1. 30.
  (bkz: teflon) böyle mutlu ve huzurludur.
  1 ... teflon
 2. 31.
  Buyrun benim.
  Bi çeşit mağarada yaşadığım doğrudur, ama hangimiz yaşamıyoruz ki?
  1 ... jalehan
 3. 32.
  Oytunkaran sen misin? Evet falan hayırdır?

  instagram boş platformdur.
  1 ... sananeomk
 4. 33.
  bir ara hesabım vardı sildim. salak bir mecra herkes kendisi bir şekilde pazarlama çabasında. kullanmayın bir şey kaybetmezsiniz.
  2 ... salvador dallli
 5. 34.
  bu tür argümanların da tek noktası "bu devir de kullanmayan da yani biraz şey..." den öteye gidemiyor.
  kullanınca bana ne katkısı olacak hadi bakalım açıkla.
  düzgün bir şey değilim, fotoğraf mı koyacağım yani?
  ünlüleri takip edince bir şey mi kazanacağım?
  öyle çöplük bir ortamdan rastgele dost mu çıkacak yani bana?
  birilerine mü yürümemek beni aşağı insan mı yapıyor?
  insanları ilgi açlığı yok diye suçlamak da ayrı bir kafa olsa gerek, troll olsun olmasın.
  1 ... cesikalarguzeldir
 6. 35.
  Benimdir o. Bu sefer de dondurduk ve çıktık o bok çukurundan. ilgi orospusu, gösterişçi, görgüsüz, samimiyetsiz, yapmacık insanlardan kurtuldum.
  4 ... gethere
 7. 36.
  ismini cok kez duydugum ama hala ne icin kullanildigini bilmedigim sözde sosyal mecrada aktif olmamaktir.
  sadece instegram degil, facebook, tweeter gibi internet platformlarini kullanmayan birisiyim. hatta uludag sözlük´ü bile kullanmamayi düsünmeye basladim.

  bircok kisinin kullanmama sebebi farkli olabilir. bunlardan en önemlisi; kisinin özelinin kendisi icin hala cok önemli oldugunu düsünmesidir. yasadigi ani, bütün duyulari ile tatmak ve bunu baskalariyla paylasmak (bkz: dördüncü boyut) ne yazik ki henüz mümkün degil. ayrica; misafirlige gittigimde fotograf albümünü cikartip önüme koyan ev sahibinden de hic haz almayan birisi oldugum icin de pek destek vermek istemiyorum.

  bir de bu sayfalari yöneten sirketlerin kullanicilari ile alakali bütün bilgileri toplayip, dilediklerine sattiklarini bilince iyice bi tuhaf oluyor insan. örnegin; haberim olmadan resmimin alinip bir prezervatif reklam panosuna koyulmasi pek hosuma gitmez ve buna karsi hicbir sey yapamiyacagim icin bastan hic kullanmamak daha iyi bir alternatif.
  1 -1 ... kultursuz dinazor
 8. 37.
  Olmak istediğim tiptir. Ama maalesef işim gereği elimden düşüremiyorum soktuğumun programını.
  2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 9. 38.
  instagram yada diğer sosyal platformların size ne getirisi var. Kar zarar tablosu oluşturacak olunursa ortaya çıkan tablo zarara yöneliktir. En büyük kaybınız zamanınızdır. Onu harcadığınız bu heba olmuş ortamda kendinize en büyük kaybı yaşatırsınız. Çok çok eski arkadaşlarınızın, ya da sevdiğiniz ünlülerin nerelerde neler yaptıklarını görme isteği nedendir? Yıllardır yüzünü görmediğin, sesini duymadığın arkadaşlarını sosyal hesaplarda görüp onun hayatı ile ilgili bir şeyler görünce ne oluyor sana.

  Çoğu insanda psikolojik olarak baskı oluşturuyor bu platformlar. içgüdüsel olarak diğerlerinin yaptıklarını takip ve taklit etmeye yönlendiriyor seni. Gerçekten o anın tadını çıkarabileceğin ruhuna ve zihnine işleyebileceğin anları diğer insanlara gösterme çabasına girdiğin anda sen o andan çıkıyorsun. Ve sen değilde diğerleri o ana dahil oluyor sadece. Bir hastalıktan ibaret bu davranışlar. Ve çok samimiyetsiz.
  6 ... mustesna
 10. 39.
  Benimdir. Sokayım instagramınıza, kendinizi ifşa etmekten başka bir s*kime yaramıyor. Hayat geçiyor kaldır bir etrafına bak.

  Edit: facebook'da kullanmıyorum, zaman kaybından başka birşey değil.
  2 -1 ... eski yesil kulluk