bugün

entry'ler (1460)

geceyi sana yazdım

Işın Karaca'dan dinlenmesi şidettle tavsiye edilir.

akp dönemini anlatacak filme isim önerileri

Bir göt oluşun anatomisi.

hiçbir şey karşısında şaşırmamak

bir nevi (bkz: tükenmişlik sendromu).

sigara içmenin yakıştığı insanlar

marla singer. ( fight club )

japonya

insanları; gururlu,saygılı ve çalışkandır. yaşanan felaket için burdan oraya gidesi geliyor insanın yardıma, lakin mümkünatım yok. evimi, ocağımı, aşımı seve seve paylaşmak istediğim insanların ülkesidir. geçmişler olsun.

emir berke zincidi

oynuyor resmen, el kadar çocuk.

michael jackson

tanım: melek.
kalp ağrısı, yürek sızısı, boğazdaki düğüm, özlem.

küçük tüp almaya giderken hoşlanılan kızın görmesi

yıllar önce yaşanmış hadise...
anlatayım kısaca.mahallemiz de benden hoşlanan bir çocuk vardı adı mahir'di.benden hoşlandığını tüm mahalle bilirdi. biz okurken o çalışırdı marangozhanede işçiydi ve de çok tatlıydı.şeytan tüyü vardı aslında çocukta ama işte ayrı dünyaların insanıydık. fakat birgün kızlarla kolkola caddede bi aşağı bi yukarı yürüyoruz, bizim yaşlarımız 14-15 ya var ya yok.. mahir de aynı en fazla 14 tü. fakat kas var çocukta falan. kızlar dan biri; hey dedi mahir e bakın...
biz mahir'e bakana kadar- mahir tüpçüden geliyor muydu gidiyor muydu bilmiyorum - elindeki küçük mavi tüpü havaya atıp,- kafa topuna çıkan futbolcu edasıyla- tüpe kafa attı...! resmen!...
kafasına hiç bir şey olmadı. biz de sesizlik sonrası patlayan kahkahalarla atmaya çalıştık şaşkınlığımızı.aslında mahir den beklenen ve çokta şaşırtmayan bi hareketti ya neyse. yanında bi arkadaşı vardı olm napıyosun iyimisin gibi bişeyler yapıyordu gülerek. mahir in canı yanmışmıydı bilmiyorum ama. yaptığı şeyden gurur duyduğunu biliyorum. ve hatta bugün olsa yine yapardı aynı hareketi. di mi mahir?.

jason priestley

"Annesi Kanadalı bir oyuncu olan Jason oyunculuğa çocukluk yıllarında başlar. Önceleri sadece TV reklamlarında rol alan Priestley lisede katıldığı spor aktiviteleri yüzünden oyunculuğu bırakma kararı alır. Mezun olduğu yıl profesyonel yüzme hayatına geri dönen Jason daha sonra oyunculuğun büyüsüne tekrar kapılır ve ülkemizde gösterildiğinde büyük ilgi gören “21. Jump Street” gibi popüler dizilerde tek bölümlük roller kapar. Sanatçı ilk kez 1989 yapımı komedi dizisi “Sister Kate”le Amerikalı izleyiciyle buluşur. Bu dizideki performansıyla Amerika’nın ünlü yapımcısı Aaron Spelling’in kızı Tori’nin dikkatini çekmeyi başarır. Tori babasının çekeceği “Beverly Hills 90210” adlı dizide oynaması için Jason’ı önerir ve neticede Jason tüm dünyada büyük beğeniyle izlenen bu gençlik dizisinin ana karakterlerinden biri olarak diziye başlar. “Beverly Hills”de birlikte rol aldığı rol arkadaşları gibi Jason da bu dizinin ve rolünün başarısını bir sonraki projelerinde de sürdürmeye çalışır. Fakat 1993 yılındaki ilk büyük beyaz perde denemesi olan Penny Marshall’ın yönetmenliğini üstlendiği “Calender Girl” beklenen başarıyı elde edemez. 1997’de “Love and Death on Long Island” filmindeki performansıyla eleştirmenlerden olumlu not almayı başaran Priestley yaşıtlarının aksine oyunculuktaki başarısını devam ettirir." *

