bugün

entry'ler (14095)

bir milyon lirayla ne yapılır sorunsalı

Aşağı yukarı 70 bin dolar alınır ve ihtiyaç kadar bozdurup kullanılacak şekilde bekletilir.

ne zaman evleneceksin

30 dan önce olur diye düşünüyordum yanından bile geçmedi. şimdi 40 tan önce olur diye düşünüyorum demek istemiyorum. çünkü 5-6 senedir bırak evlenmek gibi çok büyük ve ciddi bir karar almayı , haftasonu ne yapsam gibi basit bir meseleyi bile karara bağlamakta çok zorlanıyorum.

fox tv de yayınlanan satanist yarışma

o ortadaki adam deliler apartmanında oynayan Naci değil mi dedirten yarışma.

liverpool fc

bu akşam chelsea yi deplasmanda 5-0 yensek bile sampiyonluk defteri kapanmıştır. azmış ve kudurmuş katalan kel guardiola , parasının sınırı olmayan city nin başında olduğu sürece bize gün yüzü yok.

mackolik tahmincileri

dünyanın en komik insanlarıdır.

saatine göre kime telefon edilebileceği çizelgesi

Tam olarak anlatılmak istenilen şekliyle şöyle ki: sözlük yazarlarının kendilerine göre belirlemiş oldukları standartlara göre hangi insan profiline günün hangi saat aralıkları içerisinde telefon edebilme rahatlığına sahip olduklarını belirttikleri cizelgedir.

Kendi adıma ailem ve 7-8 kişiden oluşan çok yakın bir arkadaş grubuna günün her anı 24 saat telefon edebilir veya etmelerinden rahatsız olmayıp cevap veririm.

Sonrasında yakın akrabalar var ki onların da aşağı yukarı 11 e kadar ki aramalarını açar cevaplarım sonrasında ki aramalar için uyanıksam bile o saatte artık aramamaları gerektiğini anlamaları için açmam ve asla saat 9-10 civarindan sonra da arayıp rahatsız etmem.

Son olarak iş çevresi veya komşular ki bunları zaten ihtiyaç olmadığı sürece aramak istemem ama mecburiyet halinde de yine akşam 9 dan sonra asla aramam ve yine 9 dan sonra gelebilecek aramalarda da aramanın ısrarına göre belki geri dönüş yaparım.

ravil tagir

Emre Belözoğlu geldikten sonra 1 dk oynatılmamış genç stoper. Devre arası kiralık gönderilse de bari en azından gelişimi devam etse.

190 boyundaki kız

Az önce otobüs durağında denk geldiğim hanımefendidir kendisi. Başlıktaki tek entry nin de 2016 yılında girilmesi bize bu hanımefendinin her 5 yılda bir ortaya çıktığını göstermektedir. Bakalım 2026 yılında hangi sözlük yazarı tarafından görülecek.

Ayrıca kendimi bildim bileli bende var olan bir kadının benden uzun olması karşısında yaşadığım huzursuzluk hali yine yaşanmış ve ulan şöyle parmaklarımın ucuna bassam daha uzun oluyor muyum diye kendi kendime çocukça komplekslere girip enteresan hareketler yaptırmıştır.

muhammed kerem aktürkoğlu

türkiye de 1 sene daha kalmaması gereken futbolcu. zaten sezon sonu 24 yaşına gelecek. oyununu geliştirebilecek bir takım ve ona forma verecek bir teknik direktör ile çalışarak takım savunması , gereksiz top tutma , fiziksel eksiklikler ve zamanlama hatalarıyla ilgili sorunlarını çözebilmeli. bu arada doğru yere koşma ve gol vuruşu konusunda bir kanat forvet için fazlasıyla yeterli becerisi var. diğer konuları da geliştirmesi durumunda gittiği takımdan(Galatasaray dan tabiki değil) 30 milyon euro nun üzerinde bir transfer yapabilecek , baş altı avrupa takımlarında ilk 11 oynayabilecek potansiyeli var. ama bu konuları geliştiremezse henry onyekuru veya bruma ile aynı segmentte bir futbolcu olarak kalır.

halil dervişoğlu

santrafor değil de ikinci forvet pozisyonunda daha çok verim alınabilecek bir oyun tarzı var. 4-4-1-1 oynat. önüne koy kovacevic gibi bir santrafor al Nihat Kahveci verimi bu çocuktan.

aziz yıldırım devam etseydi fb nasıl olurdu

pek çok Türk futbolseverin cevabını merak ettiği soru. 2018 Haziran ayından bugüne geçen 3.5 yıllık sürede futbol takımı şampiyonluk yaşar mıydı ya da erkek basketbol takımı Euroleague de bir sampiyonluk daha görür müydü yoksa her şey mevcut durumdan bile mi daha kötü olurdu?

ilk kadın formula 1 pilotu

trafikte sıkıştırılıp , tacize uğrayabileceğini düşündüğüm hızlı bacı.

(bkz: Maria teressa de filippis)

lewis hamilton

Şampiyonluğu Verstappen e değil Latifi ye kaptırmış 44 numaralı araçla yarışan Malatyalı dolmuş şoförü.

bursa dan istanbul a sırtta çantayla yürümek

Körfezi dolanmaktansa Osmangazi köprüsünü kullanmasını tavsiye edeceğim yazar aktivitesi. Hem yayadan gişe ücreti de almazlar kenardan kenardan deniz havası alarak gelinir.

alperen şengün

Hem giannis antetekounmpo hem de nikola jokic in övgülerini almış ve umuyororum ki onların yolundan gidecek büyük potansiyelli türk pivot.

nöbetçi golcü

(bkz: divock origi)

divock origi

Son dakika gollerinin adamı Belçikalı. Dün de yine 90+4 te galibiyeti getirdi. Liverpool un nöbetçi golcüsü.

trabzonspor

büyük ihtimalle ligin 25. haftasından sonra eli ayağı birbirine dolanacak ve seri mağlubiyetler almaya başlayacak takımdır. ama şubat ayına kadar onlardan mutlusu yok buralarda tabi.

erkek erkeğe açık oylaşmak

vışş! nağmahrem vardır loo.

yapılmamalıdır.

170 boyunda olup türkiye ortalaması bu diyen erkek

bunlar hiç önemli konular olmamakla birlikte Türkiye boy ortalamasının epeyce uzadığını görmek için araştırma yapmaya gerek yok.

ben kendi akranlarım arasında boy olarak en uzun yüzde 10 luk dilime giriyorumdur herhalde. ama gel gelelim şu anda 20 li yaşlarında olan kişilerde benden uzun erkek oranının bundan daha fazla olduğuna da eminim. bundan 10 sene öncesine göre sokakta yürürken kendimden uzun ya da denk boyda gördüğüm insan sayısında ciddi artış var ve bunların tamamına yakını genç. şu anda 1.80-1.85 arasında birisinin boyu bende normal olarak algılanıyor. arkadaş çevremde uzun kabul ediliyorum ama bence 18-40 yaş arası diyerek genç tanımınının makasını açarsak 1.80-1.85 arasındaki boylar normaldir. hadi şöyle diyeyim 1.75-1.85 arası olsun.

kısaca babamın nesli 1.78 boyunda birine uzun muamelesi yaparken benim uzun algım 1.85 ile başlıyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.