bugün

icimi cok hafif, yapimi cok kolay, guzel kokulu genellikle bayanlar tarafindan tercih edilen bir kokteyl.

long drink bardakta;

1/2 campari,
1/4 vermouth,
1/6 soda.
nam-ı diğer; küt... iskambil oyunudur.
2005 yapimi kevin noland filmi. unlu oyuncu yok icinde, ama konu cok hos bir sekilde islenmistir.
universiteden mezun olan chris, kariyerine baslamadan once, iki arkadasiyla birlikte kucuk bir avrupa seyahatine cikar. film, ispanya'da boga guresi kutlamalarinin oldugu bir meydanda toplanmis binlerce insanin cekilmesiyle baslar. chris'in sirt cantasi calinir, ancak sonradan tanistigi kiz (adela), kahramanimizin cok da sanssiz olmadigini gosterir...
(bkz: Tu Vuo Fa L Americano)
51 benzeri iskambil oyunudur. 3 veya daha fazla kişiyle oynanır. ortadan açmadan da kağıt alabilirsiniz, hatta size atılmayan bir kağıdı eğer atılan kişi almıyorsa da alabilirsiniz, fakat karşılığında yerden bir ceza kağıdı çekilir, ayrıca da kasaya belirlenen miktarda ceza ödenir. açmaya başlamak için, o elin kuralı olan şekli tamamlamalısınız. daha sonra her peri açabilirsiniz. kasaya her el için herkes para koyar. parayı oyun sonunda birinci kazanır. puanlaması tıpkı (bkz: elli bir) de ki gibi elde kalan kağıtların sayımıyla yapılır. hiç açamayan 100 yer, son el açamayanlar da 100 yer. çifte gidilmez.

seri: mesela; sinek 1 2 3 yanyana gelerek 3'lü seri oluşturur. yada karo 6 7 8 9 yanyana gelerek 4'lü seri.

küt: mesela 1 1 1 yanyana gelerek 3'lü küt oluşturur. yada vale vale vale vale yanyana gelerek 4'lü küt oluşturur.

her elin ilk adım açış kuralı:

1.el: 3'lü küt
2.el: 3'lü seri
3.el: 3'lü küt + 3'lü küt
4.el: 3'lü seri + 3'lü seri
5.el: 3'lü küt + 3'lü seri
6.el: 4'lü küt
7.el: 4'lü seri
8.el: 4'lü küt + 4'lü küt
9.el: 4'lü seri + 4'lü seri
10.el: 4'lü küt + 4'lü seri
11.el: elden bitme.
sert bir kolombiya kahvesi çeşididir. manisa da xtanbul adındaki kafe de bizzat ben tarafından denenmiş ve beğenilmiştir. ayrıca bazı ağrı ve hastalıklara da şifa niyetine içilmelidir.
(bkz: diş ağrısı)
(bkz: kabız)
espresso nun seyreltilmiş halde sunulan biçimidir. kremasız ve şekersiz servis edilir. en klasik kahve çeşitlerindendir. kremasız ve şekersiz içilmesi de benim tavsiyemdir; tadına daha iyi varılır. sabah ayılmaya, sigara içmemek için kendini oyalamaya birebirdir.

bana bi cafe americanoo! diye çok da cool! bi sipariş verme stili vardır...
espresso'nun uzerini su ile tamamlama durumudur.

lungo'dan farki espressonun uzerine eklenen sudur yani kahveden fazla miktarda su gecirilmesi sozkonusu degildir, dolayisiyla kafeini lungo'ya gore cok daha dusuktur.

favorimdir. nespresso volluto ile guzel oluyor.
oynanmaya başlanırsa sabaha kadar bırakılamayacak kadar zevkli bir oyundur.
fakat en yakın arkadaşları bile birbirine düşürebilir..
Lady Gaga' nın yeni albümünden bir parça.
lady gaga'yı efsane yapabilecek ve yıllar boyunca hatırlanacak şarkısı. muhteşem.

(bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

[INTRO]
I met a girl in east LA
In floral shorts as sweet as May
She sang in eights in two-bar chords
We fell in love, but not in court

La-la-la-la-la-la-la
La-la-la-la-la-la-la
La-la-la-la-la-la-la
La-la-la-la-la-la-la
La-la-la-la-la-la-la
La-la-la-la-la-la-la

I dont-
I dont-

Ahhhhh America Americano
Ahhhhh America Americano

[VERSE 1]
Mis canciones son de la re-revolución
Mi corazón me duele por mi generación

If you love me, we can marry on the west coast
On a Wednesday, en el verano, en agosto

[CHORUS]
I don't speak your, I don't speak your language
Oh, no
(La-la-la-la-la-la-la)
I don't speak your
(Won't speak your)
I won't speak your
(Won't speak your)
Jesus Christo
(La-la-la-la-la-la-la)