beverly hills 90210 dizisinin son yıllarında dizinin hem yönetmenliğini yapıp hem oynamıştır.özel hayatında tam bir oto yarış tutkunudur. bu tutkusunu profesyonel olarak devam ettirip ciddi başarıları olmuştur.bir çok ülkede yarışlara katılmıştır. jason bu yarışların birinde ciddi bir kaza geçirir. ve ölümcül bu kazada yakışıklı yüzü tam anlamıyla dağılır. burnu kopar,gözleri dışarı fırlar, tüm vucudu ve bacakları kırık içinde kalır.herkes jason'ın yakışıklı yüzünün ve vücudunun bir daha toparlanamayacağını düşünürken, jason uzun yıllar büyük aşk yaşadığı ingiliz sevgilisinin de karşılıklı çabalarıyla iyileşir.şuan da dağılan yüzünde kazadan eser kalmamıştır ve eskisinden bile yakışıklıdır. ve vücudunda çok sayıda metal stendlerle bile çoğu kişiden hızlı koşmakta imiş.biyografisini bloomberg tv bir kaç gün önce yayımlamıştır.

1 mayıs 2010

tüm işçi ve emekçilerin dayanışma bayramını en içten dileklerimle kutladığım gündür.yıllardır 1 mayıs ların olaylı geçmesinin tek sebebi hükümetlerin aldığı yanlış savunma kararları yüzündendir.halbuki bu yılki kutlamacıların hepsi, geçen yıllarda coplanan , biber gazı sıkılan, tazikli su ve boyalarla ıslatılan aynı halktı...

hayatında 1 mayıs a hiç katılmamış insan

- emeği karşılığında para alan herkes işçidir.doktor, öğretmen, kamereman,gazeteci, oyuncu, aktör veya aktrist hiç farketmez.sülalesinde işçi olmayan bir insan düpedüz yalan söylüyordur.bu gün kendi davası olmadığını söyleyen kişi eylemidir. ama hayatı boyunca para kazanmadan emek sarfetmeden nasıl yaşanır. o alanlara gitmek emeğe gösterilen saygının farkında olmaktır!

1 mayıs emek ve dayanışma gününüz kutlu olsun

ağız dolusu ve yürekten söylendiğini duymak, paha biçilemez.herkesin 1 mayıs emek ve dayanışma günü kutlu olsun

1 mayıs

an itibariyle taksim deki anma ve kutlamalarda hiç bir olumsuzluğun yaşanmadığı işçinin emekçinin bayramdır.tüm işçi ve emekçilerin bayramı kutlu olsun. yaşasın 1 mayıs!

şebnem bozoklu

an itibariyle trt1 de 23 nisan çocuk şenliği gala programının sunuculuğunu yapmaktadır...keyifle izliyoruz kendisini.

en güzel michael jackson şarkıları

give in to me
you are nat alone
we are the world
esasen hiç kötü şarkısı yok diyebiliriz.. o en kötü şarkıyı bile harika söylerdi.

uğur yücel

bir rivayete göre, tüm mal varlığını, çektiği yazı tura filmine yatırıp karşılığında hiç para kazanamamıştır.halbuki bu ülkede recep ivedik tarzı bir filmle servet sahibi olunabilmektedir.
(bkz: yazı tura)

filmin adı hem kadının hem adamın adı olan filmler

(bkz: mem u zin)
(bkz: ferhat ile şirin)

michael jackson

(#2718804)gerçek hayranları için hiç bir zaman ölmeyendir.

ıssık göl

cengiz aytmatov'un romanlarında da adı sıkça geçen , kırgızistan'ın bir gölü.
(bkz: beyaz gemi)

bir şey yapamıyorsak filistin e dua edelim çağrısı

dua yerine bişey yapmalı diye önermede bulunduran cümle.bu işler dua ile olmaz.bi faydası da olmaz.allah zaten görmüyor mu orda yaşananları.eğer bir dua edilecekse, o da süper güçlerin allah belasını versin!.