bugün

Kendisini marjinal zanneden zavallının tekidir. Evet.
Şu an dünyanın en kuvvetli marketing olayının instada döndüğünü bilmeyen, instayı sadece milletin yediğini içtiğini gösterdiği yerden ibaret sanan cahildir.

Ama sorsan herşeyi biliyordur.
Bunca sene sonra eli iş tutmuş. Hakkıdır aslanımın.
Hayata dair ne kaybettiğini merak ettiren ve inceden eleştirdiğini de belli eden ifade. Instagram'dan çıkmayarak ne kazanıyorsanız, bu devirde instagram kullanmayarak biz de o kadar kazanıyoruz.
kendisini entelektüel sanan komik tiptir. gidip dağda mağarada felan yaşamalıdır. çünkü bu devirde instagram kullanmamak hayattan kopmak demektir. dolayısıyla instagram kullanmayan kişi hayattan kopmuş kişidir.
Çok da bir şey kaçırmayan tiptir.

Lise arkadaşı pelinsu'nun kahvaltıda ne yediğine veya günde kaç defa kahve içtiğine, henüz evlenmiş yeni gelin arkadaşının gerdek gecesi yatak odasına, yeni doğum yapmış arkadaşının çocuğunun bokunu yerkenki anlarına, yakıyorsun karşim paylaşımlarına, bu gece de böyle olsun temalı içki sofrası paylaşımlarına maruz kalmayacak tiptir.
asla inanmadığım ve kullanmıyorum diyorsan kesin bir bokluk vardır diye düşünüp 2 gün önce dahil olduğum grup. (Ki haklıymışım kendimden öğrendim kfkslsls)

Ama nasıl güzel bir his anlatamam resmen hafifledim. Artık herkesin ev dekorasyonunu, tabak çanak modelini, ev manzaralarını,akşam ne menülerini ezberlemiş diğer storylere bakarak kıyaslama yapabilecek duruma gelmiştim.
Sürü psikolojisinden sıyrılarak özgür iradesiyle hareket edebilen tiptir.
instagram'a bakıyorsun herkes fotoğrafçı, herkes geziyor, herkes mükemmel, herkes mutlu mesut ama çoğu gerçek hayatta yıkığın teki. Yani olmak istediği ya da özendiği kişi olamıyor en azından sosyal medya vasıtasıyla olmak istediği kişiyi canlandırıyor.

Okumadan paylaşılan kitap sözleri, sürekli atılan kahve fotoğrafları, iki gramlık olmasına rağmen 7/24 diyette olan kızın attığı diyet yemekler, spordan sonra aynanın karşısında çekilen resimler, gülümseyen yüzler... Buram buram sahtelik kokuyor.
Ortaokuldan mezun olup liseye geçen yeni yetme bir ergenin, kendini kıyaslama çabasıyla aynı enerjiye sahip insanlarla dolup taşan bir uygulama.
instagram ı sadece milletin yediğinin, içtiğinin resmini koyduğu yer sana tiptir .

