bugün

entry'ler (22)

beğenilme ihtiyacı

normal karşılanması gerekendir. doğaldır. herkeste vardır fakat fazlası itici olabiliyor tabii.

evde hayvan beslemek

hayatıma en büyük mutluluğu sağlayan şeylerden biri olabilir. kedime can kurban.

yol ortasında namaz kılan adam

biraz şovmenlik gibi geldi sanki bana.

en çok söylediğiniz yalanlar

buluşmak istemediğim insanlara karşı söylerim genelde. yalanın içeriği çeşitlilik gösterebilir.

güne bir şarkı bırak

https://www.youtube.com/watch?v=cURzGTYGRHU

biraz da efkarlı gidelim bakalım.

ayak işleri

caner özyurtlu ile volkan öge'nin senaristliğini yaptığı dizidir. yönetmenliğinde de caner özyurtlu var. başrolde ise çağlar çorumlu. iyi bir dizi olduğunu tahmin ediyordum fakat beklentimin üstünde bir keyif verdi izlerken. aşırı iyi, aşırı güldüren bölümler var. kesinlikle izleyin. abartılması gereken bir dizi.

fullsepp com

her ay blog yarışması düzenliyorlarmış. ödüller de fena değil. ukrayna-çernobil turu hediye etmişler. ulan kaçırdık diye üzülürken ülkede savaş çıktı. neyse diğer ödüllere göz koydum hayırlısı.

yazarların en son bitirdiği kitap

sait faik abasıyanık'ın hikayelerinin toplandığı kitap.

kendini iyi hissetmek

sevdiğin insanlarla güzel vakit geçirdiğim zaman olur bana. yalnız kalınca daha kötü hislerle dönüşü sağlanabiliyor.

gibi

senaristliğini feyyaz yiğit ve aziz kedi'nin yaptığı komedi türündeki güzelim dizi. başrolde ise yine feyyaz yiğit yer alıyor.

bu devirde instagram kullanmayan tip

dönem dönem yaptığım şeydir. kapatınca hiçbir şey kaybetmiyorum. instagramda paylaşımlarını beğendiğim birkaç sayfa var ama onun dışında tamamaen boş. beynimi gereksiz milyonlarca reels ile doldurmaktan başka bir işe yaramıyor.

ezine peyniri

en sevdiğim peynirdir. fakat fiyatlar malum tabi.

amazon prime

amazon'dan alışveriş yapmam üzerine bir aylık kullanımı bedava heidye ettiler. sonrasında fark etmeden kullanmaya ücretli şekilde devam etmişim. parks and recreation dizisi için kullanıyorum.
tek şikayetim altyazılarda bazen sorun oluyor. <> şu şekilde işaretler oluyor cümlenin başına ve sonunda. bu sorunu da hallediverin be zor olmasa gerek.

yazmaya başlayacaklara tavsiyeler

ilham geldiği anda yazmak. ertelememek. sonra fikir aklında kalsa da bütün büyü ve o şeyi yazmaya dair istek kayboluyor.
ayrıca ilham gelmesi için beklememek de diğer bir tavsiyedir bence.
yani sürekli yazmak. kötü de olsa yazmak. gitgide geliştiriyor insan kendini.

ohrid

makedonya'nın en güzel şehridir bence. aynı isimdeki gölünün kıyısında küçük bir şehir. çok fazla bir şey olmasa da o gölün kıyısındaki yürüyüş yolu insana acayip bir huzur verir. o yürüyüş yolu ormanın içinden uzanır gider. yürüyerek gezmek için çok uygundur. hatta yürüyerek gezin. çünkü her adım attığınızda gezilecek noktalarının direk karşınıza çıktığını fark edeceksiniz. üsküp'e göre bir nebeze daha pahalı olsa da, tl'ye vurduğunuzda fiyatlar türkiye'dekiyle aynı şeye geliyor. o yüzden çok zorlamayacaktır. konaklama için de çok uygun fiyatlara lüks sayılabilecek yerlerde kalabiliyorsunuz. kesinlikle gidip görülesi bir güzel bir balkan şehri.

cilt bakımı

ergenlik döneminden beri en çok özendiğim şey pürüzsüz bir cilt olabilir. ergenlik döneminin geride kalmasıyla o yoğun sivilceler gitti çok şükür ama izleri kaldı. bu acılı süreçte öğrendiğim şeyler:

çok su iç
makyaj yapıyorsan kullandığın markaya dikkat et
makyaj temizliğine aşırı önem ver
iyi olduğun güvenilir markalarla bakımını destekle.
güneş kremi kullan

benim bakımı için kullandığım marka elz kozmetiğin ürünleri. güvenilir bir türk markası. ilişkimiz iyi gidiyor kendileriyle. cilt leke karşıtı serisi var. onun sayesinde lekelerim biraz hafifledi ve daha ışıltılı, pürüzsüz bir görüntü sağlıyor. hayalim pürüzsüz cilde doğru adım adım ilerliyorum inşallah.

zengin kız isimleri

melisa. daha önce zengin olmayan melisayla tanışmadım.

çekya

çek cumhuriyeti demeyi tercih ettiğim ülkenin yeni ismi.

en lezzetli balık

benim için çipura, dil balığı ve somondur.

uyuyamama hastalığı

çok stres yapan insan hastalığı olabilir diye bir tahmin ediyorum.