Ahhhhh America Americano
Ahhhhh America Americano

[VERSE 2]
I will fight for, I have fought for how I love you
(La-la-la-la-la-la-la)
I have cried for, I will die for how I care
(La-la-la-la-la-la-la)
In the mountains, las campanas están sonando

(La-la-la-la-la-la-la)
Todos los chicos
(Chicas)
Y los chicos
(Chicas)
Están besando
(La-la-la-la-la-la-la)

[CHORUS]
I don't speak your, I don't speak your language
Oh, no
(La-la-la-la-la-la-la)
I don't speak your, I won't speak your
Jesus Christo
(La-la-la-la-la-la-la)
I don't speak your
(Won't speak your)
I won't speak your
(Won't speak your)
Americano
I don't speak your
(Won't speak your)
I won't speak your
(Won't speak your)
Jesus Christo

Ahhhhh America Americano
Ahhhhh America Americano
Ahhhhh America Americano
Ahhhhh America Americano

[BRIDGE/OUTTRO]
Don't you try to catch me,
Don't you try to catch me
No! No! No! No!
I'm livin on the edge of,
Livin on the edge of the law, law, law, law

Don't you try to catch me
No! No! No! No!
Livin on the edge of the law, law, law, law

[GUN-SHOT]
hem kahve iceyim hemde uykum kacmasin dedigim zamanlarda ictigim sulandirilmis espresso.
lady gaga'nın born this way'inden en güzel parçalarındandır. insana coşku verir.
http://www.youtube.com/watch?v=fHGKG9dyTKI
aşırı derecede bagımlılık yapan ve uzman kişilerle oynanması gereken iskambil oyunu.
eğer buzlu içecekseniz bu harikayı çok bekletmeyin derim. eğer çok bekletirseniz o buzlar erir ve o güzelim espresso acı suya dönüşür benden söylemesi.
lady gaga' nın sağlam parçalarından birisidir. ama bir de glee yorumunu dinlemenizde fayda var. en az gaga kadar başarılı.

şarkının tam hali:

http://www.youtube.com/watch?v=9JTDX_AKlmM

videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=tquvDavHKAw
efendim americano kahvenin ismini aldığı hikaye şöyle başlıyor. abd donanma askerleri, personeli vs. italya'da mola veriyorlar. tabiri caizse çarşı iznine çıkıyorlar. çarşıda dolaşırken meşhur italyan espressosunu deniyorlar. iyi güzel hoş da minicik, tek bir shotlık bişey diye kafalarına yatmıyo tabi. malum amerikanlar büyük araba sever, büyük hamburger, büyük pizza, büyük menü, devasa otobanları kısaca herşeyin gösterişli, büyük ve bazen abartılısını sever. kahve ustasına ya, şunu büyüt biraz bu ne çat diye bitiyo hemen. hem de acı ve çok sert. daha büyük porsiyon yap bize. böylece espressoya makineden ekstra basınçlı sıcak su takviye ediyorlar. böylece amerikan tarzı seyreltilmiş büyük boy espresso kahve elde edilmiş oluyor. hala birçok ülkede americano dediğinizde anlaşılmayabilir cafe lungo, espreso largo , lungo, long coffee, uzun kahve, büyük kahve anlamında isimlerle yer alır menüde. en iyi aroma için sade, şekersiz içilmelidir. hele süt filan hiç olmaz, bozar o kahveyi. unutmayın işin ehli kahveyi sade içer. not:barista eğitimi almış biri olarak yazdım bunları.
öncelikle mükemmel bir lady gaga eseridir.
aslında bu parçayı tekli olarak piyasaya sürseydi latin kesimle beraber her ülkenin dikkatini çekerdi.

ha, kahve çeşidini konuşursak şöyle diyebilirim ki, kötü bir içecektir. kahve dediğin yoğun olacak, sulu sulu olmayacak.
dale cosa rica diye bir girişi olan pitbull cover lı şarkı.
Guzel yaris ati ismi olurmus.
kahvelerin mercedesidir.
bunu icmeden gune baslayamiyorum hiahhahhahhah(zengin gulusu).
normal bir kahvedir. ya da burada herkes yanlis biliyor.
yazın buzlu kışın sıcak halini içerken gerçekten bağımlılık yarattığını düşündüren lanet kahve. bahsedildiği gibi su ile seyreltilip büyük boy yapılmış Espresso.

sütlü olarak asla tavsiye etmemekle birlikte şekerli denemedim. bilemiyorum ama en güzeli sütsüz ve şekersiz halidir. kahve çekirdeklerini sıvılaştırmışlar gibi bi his uyandırır. ilk yudumda leş sonraysa enfese dönüşür. aç karna tüketmeyin derim ben. afiyet olsun !
kaliteli kahvenin ucuzu ve çabuğudur. espressonun sıcak su eklenmişidir.
güncel Önemli Başlıklar