bugün

entry'ler (14115)

sürekli acıkmak

Kendimi bildim bileli sahip olduğum özellik. Aç gezerim sürekli. Tıka basa yedikten sonra bile tokluk sürem maksimum 2 saattir.

Yıllardır kilo kontrolü için akşam 6'dan sonra ağzıma kırıntı bile almam. Çok faydasını gördüm ama dayanması da bir o kadar zordur.

Kararı alırken de sürekli aç olmamın etkisi büyük oldu. Ulan dedim zaten yesem de açım. Bari yemeyeyim de hiç değilse fazla kilolardan kurtulurum.

10 bin tl maaş almak

2 ay sonraki asgari ücret olacağı için ülkenin yarısı ile aynı maaşı alacak olmaktır.

evde kalan kızların ortak özellikleri

En önemli ortak özellikleri şimdiye kadar bana denk gelmemiş olmamaları.

Bir denk gelseler neler olacak.

Tamam sakinleştim...

düğünün iğrenç bir şey olması

20'li yaşlarımda evlenmiş olsaydım belki bu kadar zor gelmezdi ama 30'larımda artık gözümde çok büyüyen organizasyon.

Benim gibi neredeyse başından geçen iyi ya da kötü hiçbir olayı 3-5 insan dışında kimseyle paylaşmak istemeyen birisi için hayatımın en anlamlı günlerinden birinde yüzlerce davetlinin önünde bulunmak oldukça zor.

Hele bir de organizasyonda çıkması muhtemel aksaklıklarla uğraşmak falan daha da korkutucu. Zaten tantanasız, sakin ve gösterişsiz yaşamayı seven birisiyim. Bir de böyle bir curcunayla bu yaştan sonra uğraşmak gerçek bir facia.

mikail crespo

Yeni nesil Mehmet aurelio'dur. 2 sene sonra milli formayla görürseniz şaşırmayın.

Orijinali için. (bkz: miguel crespo)

Haa baktık pasaport masaport sorun oldu. Yusuf Yazıcı formasıyla çıkıp oynar en kötü.

sadio mane

Liverpool formasıyla 6 sezona 120 gol sığdırmış kanat forvet. 2019/20 sezonunda en iyi performansını sergileyerek rekorla gelen şampiyonluğun en önemli isimlerinden biri olmuştur. Keşke 2-3 sene daha kalsaydı ama kısmet böyleymiş. Muhtemel bir Liverpool-Bayern eşleşmesi dışında kariyerinde hep başarılı olması dileğiyle...

ligde üçüncülük yarışının çok heyecanlı olması

Puan durumunun ilk 2 sırasını kapatıp bakınca fark edilen hadise. Küme düşme hattına kadar herkes üçüncülük için yarışıyor. Ne biçim lig la bu böyle? Şampiyon Şubatta belli oldu. Ondan aşağısı işkembe çorbası.

irfan can kahveci

ancak ki başakşehir e geri döner , emre abisi sırtını sıvazlayıp hadi koçum hadi aslanım terapisi falan yapar , o zaman iyi kötü bir seviye tutturur en azından.

ekrem imamoğlu

Ne yazık ki ülkede birisi azıcık sivrilse kurtulmak için bir kurtarıcı arayan milyonlarca umutsuz insan o kişiyi hemen yüceler yücesi bir makama yükseltmekte.

imamoğlu da piyasada doğru düzgün adam olmamasının ekmeğini çok iyi yiyerek , büyük kitlelerin de desteği ile , tabiki kendi olağanüstü çabası da göz ardı edilemez , sadece bir istanbul seçimi kazandı. Hepsi bu yani. Adam zor bir seçimi kazandı.

Ülkenin şu şartları altında zaten yan gelip yatsan muhalefet olarak oyun artacak ama bu adam malzeme üstüne malzeme vermek için ekstra çaba harcıyor.

iyi şovmen , Türk insanının en seveceği siyasetçi profiline sahip ama ne cumhurbaşkanlığı ne de herhangi bir bakanlık koltuğuna oturtulması aklı başında bir seçmen kitlesine sahip hiç bir ülkede mümkün bile olamaz.

Popülizmin sosyal demokrat sosuna bandırılmış hali.

brad pitt in aynaya baktığında hissettiği duygu

brad pitt isimli Amerikanya ülkesinden sanatçı ve artist kişisinin aynaya baktığında hissettiği duygu , aklından geçenlerdir.

Ama şimdiki Pitt değil hani 20-30 sene öncesine gidelim. Fight club , ocean's serisi veya spy game deki halini düşünelim.

Hoş , şimdiki haline de diyecek bir şey bulamam da bir de işte prime döneminde ne hisseder bu adam aynaya bakınca?