Şu an ticaretin büyük kısmı instagram üzerinden gidiyor. Yoksa bizde meraklısı değiliz milletin ne yiyip, ne sıçtığına bakmaya.
Başkaları görsün diye yaşayanlardan olmayan tiptir. Başkasının neler yaptığı da alakadar etmez onu. sık sık sohbetlerde postlara hakim olmadığı için boş bakışlar atar etrafa.
benim.
ay bir gün de şu sözlükte yüceltilmeyeyim ya hu. neyse alkışları keselim.
evet. hiç hesap açmadım hatta. şundan ötürü, bu instagram zırıltısı çıkmadan önce facebook vardı. onu kullanıyordum. seviyordum da. sebebi de bi oğlandı. (ulan sinan, onun için açmıştım zaten. ergenim. fenaaa.) sonra böyle yavaş yavaş insanlar, kaybolmaya başladı. meğersem bu app moda olmuşmuş. herneyse. ben yine sadece facebook kullanmaya devam ediyorum. arkadaş ortamında soruldu. "bigarip'çim var mı sende instagram?" dedim, "yok." sonra böyle bi garip bakışlar, bir uzaklaşmalar, fakir sandılar herhalde. ehehe. sonra bu bende bir travma yarattı. yani benim burda paylaştığım şeyler mi benim hayatımı oluşturuyordu? allah allah. çok garip. arkadaşlarımla topluca karnımı doyurup, buraya fotoğrafını koymazsam benim karnım doymamış mı oluyordu? lüks mekanlarda ben yiyemez, içemez ve sıçamaz mıydım yani?
tabii düşündüm sonra. ben yanlış gelmişim ve olmam gereken durak neresi hiç bilmiyorum.
yine böyle garip bakışlara mazhar olduğum bir anım daha var. onu da yazayım.
okulda konser var. Şebnem Ferah çıktı, söyledi, eğlendik bitti falan. ertesi gününde; birlikte eğlendiğim arkadaşımla şu soruyla muhattap olduk. "aa, siz konsere gittiniz mi?" dedik. "gittik." sonra şu ifade. "hımm." (hıyar oktay nolacak. bu çocuğa da gereksiz agresiftim zaten. bi sinirlerimi hoplatıyordu mal mal konuşup.)
tabii ben durur muyum bundan da bir ders çıkarttım kendimce. demek ki ben eğlenmek yerine video falan çekip oraya koysam 'eğlenmiş' olacağım. ya da eğlenmeye ayıracağım zamanımı dudak büzmeye ayırsam kaliteli vakit geçirmiş olacağım yani. pehh.
velhasıl-ı kelam. insanlar, her yerde, her şeyde size bir kulp takabilirler. modunuzu düşürebilirler. ama siz kendinizi bileceksiniz. bu iş böyle.
hem kendini bilmek büyük bir meziyet.
instagram'ın ne kadar büyük bir uygulama olduğundan bihaber tiptir. bunlar bir de kendilerini marjinal sanarlar. yazık...
Yalandır, öyle biri yoktur. Katiyen inanmam. Fake hesabı mutlaka vardır.
çağdışı tabirinin cuk diye oturduğu insandır. bu tipler instagram kullanmadığı gibi bir de instagrama b*k atarlar.
hiç düşünmedim, düşünmüyorum.
En fazla iki sene sonra hepiniz tek tek hesaplarınızı kapatıp "instagram ne abi yeaa yaşlı mısınız, ben artık x'teyim" diye kasıla kasıla ortada dolandığınızda size bakıp "beynini sktğimin salağı" diyecek tiptir.
özgür iradesiyle kullanmamayı tercih etmiş insandır. icat edilen her sosyal mecrayı yakından takip etmek zorunda değil ya kimse.
yaklaşık 8 aydır kullanmıyorum. şuan için bi eksiklik yok hayatımda karıya kıza yazılmaktan başka.
En güzel zamanını telefon veya bilgisayar başında geçirmeden yaşamayı bilen ender kişidir bence.
Muhtemelen bu devirde Facebook kullanan tipdir.
Zaman kaybından etkilenmeyendir.
Ancak o zamanı iyi değerlendirmesi önemlidir.
benimde bir instam var ama ne alemde haberim yok bayadır kullanmıyom birde gerçekten çok gereksiz bir şey girdiğinde bir bakmışsın 3 saat geçmiş bence instagramın olup olmaması çokda önemli bir şey değil tıpkı tiktok gibi.
benimdir. instagram uygulamasını sileli 2 yıl olmuştur. facebook ta oynadığım 2 mobil oyun için açık duruyor. ona da girmem zaten.
biri de benim. Nedir, nasıl kullanılır bilmem, öğrenmeye heves, milletin ne yaptığını da merak etmedim.
twitter, ekşi ve ulu yetiyor.