bugün

KOnserlerindeki performanslarıyla albümdeki performansları tezat düşen bir grubumuz. Solistin kesinlike keş olduğunu sezinlediğimiz, konsere dumansız çıkmadıklarını rahat rahat görebildiğimiz, coverları "idare eder" tadında olan yeni bir akım başlatıcı grup.
Özellikle bence bir şarkısı varki direkt adamı intihara götürür.
(bkz: haberin yok ölüyorum)
türkiye'nin tartışmasız en iyi rock grubu.bitmiştir...
şarkıları en damar arabeskten daha damar insanı dumur hale sokan bira ve puro ile dinlendiğinde uçuran bi grup

haberin yok ölüyorum öldürür

loop a alıp 100 kez dinlenebilir
bünyesi kaldırmayanlar 2 dinleyişte bi büyük devirir
gaz kütlesi yada renkli gaz.
harika bir (bkz: turgenyev) romanı .. (bkz: dostoyevski vs turgenyev)i akla getiren roman.
(bkz: belki alışman lazım)
(bkz: ates)
aşıkların dilinden anlayan, super de bunalım parcaları olan en iyi rock grubu.
(bkz: yürekten)
(bkz: yanı başımdan)
(bkz: yalnızlık payşasılmaz)
ateş olamayan yerden çıkmayan şey.
türkiyede konser dvd si çıkaracak kadar cesur olan gruptur.
27/01/2006'da taksim olimpia wish club'ta sahne alıcak grup.Kesinlikle gidilmesi tavsiye edilir.
haberin olmadan öldüren, yalnızlığı paylaşmayan, hayatı yaşayan, her şeyi yakan, manasız, canına bir saz yeten, rüyanda görsen inanmayacağın, yürekten söyleyen, yanıbaşından geçtiğin, en güzel gününü-gecesini senle yaşayan, belki alışman gereken, hali duman grup.
kaan tangozenin hatrı sayılabilecek bir sure seattle'da kalmasının dumanın muzik rengini onemli derecede etkiledigini soyleyebilecegimiz guzide grup.
parçaları söylerken ve çalarken harbi hisseden ve hissettiren,türk rock musikisi tarzında çalıp söyleyen, yurdumun en nadide rock topluluğu
yanı başımdan şarkısını dinledikten sonra "sonunda bir şarkıya uzun bir solo yazmışlar ve gayet hoş olmuş" dedirten ve farklı bir tarz yaratan sayılı iyi gruplardan.
miyavlamasını bilmeyen[yerine Bauauauaua diye böğrüyor], balık yemeyen, et görünce tiksinip kaçan, koltuk kenarına kafası üstüne ters biçimde koysan bile 4 saat sonra aynı yerde baş aşağı koyduğun halde bulunabilinen, dışkısı 5 insan dışkısı kokusundan daha ağır olan, annesinin veya babasının panda olmasından kıllanılan, iran cinsi kedilere verilen çok güzel bir isim. * *

ps: toprağın bol olsun yavrum.
sigara içme isteğini uyandıran süper grup.
(bkz: manası yok)
(bkz: sigaraya baslama nedenleri)
her seyi yaktan sonra tekrardan seni kendime sakladim şarkısıyla piyasa olmuştur. albümün adı da seni kendime sakladımdır. ilk klip seni kendime sakladıma gelmiştir. ikinci klip ise ari barokas'ın aman aman şarkısına çekilmiştir.
(bkz: 6 mayıs 2006 duman ve badem konseri)
6 mayıs 2006 duman ve badem konserinde yaptı yine yapacağını.badem sahneden indi, dumanın baterisi akordu cardı curdu herşeyi yapıldı, fakat nedense duman bütün hazırlıkların tamamlanmasına rağmen tam 30 dakika bekletti hayranlarını.e kardeşim bu kadar da sahneyi soğutursan seyirciler de seni yuhlar.evet duman yuhalandı.yuhalandı da ne oldu.daha sahneye ilk çıktığı an herşey unutuldu.
kendilerine her sorulduğunda istediğimiz müziği yapıyoruz cevabını veren kimseyi sallamadığını açık açık dile getiren insanlar topluluğu.
2 haziran 2006 da bursa kültürparkta sahne alıcak olan grup.
piyasada ününün artmasıyla bilet fiyatlarına tavan yaptırmış gruptur ayrıca. *
dün gece boğaziçi*nde harika bir konser gerçekleştirmiş güzide topluluk.
keştirler, ayyaştırlar ama çok başkadırlar.. Allah eksikliklerini göstermesin.. *
(bkz: 2 haziran 2006 Duman açıkhava konseri) dahilinde bu gece bizi uzaklara götürecek gruptur.
(bkz: 2 haziran 2006 duman acikhava konseri)'nde bizi önce uzaklara sonrada tekel bayiilere götüren gruptur.*
içerim ben bu akşaaaaaam . diyor . bakınız trt int
şarkılarını çalmanın çok kolay olduğu grup.
(bkz: ruyanda görsen inanma)
"hayal ettiklerim bana yakışmasın" sözünü taşıyan bir şarkı yapabilecek kadar melankolinin sınırlarını zorlamış,arkasından onlarca grubun ekmek yemeye başladığı grup. bir röportajda neler dinliyorsunuz sorusuna cevapları şudur:

