bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    annenin annesi. anane diye de kısaltarak söylenir.
    (bkz: nine)
    8 ... tamam guzel oldu
  2. 2.
    (bkz: anneanne diyalogları)
    1 ... pulp fiction
  3. 3.
    tombul elleriyle size mis gibi yemekler pişiren, bir derdiniz olduğunda sizinle oturup ağlayan, gerektiğinde güç veren, size hayatı anlatan emeği ödenemeyecek olan varlık
    8 ... eticicibebe
  4. 4.
    genellikle annemizin annesine söylenen sözdür bunu başka kelimelerlede ifade edenlerimizde vardır mesela nene, nine, anane, pişt moruk, dedemin karısı, şirin şey gibi isimlerde kullanılıyor...
    4 -1 ... armyy
  5. 5.
    hain torununun*ben dantel yapmayı öğrenmek istiyorum, hadi çeyiz hazırlayalım lafına aldanıp dantel yumakları, tığlar ve örnek kitapları alan, benim bu konuda ciddi olmadığımı öğrenince haklı olarak darılan sevimli kişi.
    5 -1 ... gonulcelen
  6. 6.
    masal anlatıcı, börek açıcı teyzelerin genel adı.
    3 ... pilotmont
  7. 7.
    gittikçe yabancılaşan Türk gençliğinin büyük anne de dediği eli öpülesice muhterem insanlar
    3 ... skaradag99
  8. 8.
    ölüm korkusunu bizzat değilde, rüyalara girerek; rüyada ölerek içe oturtmayı başarabilmiş, kokusunu özlediğim, hayattaki en anaç varlık.
    6 ... whatawickedgametoplay
  9. 9.
    bir hastane köşesinde sizi tamamen bırakıp gittiği gece yattığı yatağa bakıp sabaha kadar ağladığınız , kokusunu bir kez daha içinize çekebilmek için bir ömür verebileceğiniz , saçlarını yıllarca hiç kestirmeden uzattığı için küçükken çok özenip "bana saçlarını verir misin?" dediğiniz ama sizi terketmeden 2 gün önce hastalığı nedeniyle saçları eve poşetle geldiğinde kurduğunuz o cümleye , çocukluğunuza lanet ettiğiniz , hayatın en önemli insanlarından. annenin de annesi , tapılası insan.
    15 ... freedean
  10. 10.
    herşeyimi paylaştığım,torunları içinde en çok beni seven canım ananem.
    3 -1 ... paranoyasnm