bugün

instagramda bir dakika geçirmenin bir saat geçirmek olduğunu anlamış akıllı insandır. vakit nakittir sözünün farkına varıp boş işlerle zaman kaybetmeyi ve gerçeklikten uzak olmayı istemeyendir de aynı zamanda.
instagram ne işe yarıyorki resimleri videoları tek parmakla yukarı ittirmekten başka daha önemlisi bunu yapmazsan ne oluyor yani mesela bunun yerine bir bardak çay içsek daha keyifli olmazmı.
Boş zamanını aptal insanların ünlüymüş gibi davrandıkları bir platformda boş boş fotoğraflara ve videolara bakara geçirmek istemeyen ve bu zamanla yapabileceği daha kaliteli uğraşları olan insandır. Selam olsun o insanlara.
benimdir. çok önceden 1 hafta falan kullanmıştım ama hemen sıkılmıştım. instagram'da takılacağıma bir şeyler okurum daha iyidir. zaten fotoğraflarımı paylaşmaktan da hiç hoşlanmam.
pazarlama için kullanıyorsa tamam. ama onun dışında kullanıyorsa koyundur efenim. gerçekten zamanınızla yapabileceğiniz daha keyifli, daha heyecan verici bir şey yok mu?
instagram kullanmaktan kastimizin ne olduguna gore degisir aslinda. benim instagram hesabim var mesela ama aktif olarak kullanmiyorum. sadece el aliskanligi. bu aliskanligi edinmemis kisilerin direkt olarak instagram hesabi yok. ee, instagram kullanmiyor diye niye ters ters bahsettigimiz bir "tip" olsun ki?
(bkz: mağara adamı)
Kullanmıyorum, abazalık, gösteriş, bencillik ve yarış dışında bi sikime yaramıyor af edersiniz, gerçek hayat daha hoş.
görsel
clubhouse, twitter, linkedin, facebook da kullanmıyor olabilir. sapık mısınız bilader, bu kadar mı hoşlanmıyorsunuz kendinizden. neyin kaçışı bu aman beş dakika kendimle başbaşa kalmayayım diye anlamış değilim.
Mağarada yaşıyor olması muhtemel tiptir.
Benim hesabım var ama çok girmiyorum.
dönem dönem yaptığım şeydir. kapatınca hiçbir şey kaybetmiyorum. instagramda paylaşımlarını beğendiğim birkaç sayfa var ama onun dışında tamamaen boş. beynimi gereksiz milyonlarca reels ile doldurmaktan başka bir işe yaramıyor.
Boşa yaşayan bir tiptir.
Ben kullanmıyorum. kullananlara da saygı duy(m)uyorum.
mecburiyet olduğu için sadece whatsapp kullanan (ben) amele pazarına dönmüş (özellikle ülkemde) sosyal medya araçları insanların aşağılık duygularını tolere aracına dönmüş durumda.
evet, çok nadir bir kaç değerli örnekler var ama istisna kapsamında bu yapılar var olan kaideyi bozmadığı için tüm sosyal medya araçlarında hesaplar kapatılmıştır.
instagram nedir? duyuyorum hep. iş için ben de açıcam eğer güzel birşeyse.
kendisine saygisi olan kisidir.
kisilik haklarini ve bireysel özgürlüklerinin satin alinamiyacaginin bilincinde olan ve bu haklarini bedavaya marc zuckerberg ve benzeri kisilerin cebini doldurmak icin bir ürün gibi önüne sunmayan ve kendisini bir ürün gibi gören facebook company´e mal olmamak icin; instagram vb. sözde sosyal ama asosyal dijital platformlari kullanmayan kisidir.

Ve ekliyorum;
whatsapp, facebook gibi sayfalari da kullanmayan (a)sosyal kisidir.

özelime dokundurmam. özelinize de dokunmam!
kendini marjinal sanan ilkçağ insanıdır.
Fake hesabı vardır. Mal gibi niye foto paylaşsın sizin foto paylaşan bacınıza karınıza yürür fake olduğu için bulamazsınız da.
Egomu mu tatmin edicem?
Deli zikmiş gibi foto mu taşıyıp durucam?
Türlü havalara mı giricem?
Memem götüm başım da yok ki göstereyim.
Köşeleri olan, biraz da önyargılı insanlar da olabilirler.

Var böyle bir arkadaşım. iki dünya bir araya gelse telefonuna instagram indirmeyi reddediyor. Sadece twitter kullanıyor ve orada da kimsenin takip etmesine izin vermiyor ki zaten tweet de atmıyor. internet denilen dünyayı dışarıdan takip etmeyi daha uygun buluyormuş haspam.
Kullanmiyorum çünkü "takibe takip yapılır" mesaji ve iğrençliğini yaşamak istemiyorum. Herkes takipçi kasma derdinde.
erkek adam oldugu icindir.
Facebook bile kullanmaz. Whatsup gibi şeylerde de orospu gibi herkese değil seçtiklerine yazar. Mümkün olduğunca anonim kalır.