erkin koray
erkan oğur
özdemir erdoğan
orhan gencebay
müslüm baba
ibrahim tatlıses * *
en güzel türkçe grup ismi..kim ne derse desin adam güzel söylüyor,iyi müzik yapıyorlar..ilk albümlerinin üstüne geçememiştir ama hiç bir albümleri.
sesinden efkar fışkırıyordu dumanın bir ara.sonra böğürmeler sacmalamalar basladı
ama yinede yakaladıgınız zaman o efkarı,bırakamazsınız dumanı.
piyasa olmasına ragmen duruşlarını bozmayan grup.. sırf bu yüzden de bu kadar sevmekle ne kadar haklı oldugumu anlıyorum... bebek, yanıbaşımdan, haberin yok ölüyorum, senin gibi favorilerimdir.
Leş gibi (bkz: grunge) yapar bu herifler...Ne kadar piyasa densede saygım sonsuzdur ve hatırlamak istiyorum piyasa olan kalitesiz diye bir olay yoktur... (bkz: rüyanda görsen inanma)
TR nin en başarılı grubu.grunge ı icra eden ilk topluluk.. seattle- istanbul havası.. kaan tangöze gibi mükemmel bi vocale sahip dinleyip içilesi grup
olmasaydı altgruplar barlarda ne coverlardı diye düşünülen grup.
Her gencin belli bir yaşta hayran olduğu * rock yaptıklarını zannettiği * Türkiye'de en çok abartılan gruplardan biridir.
Bu kadar abartılmasa daha iyi olacak gruptur.
Bazı şarkıları gerçekten de güzeldir.
(bkz: Oje)
(bkz: Bebek)
iyi müzik yapan grup o kadar çoktur ki, ama kemik kitlesi olan, fanlarının fenomen olarak gördügü bir grup olmak çok zordur böyle gruplar çok azdır.duman bunu başarmışsa parçaları,sahne duruşları,siyasi tavırları,kişisel hayatları ile saglamıştır.işin en kötüsü ,böyle gruplar b.k atılmakla ,eleştirilmekle batırılamazlar.artık başlarını aldılar gidiyorlar.çok geç
(bkz: haberin yok ölüyorum)
özdemir erdoğan'ın gurbet şarkısını çok iyi coverlamışlardır.yine bir cover olan her şeyi yak ile geniş bir kitlye ulaştı grup. asıl fan kitlesi ilk albümden beri duman dinleyenlerdir. her seyi yak sayesinde konser tipi salak kızlar dinlemeye başlayınca haz almadım. konserlerinde ön sıradan izleyen batuhancılar vardır ki sormayın gitsin.. bütün konser boyunca "batuhaaaaaaaaan" diye kıçları yırtılana kadar bağırır bu kızlar ve bizim duman'ın ruhumuzu yıkayan müziğinden soğumamıza neden olurlar.3. studyo albüm olan seni kendime sakladım da yer alan özgürlüğün ülkesi adlı şarkıyı kaan tangöze duman dinleyicilerine ithafen yazmıştır , söylemiştir.

yok, olamaz böyle şarkılar. içerken dinlenesi şarkıları;

(bkz: ah)
(bkz: haberin yok ölüyorum)
(bkz: elimdeki saz yeter canıma)
(bkz: yanıbaşımdan)
(bkz: yürekten)
(bkz: halimiz duman aman)
(bkz: sadece koklayacaktım)
(bkz: bal)

tepinilesi duman şarkıları;

(bkz: en güzel günüm gecem)
(bkz: bu akşam)
(bkz: istanbul)
(bkz: özgürlüğün ülkesi)
(bkz: sayın bayan)
(bkz: hatun)
(bkz: bebek)

yaptıkları cover' lar

(bkz: gurbet)
(bkz: her şeyi yak)
(bkz: yemen türküsü)
(bkz: olmadı yar)
(bkz: çile bülbülüm)
(bkz: another brick in the wall)
(bkz: hey you) *
(bkz: fesupanallah)
(bkz: güzelliğin on para etmez)
piyasa olmaktan olabildiğince kaçmalarına rağmen daha önce ömründe rock müzik dinlemeyip duman dinlemeye başlayarak ne oldum delisine dönen gençlerin aşırı ilgisinden kurtulamamış gruptur.bence türkiyenin şu anda en başarılı rock grubudur ve bu piyasanın canlanmasında,yeni grupların ortaya çıkmasında,medyanın bu tarza ilgisinin artmasında büyük bir rol oynamışlardır.
'bunları dinlemeyen bir türk genci kaldımı acep?' dedirten,arkadaş(!)hatırına konserine gittiğim ve vokalistinin yakın zamanda öleceğine kanaat getirdiğim gruptur.ama bu kadar üne rağmen yavşamadılar,buradan onları tebrik ediyorum...
rock n coke 2006da tepindirtmiş grup.
(bkz: köprüaltı)
(bkz: özgürlüğün ülkesi)
(bkz: bu akşam)
rock n coke 2006 nın en iyi performansını gösterip seyircilerde nefes bırakmayan pogo yapmamızı sağlayan harika grup.
9 eylül akşamı yedikule zindanlarında olacak grup.
en son bursa ya geldiklerinde final haftası olduğu için konserlerine gidemediğim, finallere çalışmayınca da keşke gitseymişim dediğim, bursaya çok az gelen başları dumanlı ama iyiki de dumanlı grup..
Kol kırılmasına pek müsait konserleri olan grup.
kızlıderelilerin iletişim aracı.
isim seçiminin öylesine olmadığına inandığım grup-anladın sen-ayrıca anlarım ben
şu sıralar severek dinlemekteyim.
30 eylül cumartesi* 22.00 da studio live da çıkacak olan grup. biletler 30 ytl ve 18 yaş sınırı var. ön grup olarak da suitcase varmış.