1. 1.
  Küçüklüğümüze damga vurmuş savaş filmidir. Ayrıca filmin başında ve sonundaki şarkılar dinlemeye değerdir.
  ... hendrix
 2. 2.
  (bkz: ilk kan)
  ... hendrix
 3. 3.
  filmin bir de alternatif sonu vardır ki, kullanılması halınde rambo'nun afganistan ve kamboçya'ya gitmesi pek de mümkün olmayacaktı.http://www.youtube.com/watch?v=cg7wy4X0Y8c+ diğer bir anektot, sylvester stallone üstadın kariyerindeki en korktuğu sahnenin bu filmde kayalardan aşağı atlamak zorunda kaldığı sahne olduğunu beyan etmesidir. (kendisinin esasen yükseklik korkusu vardır ve cliffhanger'ı biraz da bu korkuyu yenebilmek için çektiğini söyler.) devamla, filmin yılı 1987 değil, 1982 olup, yine, alışılmamış bir şey babında, o yıllarda normalde hit olmuş filmler bile türkiye'de üç dört sene sonra oynatılırken , bu film nerdeyse amerika'yla aynı anda gösterime girmiştir. bizzat kendisinden duyulduğu kadarıyla, filmin seslendirmesi için , video firması, sezai aydın'ı, uçakla ankara'dan istanbul'a apar topar getirtmiş, neredeyse kaçırmıştır. stallone 'un hala, en iyi filmlerinden biridir ve dördüncüsüde yoldadır.
  2 ... salamander
 4. 4.
  albay'ın durmadan 'rambo hepinizi ezecek zavallılar sürüsü' ya da 'rambo vietnamda iken en has adamımdı bi bıçakla 50 bina dam öldürmüştü' demesi ordaki polisler gibi beni de sinir etmiştir tamam rambo eziştir ama nereye kadar?
  ... rejected
 5. 5.
  ilk kanı onlar akıttı repliğini hafızamıza kazıyan bir slyvester stallone klasiği.
  ... boyleseyolmaz
 6. 6.
  yine hollywood un devamını çekerek katlettiği bir filmdir.
  1 ... hebeley
 7. 7.
  (bkz: richard crenna) *
  (bkz: hot shots)*
  (bkz: hür kan) *
  ... zargana
 8. 8.
  unreal tournament oyununda bölümdeki ilk adam ölünce çıkan bir yazı&ses bütünüdür.
  ... jackthegreat
 9. 9.
  counter strike 1.6 serverlarında alınan ilk hasarla först blot diye duyulur.
  1 -1 ... sizoyumulanfrenoldugumkadar
 10. 10.
  filmin sountrackında dan hill tarafından söylenen it is a long road adlı şarkının etkiside filme ayrı bir tat vermiştir.
  1 ... karanlikelfperisi