1. 1.
  Philippa Gregory'nin yazmış olduğu, ortaçağ meraklılarınca okunması gereken, 820 sayfalık kitaptır. Kitapta Anne boleyn ve kardeşi Marry boleyn in hayatları ve rekabetleri anlatılmaktadır.
  7 ... dnzznd_tmbl
 2. 2.
  türkçe'de boleyn kızı*adıyla yayımlanan romandan uyarlanan ve
  post-prodüksiyon aşamasında olan sinema filmi. oyuncu kadrosu şahane,
  senarist tecrübeli*, yönetmenin ise ilk sinema filmi deneyimi.
  http://www.imdb.com/title/tt0467200/

  edit: 'boleyn ne lan?' diyenler için geliyor (bkz: anne boleyn)
  3 -1 ... meister writer
 3. 3.
  filme uyarlanan tarihi roman.
  (bkz: the other boleyn girl)
  2 ... meister writer
 4. 4.
  eric bana ile natalie portman i gorunce, gel de beni izle diyen, martta sinemalari suslemesi muhtemel olan film.
  1 ... faidelibilgi
 5. 5.
  (bkz: viii henry)
  1 ... beyazbuyu
 6. 6.
  başarılı bir filmdir. genel olarak "keser döner sap döner, gün gelir hesap döner" mentalitesi üzerine oturtulmuş bir film olmakla beraber, kadınların erkekleri "yönetmelerini" anlatan, natalie portman'ın efsane oyunculuğu ile süslenen 2008'in güzel filmlerinden biridir..
  7 ... beyler sakin
 7. 7.
  romanını okumadığım filmdir. bu yüzden ki yapacağım tüm yorumlar filmle alakalıdır.

  --spoiler--
  olan mary'e olmuştur. ne kadar severek evlenmişti oysa. babaları bildiğin pezevenktir ama buna dayı faktörünün katkıları da yok değildir. anne* ihtiraslarının kurbanı olmuş, kral da uçkurunun. gerçi yine tek oğlan evlat mary'den gelmiştir o kadar ezikliğe rağmen. tabi şöyle bir durum da var mary'de kralın yatağına girince kocasını unutuvermiştir. ben bu erkek sevdasının sadece biz türklere özgü bir durum olduğunu düşünürdüm ama yanıldığım ortaya çıktı. özellikle anne'nin ensest ilişkiyi bile göze aldığını görünce erkek evlat hasreti uğruna "ama yuh kardeşim" dedirtmiştir. sonun da ne oldu? elizabeth yönetmiş ülkeyi. sen o kadar sene erkek evlat için bütün kadınları harcadın ama ne geçti eline kral hazretleri? ayrıca ilk kraliçenin verdiği ayar süperdi: "boleyn orospuları"
  --spoiler--

  benim gibi normal izleyiceler için güzel bir film. izlenebilir.
  8 ... fabala
 8. 8.
  kitabını okuduktan sonra gidilen filmlerden genellikle keyif alınmaması durumu normal bir şeydir. fakat asıl önemli olan kitabı okuyanların bile filmden büyük keyif alması. işte bu film de öyle bir film.
  sinema salonundan çıktıktan sonra kendinizi halen o dünyanın içinde hissediyorsunuz ve kitabı okurken gözünüzde canlandırdığınız karakterlerin hepsinin gerçekten var olduğunu sanıyorsunuz. kitabını okuyan okumuyana herkesin izlemesi gereken bir film.
  13 ... kursunkalem
 9. 9.
  --spoiler--
  filmdeki anne boleyn'e bakarak derim ki bu kadın milleti isterse şeytanın kralı olur. kadın hırsları uğruna ülkeyi dağıttı, kafam kopar diye korkup erkek kardeşiyle sevişmeye çalıştı. allah hepimizi anne boleyn benzerlerinden korusun.
  --spoiler--
  6 -1 ... stewie
 10. 10.
  8. henry'nin uçkuru uğruna neler yaptığını anlatan film, the tudors' u izledikten sonra tarafımdan basit, kötü bulunmustur. tudors' u izlemiş olanlar other boleyn girl'i onunla kıyaslayacak ve sonuç olarak tudors daha ağır basacaktır her yönden.

  (bkz: the tudors)
  2 ... pincooper