1 ceviz 1 kg pestil yedim sorun olur mu sorunsalı

Arka arkaya 4 halı saha maçı yapılırsa birşeycikler olmaz.

avustralya açık tenis turnuvası 2022

medvedev in insan olmadığını gördüğümüz turnuva.

ak partinin muhtemel oy oranı

tutmayan tahminlerimden bıktığım için herhalde hâlâ %40 üzerindedir diyorum.

2022 sözlük yazar maaşı

eskiden ne güzel asgari ücretin hep 1 tık üzerinde olurdu. şimdi nerdeee...

geçen gittim zalldonado ya dedim bak efendi bu iş böyle olmaz falan derken hoop ne dese? beğenmiyorsan git ekşi sözlükte yaz!

ulan ben bu sözlüğe 15 senemi verdim ne diyon sen diyecektim ki neyse dedim iyi kötü servisimiz var , öğlen yemeği çıkıyor yemekhanede bırak Allah ından bulsun.

neyse işte reel sektör acımasız kısacası. patron milleti değil mi , hepsi aynı.

bumble

Nelerle uğraşıyorum allah ım ben böyle dediğim uygulama. Bir sağa kaydırıyorum bir sola. Ulan Mart ta gelmedi ki daha. imdat yardım edin bana.

lisedeki sidikli kızın jessica alba olma süreci

Herkesin bu konuda vereceği bir örnek vardır mutlaka. Ben de kendi örneğimi vereyim.

Kızın ismi lazım değil ; sınıfta hakikaten burnundan sümüğü akan 11-12 yaşlarında tombalak biri vardı. Ben en son bunu 5. Sınıf biterken gördüm. Sonra aradan yıllar geçti lise sonda ÖSS ye hazırlanıyoruz. Bir gün dershaneden çıktık. Bu kız da oradan geçiriyordu. Arkadaşlardan biri tanıyıp merhaba dedi ve aman Yarabbi... Abovvvv.... Olmaz böyle bir şey. Ben ne görüyorum şu anda dedim. Bu o olamaz lan dedim. Kendime tekme tokat girdim. Kız Jessica Alba olmamış ama aynı segmentten Amy Adams ile Cameron Diaz arası bir şey olmuş.

Sonra aklıma geldi. Biz bu kızla dans etmiştik lan dedim. ilkokulda 5. Sınıfta Bulgaristan muhaciri bir hocamız vardı. Bir gün sınıftaki tüm sıraları arkaya çektirmiş ve çocuklar şimdi vals yapmayı öğreteceğim size , yarın öbür gün bir yerde dans etmeniz gerekir bilmezseniz eksik kalmış olursunuz demişti. Aradan geçen 20 senede çok şükür hiçbir yerde vals yapmadım da bu kızla da ben dans etmistim. Bayağı böyle göz göze , burun buruna falan... Hatta tüühh rezil herif demiştim kendime çocuk aklımla.

Şimdi bu Amy Adams ın Türkiye şubesi ki üzerinden 15 sene geçmiş olsa da o kadar güzeldi ki form geçici , klas kalıcıdır prensibine göre tozunu alır yalarım elbette.

Neyse mobilden yazdığım için bol bol imla hatası ve eksiltili cümlesi olan ve sonlara doğru ellerimle değil başka yerlerimle tamamladigim bir entari oldu. Herkese saygılar , hörmetler ederim efenim. Yalnız ve sevgiye muhtaç sözlük bacılarımız için de her zaman bir dm uzaktayım. Öhömm...

32 yaşında işi evi arabası olmayan bekar erkek

Küçücük bir farkla kaçırdığım muhteşem erkek tipidir. Yarım yamalak , hebelek cübelek bir işim var sayılır.

Onun dışında bravo dediğim , takdir ettiğim erkektir. Zaten taş çatlasın 40-50 seneye nanay olacaktır.

pınar deniz

valla oyunculuğu falan nasıl bilmiyorum da hakikaten güzel kız. sırf bu tadelle reklamında oynuyor diye haftada 5 kez tadelle yiyen kazık kadar adamlar gördüm.

çiğ köfte ve şalgam suyuyla kahvaltı yapan kişi

tam sallamaya başlıyordum ki geçen gün biber dolması ve tarhana çorbasıyla yaptığım ultra Super Sonic kahvaltıyı hatırlayıp kenara çekildim.

imamoğlunun hala yerel ağızla konuşma sefaleti

52 yaşındaki adamın bu dakikadan sonra istanbul ağzıyla konuşması pek mümkün değil. hatta benim için en son umrumda olacak şey bile değil.

bunun dışında geçen yaklaşık 2 yıllık sürede büyük bir hayal kırıklığı olduğu gerçeği değişmiyor. ne yazık ki belediye başkanlığı dışında her işi yapıyor. ileride cumhurbaşkanı falan olursa malum şahıs 2.0 hayırlı olsun.