1. 1.
  gelmiş geçmiş tüm sherlock holmes canlandıran oyuncular arasında en iyisi! o karaktere bu beden.. bütün gibiler. inanılmaz,herkes izlemeli.
  39 ... bonniebonnie
 2. 2.
  modern zamana uyarlanmış sherlock'u oynarken hiç sırıtmıyor ve rolü kendine çok yakıştırıyor bu adam. zaten senaryoyu yazan da steven moffat olunca onun üstüne düşen görev pek ağır olmuyor ama yine de işini hakkıyla yapıyor. 35 yaşında olduğuna inanmak ise çok güç. ha saçlarını da sarıdan siyaha boyattığını da söylemeden geçmemek lazım. ayrıca bizim bu sherlock'un doctor who'nun doctoru(matt smith) ile şöyle korkunç bir fotoğrafı var;

  http://lockerz.com/s/136460035
  9 ... hakanali
 3. 3.
  asıl adı benedict timothy carlton cumberbatch olan 1976 doğumlu ingiliz aktör.
  şimdiye kadar bir çok kaliteli yapımda( the other boleyn girl starter for 10 ve en son tinker tailor soldier spy ın film versiyonunda ) yer alan, sadece sesiyle bile etkileme gücüne sahip olan ve her konuştuğunda fan girllerininin hayatını mahveden insanoğlu.
  ayrıca sherlocktaki oyunculuğu ile beni benden almıştır, mükemmeldir, yandan yunan tanrılarını andırır ama önden bakıldığında bunalıma girmenize neden olabilecek yüz hatlarına sahiptir.
  Aynı zamanda pek yaygın olmayan soyadı hakkında "cumberbatch - it sounds like a fart in a bath, doesn't it? what a fluffy old name. i can never say it on a monday morning. when i became an actor, mum wasn't keen on me keeping it." demiş ve fan girllerinin hızlıca artmasının ardından ""i am very flattered. i have also become a verb as in "i have cumberbatched the uk audience" apparently. who knows, by the end of the year i might become a swear word too! it's crazy and fun and very flattering."" demiştir. Ve annesine yeni sherlock olucağını söylediğinde annesinin “you don’t have the right nose.” demesi çok şekerdir, tatlıdır. yine aynı röportajda gerçek saç renginin koyu kumral olduğunu açıklamıştır. *
  8 ... outofkey
 4. 4.
  tinker tailor soldier spy filminde peter guillam rolüne gitmemesinin yanında iyi de bir oyunculuk çıkaramamış oyuncudur. başka adam mı yoktu lan! gerçi rolüne giden çok az kişi vardı zaten.
  4 -1 ... disco inferno
 5. 5.
  sherlock için auditionlara çağrılan ilk ve tek isim.
  6 ... taharetmuslugu
 6. 6.
  modern sherlock başlamadan bozmuş dedirten eleman.
  her ne kadar sadece the hound of the baskervilles kitabını okusam da kafanızda az buçuk karakter ve tip yaratabiliyorsunuz ki robert downey jr kardeşimiz dağa tüneyip, mağarada birkaç gün geçirip çat diye olayın içine girecek eleman profiline uyuyor.

  bu arkadaş kitaptakiyle hiç bağdaşmıyor. modern sherlock yaratmanın manası nedir anlamış değilim zaten.
  4 -10 ... dick advocaat
 7. 7.
  karizmadan ölmezse asla ölmeyecek bir insandır.*
  keşke bir vampir onu ısırsa da çocuklarımın çocuklarının çocuklarının ebeleri bile görebilse onu.
  9 ... limonata kolonyasi
 8. 8.
  (bkz: ölürüm sana)
  7 ... limonata kolonyasi
 9. 9.
  Gerçek Sherlock Holmes olsa yeridir kimseye bu kadar yakışmazmış o rol , mükemmel bir oyunculuk sergiliyor. Hayran olmaktan başka seçeneğimiz kalmamıştır. Seslendirmesini yaptığı filmleri bile izleyesim geliyor o derece.
  10 ... macaronolsun
 10. 10.
  sherlock holmes'u yeryüzünde canlandırabilecek en iyi kişi olsa gerektir. hem fiziği hem oyunculuğuyla bir rol insana bu kadar yakışır. bol bol filmlerde görünmelidir. oscar'lar falan almalıdır. bu adamı izleyince bir çok aktör fos geliyor insana.
  11 ... present tense