1. 1.
  utanma duygusudur.
  1 ... painkiller
 2. 2.
  metin sentürk'ün çalarken eziyet ederek parçaladığı müzik aleti.
  -1 ... martyns
 3. 3.
  telleri yukarıdan aşağıya fa diyez si mi la re sol olan 11 telli arap asıllı çalgı.tsm nin vazgeçilmezlerindendir.

  diğerleri için tanbur, klasik kemençe
  ... isheyaramas
 4. 4.
  fikrimce türkiyede en iyi yurdal tokcan tarafından icra edilen ve icracının 'zaman seninle an bean seninle dopdolu,yalnız seninle anlamlı,seninle yaşamak ne güzel hayatı,bu saf,bu ilahi,bu ölümsüz aşkı'dizeleriyle tanımladığı klasik türk müziğinin vazgeçilmez sazı...
  ... bodoslama
 5. 5.
  gitar gibi mağazalarda satılmayıp sipariş üzerine yapılır..pahalı bir alettir..en ucuzlarından birinin fiyatına 2000 ekmek alınabilir..ud almaya heves edipte fiyatını görenlerin ikinci el alma gibi bir gaflete girmemelerini öneririm..bu aletler çaldıkça olgunlaştıkları için ikinci elleri daha pahalıdır..

  ud normal çalındığında bağlama sesi verir..özel vuruş şekilleriyle ancak kendine has olan sesi çıkartılabilir..öğrenim dönemi kolaydır ama biraz özveri ister..

  kendine has penası da yine kendisine özeldir..kurbağa derisinden yapılır..plastiklerden yapılan udda istenilen sesi veremez..ve yine bu çalma şeysi de 50$* civarındadır..

  güzel bir alettir vesselam..
  ... harabe
 6. 6.
  Klasik Türk müziği araçlarından, iri karınlı, kirişli, mızrapla çalınan bir çalgı.(tdk'dan)
  -1 ... sally
 7. 7.
  klasik türk müziği sazlarından biri olan ud'un yanlış yazılmış hali
  1 ... bodoslama
 8. 8.
  Türk mûsikîsini en zarif ve asîl aletlerindndir. Ut kelimesinin aslı Arapça dır. ibrahim Ziya ut ustalarındandır.Ayrıca Cennet Mahallesinde Pembe nn çaldığı aletdir...:)
  ... otopsi
 9. 9.
  universal time*. evrensel saat. tüm dünyada standart olan saat. şu an kaç bilmiyorum.
  ... devilscry
 10. 10.
  'ud'un doğru yazılmış hali. udi sözcüğündeki yumuşamadan dolayı ud olarak yanlış yazımı sık sık görülmekte olup hem tdk hem de dil derneği doğrusunu ut olarak kabul eder.
  2 ... meister writer