bugün

entry'ler (4841)

gondar

sen ki bir zamanlar phase boot kasılan, ilk önce kritik yeteneği fullenen, hasar eşyaları alınan bir adamdım; şimdilerde ise kritiğe hatırı kalmasın diye bir kez seviye verilen, millete mana dağıtmak için arcane boot alan, tüm maçı rakip takımdan dust yiyip taşak oğlanı olmakla geçiren bir adam oldun.

hey gidi bounty hunter hey...

takım noob

multiplayer oyunlarda biz türklerin diline pelesenk olan söz öbeği.

baksan phantom lancer ile 40 dakikada 60 son vuruş anca yapmıştır; ya da jungle takılan carry'ye "noob yardıma gelsene" falan diyordur; counter'da rakipte banko duvar veya headshot hilesi vardır, başka türlü bir türk oyun kaybeder mi aq.

dota 2

shangai öncesi "ehome sikertir abi ya; plase bu metayı kavrayan alliance" diyen gardaşlarımız muhtemelen bu işleri bırakıp "breakin bad'i rahmetli babamdan bile çok özlüyorum" deyip karı kıza yavşamaya başlamışlardır.

millet "na'vi is back" diye zırvalayadursun, ki taşak amaçlı bunun "na'vi is back, alliance is front" versiyonu çıktı, asıl dönüşü liquid yaptı. aslanlarım benim, gönüllerin şampiyonusunuz siz. internet sitenizdeki bilgiler yeter-bazıları güncel olmasa da-.

comeback is real

dota 2, counter strike, vb oyunlarda geride olan ekip oyuncuların tarafından(gaz amaçlı) veya maç sonunda geriden gelip kazanan ekibin söylediği söz öbeği.

cs'de büyük bir skor farkından geri gelindiğinde, dota 2 oyununda ise mega creep'ten gelip(hele hele bununla birlikte rakip ancient'a vurmaya başladığında) maç kazanıldığında söylenir. kişi 1 dakika boyunca bilgisayar karşısında şak şak şak oyunu alkışlasa yeridir. ardından derin bir nefes alınır ve keyiften orgazm sigarası yakılır.

ne yapalım, "game of thrones'un yeni sezonunu beklerken yataklara düştüm serumla yaşıyorum" diyenlerden olamadık amınaki.

not: "cumback is real" diye de bilinir.

cumback is real

(bkz: comeback is real)

razer naga

2012 ve 2014 olarak iki farklı modeli ve ufak makyaj farklılıkları vardır.

Yandaki 12 adet tuş dota, lol, vb oyunlar için avantaj elbette ama logitech g300'un ustteki ikişerli tuşlarından sonra alışması guç. Bir de benim gibi baş parmağımı surekli kenara sıkı sıkıya dayayan biri olarak istemeden tuşlara basmak kaçınılmaz.

Ayrıca sağ ve sol tık tuşları çok hassas; aslında sanırım bu oyuncular için iyi bir şey fakat takoz mouse'lara alışan biri adına yibe yanlış tıklamalara sebebiyet veriyor.

john rhys davies

yüzüklerin efendisi'ni saymazsak genelde anakonda 8: orkidenin laneti, dev timsah mega köpek balığına karşı, büyük piranalar saldırıyor gibi filmlerde oynamakta kendisi.

courtney fortson

bu saçlarına attırdığım kara lahanası birçok önemli maçta top kaybı yapar, psikolojik olarak çabuk dağılır, istikrarlı bir şutu da yoktur.

sezon sonunda kendisine yapılması en makul şey şudur,

http://inciswf.com/1297463363.swf

vanguard

Dota 2 oyununda belli derecede fiziksel hasarı engelleyen eşya.

Rush eşyalarından biridir; yani 10-15 dakika içinde alınmalıdır.

Jungle yeteneği olmaya ancak ormana girip creep kesmesi icap eden hero'lar için(mesela spectre); veya fiziksel hasarı önleyen pasifi olan bristleback(ormana da girer iki üç düşmana da girer) gibi hero'larda tercih edilir.

20 dakikadan sonra hala bunu almaya çalışıyorsanız işler yolunda gitmemiş demektir; zaten rakibin hasar gücü de artacağı için başka eşyalara yonelmek daha mantıklıdır.

gabe newell

Dota 2 turnuvası için anlaştıkları bir elemanı kovduğunu reddit'te "bu amına koyduğumun anası sikişmiş orospu evladı ile bir daha çalışmayacağız" yazarak belirten(aslında sadece asshole demiş) ulu manitu.

Kimse gabe reyizin sabrını test etmeye kalkmasın!!1!1!1!1!1!11

Team fortress 2 oyununda en sevdiği karakter spy; dota 2 oyununda ise sand king'tir.

furion

Genelde jungler/pusher olarak bilinse de yeri geldiğinde semi carry ve support olarakta oynayabilen hero.

ilk seviye ağaçlarınız olduğunda kuçuk ve orta kampları temizleyin; ikinci seviye ağaçlar olunca buyuk kampları da temizlemeye başlarsınız.

Dagon rush(gank kovalayacaksanız) yapılacaksa null ve clarity; midas rush yapılacaksa haste glove ve clarity; bu eşyalar veya başka bir 3000 altın civarı eşya rush'ı için ağaçlarınıza zırh sağlayan ve size hasar gucu veren basilius+clarity ile başlayabilirsiniz.

Bunun haricinde her lane'de her şekilde kullanılabilir kendisi.

Haliyle eşya dizilimi de çok çeşitlidir; disable için orchid veya vyse, farm ve push hızı için maelstrom/mjolnir veya necro, hem savunma hem atak için shadow blade/silver edge, kuleleri diz çokturup tovbe ettirmek için desolator, support ve creep gucu için mekansm, vb eşyalar yapılabilir kendisine.

