden sadece ben sorumluyum. başkalarının bizim yazdığımız şeylerden dolayı zan altında kalmasına razı gelemeyiz.

ayrıca bugune kadar ne yazdıysak hepsinin sonuna kadar arkasındayız. *

güneydoğu anadolu bölgesi

ensest olaylarının en fazla yaşandığı bölge. buna paralel olarak namus cinayetlerinin de en fazla işlendiği bölgedir.

hep söylerim bunu, ortada bir namussuzluk olmasa namus cinayeti de olmazdı.

bir ailenin evladına öğreteceği en önemli şey

Hangi ırktan, hangi soydan geldiğidir. ecnebi soylularla karışan milletlerin nasıl yok olduğunu, ırksal niteliklerini nasıl kaybettikleri ve sair bilgiler türk çocuklarına verilmelidir.
diğerleri ne halt ederse etsin. Türk çocukları ırk bilincini mutlaka edinmelidir.

günün sözü

'avrupa sermayedarlığının geceli gündüzlü çalıştırdığı iki kölesinden biri garb'ın amelesi ise, diğeri de şark'ın bütün ahalisidir'

yusuf akçura.

faşizm

cühela komunistlerin sandığı gibi bir burjuva rejimi değildir. Faşizm bir orta sınıf ideolojisidir ve büyük sermayeyi, kapitalist/liberal sistemi red eyler. yakın dönem faşist hareketinin büyük kuramcısı italyan fikir adamı giovanni gentile de liberal-kapitalist politikaları ahlak dışı olarak nitelemiştir.

faşizm sınıf çatısmasını ortadan kaldırıp tüm toplum kesimlerinin tek merkezden temsil edilmesini öngörür. netekim nazi almanyasında ve faşist italya'da tüm sermaye sahibi işverenler ve kol işçisi emekçiler kurulan korporasyonlar ile bir araya gelmiş bir çeşit üreticiler birliği kurulmuş, çıkarılan yasalar ile cahil köylülerin topraklarına büyük sermaye sahipleri tarafından el konulmasına engel olunmuştur.

günün sözü

'siyasette mesleğimiz halkçılık, kültürde mesleğimiz türkçülük.'

ziya gökalp.

kulak karıştırma aparatları

dondurma külahıdır. üzerine tanımam.

üniversitenin vazgeçilmezleri

evlilik dışı cinsel ilişkidir, zinadır, yozlaşmadır, iddaa kuponu doldurmacadır. şayet olması gerekeni, ilimi irfanı arıyorsanız yormayın kendinizi, bulamazsınız.

ali şeriati

iran devriminin etkili isimlerinden biri olan iranlı şii sosyolog, fikir adamı.

'her gün aşure, her yer kerbela' sloganı o'na aittir.

marksist idi. fikirlerini değerli bulduğum 3-4 marksistten biridir. ortadoğunun sultangaliyev'i diyebiliriz kendisine.

ezan

her biri ayrı makamda okunur. bu makamların bestekarı ise büyük türk musikicisi dede efendi dir. Türkiye'de özgürce okunabilmesini uluğ başbuğumuz atatürk'e ve silah arkadaşlarına borçluyuzdur.

şam

suriyenin başkenti. bir dönem emevilerin başkentliğini de yapmıştır. hz muhammed in kızı zeynep ve son osmanlı padişahı vahdettin'in mezarları burada bulunur.

noel baba

asırlardan beri hristiyan batı dünyasının özgün bir objesi olduğu sanılan fakat biraz saksıyı çalıştırınca hiç de öyle olmadığı anlaşılacak olan hede.

şöyle ki noel baba haddi zatında doğu müslüman halklarına mahsus senkretik bir varlık olan hızır aleyhisselam'dan başkası değildir.

dış görünümü, kırmızı giymesi, ak sakallı olması, çocuklara hediyeler vermesi ve sair özellikleri ile noel baba bariz bir şekilde hızır aleyhisselam'ın hristiyan batı dünyası tarafından üretilmiş yan sanayisidir.

ayrıca bu 10 numara tespitinden ötürü pek sevgili pederime şükranlarımı arzeylerim.

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

çocukları stadyumlara doldurup 50 cent müziği eşliğinde ellerindeki ponpon topları sallattırıp step yaptırılarak kutlanıldığı sanılan bayram.

çocuklara amerikan zibidilerinin müziği eşliğinde ulusal egemenlik bayramını kutlatıp, sonra da onlardan ulusal bilinç ve bağımsızlık iradesi beklemek bir abes olmuyor mu?

az kaldı amma durun. o çocukların ellerinden ponpon toplarını alıp, mete han'ın armağanı geyik boynuzundan yaylar ve çifte su verilmiş kılıçlar vermeye az kaldı. çünkü bu ülkeyi sevgi pıtırcıkları değil, savaşçı nesiller kurtaracaktır.

güney azerbaycan

10 yıl içinde bağımsızlığına kavuşacak olan türk toprağı. bayrağı bile hazır aha.
görsel

azerbaycan bayrağı

bayraktaki gök mavi renk türklüğü, yeşil renk islamı, kırmızı renk de türk medeniyetini simgeler.

azerbaycan ulusal marşı

sözleri ahmed cevad'a, bestesi üzeyir hacıbeyov'a aittir. özellikle müziği 10 numaradır, dinleyene gaz verir.

Azerbaycan! Azerbaycan!
Ey kahraman evladın, şanlı vatanı!
Senden ötürü can vermeye cümle hazırız!
Senden ötürü kan dökmeye cümle hazırız!

Binlerle can kurban oldu!
Sinen harabe meydan oldu!
Hukukundan kaçan asker,
Hara bir kahraman oldu.

Sen olasın gülistan,
Sana her an can kurban.!
Sana bin bir muhabbet,
Sinende tutmuş mekan!
Namusunu hıfz etmeye,

Bayrağını yükseltmeye,
Cümle gençler müştaktır!
Şanlı vatan! Şanlı Vatan!
Azerbaycan! Azerbaycan!

stephenie meyer

ortaokul ve dengi yaş düzeyine hitap eden yazar. tarzını eleştirmiycem. yanlız bu insan haftalardır çok satanlar listesinin en üst basamaklarında hep. zaten ülkede kitapla okumayla haşır neşir olan insan bir avuç kaldı. onlar da bu saçmalıkları okuyorsa fena, şer.

aşık ihsani

lakabı 'ihsani baba' idi. devrin komunist şürekasına gaz veren türküleri söylerdi.

müslümanları sevmemek

akp hükümeti tarafından sevilmenize, baştacı yapılmanıza vesile olacak durum. tescilli islam düşmanı rasmussen'in nato genel sekreterliğine şak diye onay vermeleri, dünyanın her yerinde milyonlarca müslümanı kesen emperyallerin türkiye taşeronluğunu yapmaları ve sair uygulamaları bunun en büyük kanıtıdır.
kıssadan hisse, akp'ye yaranmak istiyorsan müslüman düşmanı olacaksın nokta.

ahmet ümit

süper bir polisiye roman yazarı. romanlarının en büyük ortak noktası katilin neredeyse kitabın son sayfasına kadar belli olmamasıdır. ve genellikle katil hep en umulmadık kişi çıkar. etnik unsurları daha az kullansa daha çok severek okuyacağız kendisini.