Bunların yanında ikinci onemli eşya olarak blink dagger veya force staff kanımca elzemdir; dort veya beşinci eşya için octarine core tercihi yapılabilir.

Guç ve iyi takım arkadaşları sizinle olsun.

nature s prophet

(bkz: Furion)

bloodseeker

6.86 ile gelen iron talon eşyası kendisine piyango gibi vurmuş(diğerleri lifestealer, legion, wraith king).

oyun başında iron talon ve tango ile jungle'a girip küçük creep'lerden başlayarak medium temizlenir, hızla seviyeler atlanır.

dota'da belli başlı kriterler vardır oyuncular tarafından kabul gören, ranked maçlarda 14 dakikada battlefury çıkmanız icap eder* eğer anti mage seçerseniz; radiance için genelde 20 dakika sınırı koyarlar ve 18 dakikada çıkılabilir diye öngörürler.

denedim %100 çalışıyor. 15 dakikada sacred relic*; 20 dakikada radiance çıktım*. tabii bu esnada birkaç kere gank'e gitmeyi de ihmal etmedim. aferim bana.

radiance çıktıktan sonra creep'lerin yanından geçseniz bile ölüyorlar zaten, artı bloodrage ile etkileşimli hem iron talon hem de radiance. yani diğer eşyalar da çabuk çıkılabilir.

ha tabii bunu her zaman elinizi kolunuzu sallayarak yapamazsınız; kanımca rakip takımda da bir adet jungle hero'su varsa denemeye değer bir taktik.

lone druid

dota 2 oyununda hem melee hem de range oynayabilen ender hero'lardan(ulti'yi açınca salyalı bir ayıya ve melee hero'ya dönüşür).

kendisinin sihir gücü işlemeyen bir ayısı vardır ve bu ayıya eşya almak mümkündür ki genelde radiance kasarlar.

5-6k arası oyuncuların da etkisiyle popülaritede sonlardayken 15-20 basamak yukarı çıkmıştır ancak kazanma oranı %45 bile değildir; bunun sebebi ya hero'ya hakim olamadan seçen hıyarlardır, ya da elemanı kastırmayan rakip takımdır ya da solo offlane oynayıp gerekli eşyaları zamanında çıkamayıp takımı bir kişi eksik bırakmasıdır.

dota 2

güç dengesi adı altında sundukları 6.86'dan bir sik anlamadım, ki zaten hemen her meta dazzle, omniknight, lich, lion, zeus, bristleback, slark, anti mage(bunu seçerken rahat 50-60 defa düşünüyorum) gibi neredeyse hiç değişikliğe uğramayan hero'ları seçtiğim için beni etkilemiyor ya neyse.... dersem de inanmayın.

hero'ya hakim olmadan "meta" diye lone druid pick'leyenler, outworld alıp mid'i kapatanlar, şunlar bunlar.

sikerler hocu, support iken safe lane'de pulling yapıp carry'ye avantaj sağlamaktan başka meta yalan.

the anti mage

kendisini alacağınız vakit takım arkadaşlarınızın seçeceği hero'lara bakmanız veya "support" diye ricada bulunmanız gereken arkadaş. malum, eşit güçlerde kaçma mekanizması haricinde rakiplerine kolay ezilebilir.

en geç 15 dakikada battlefury'yi çıkamazsanız counter'da takımda hayatta kalan tek eleman gibi tüm gözlerin size yöneldiğini hissedersiniz zira safe lane'i almışsınızdır ve support gücü de varsa elemanlar sizin envantere bakacaktır.

ulan bi de lane'deki creep'leri trilane avantajıyla temizle, can yüzüğünü ve power treads'i çıkar çıkmaz lane ile jungle arasında mekik doku, dakika başında başlayıp jungle'ı bir uçtan öteki uca temizleyip yeni dakikada tekrar jungle'ı bu sefer öteki uca doğru süpürme, bf çıkıp kulelere hallenme, rakip hero'lara göre manta, butterfly, vladimir, skull basher veya başka bir eşya çıkmak için tekrar jungle temizleme... hayat mı la bu, sabahtan akşama solitaire takılan belediye memurunun iş hayatı daha renkli yeminle.

ayrıca rakip takımın carry'leri nal toplamışsa, 1.2 gibi kıçıkırık can kazanımına bakmadan rakipleri de farm'lar.

mana yakma ve sihir direnci yetenekleri kazanımları seviye başına pek artış göstermediği için ulti'ye kadar iki kere yeteneklere verebilirsiniz(1 blink-1 mana yakma-1 sihir direnci-2 kere yetenekleri arttırma).

enchantress

Kendisini first pick olarak tercih eden dallamalar mevcut dota aleminde.

Mübarek sanki 6k, satyr tormenter ile micro yapacak. Amınaki 3k adamsın, rakip heavy magic nuker adamları döşedi mi yarak umursarım ben seni.

nagihan karadere

belirgin deltoidleri ve trisepsleriyle dikkat çeken abla.

hacettepe üniversitesi

Ydyo birimi öğrencilerden daha fena yan gelip yatmaktadır.

ilk haftadan derse herkes gelmez mantığı diyeceğim ama millet ekle sil öncesi dersin içeriği veya alıp alamayacağını görmek için, zaten hoca 1 saat tutup bırakır diyerek geliyor derslere.

Ha diyebilirsiniz zaten ders içeriği sitede var diye ama yok işte, amk sivri zekalıları hala daha ders programı koyamadılar ve ön koşul bilgisini görmeyi geçtim daha bünyesindeki bazı derslerin adı bile geçmiyor bilgilendirme paketlerinde.

Aldığınız para haram zıkkım olsın lan amk solitaire pro'ları.

lazy doggy

(bkz: prone bone)