bugün

entry'ler (223)

technopat

Yöneticilerinin kendi egolarını tatmin etme yeri. Başta da Mikail Fidan geliyor. Bugün defalarca yaptığı şeyi yaptı: bir konu içinden alakasız bir mesajı bir konu olarak açıp uyarıda bulundu, "Çok gereksiz mesaj yazıyorsun." diye (bana değil.). Ben de dayanamadım ve "Böyle yapmayı bıraksanız iyi olacak, çok gereksiz mesaj taşıyorsunuz." dedim ve sonuç olarak banlanma nedenini bile söylemeden banladılar. Kendilerine karşı gelinmesini istemezler. Onların dediğine ya uyacaksınız ya da onların deyimiyle çıkış butonu orada. Özgürlük aramayın forumda.

Siz siz olun videolarını izleseniz bile yardımlaşacağınız tonla yer varken "sosyal" adını verdikleri foruma bulaşmayın. 1000'e yakın (belki de daha çok) mesajınız bile olsa nedenini bile söylemeden yollarlar. Üyelerine saygıları bu kadar. Ali Güngör gibi biri sitesinde böyle moderatörleri nasıl çalıştırır, garip bir olay. Gerek Recep Baltaş'ın gerekse Mikail Fidan denilen moderatörün kat kat üstünde biri. Daha iyi bir kadroyla görmeyi umut ederim.

technopat

forum hakkındaki şikayetler için açılmış konulara karşılık bazı yöneticilerin "istemiyorsanız çıkış yapabilirsiniz." yazdığı forum. hesabınızın kapatılmasını istemek de yasak. 1 yıl önce yazdığıma bakıyorum da forum çok değişmiş.

edit: korsana karşı olduklarını iddia edip, üyelerine korsan ya da orijinal, Windows 8 kullanmaları için her türlü yardımı yapıp, bunu dile getirdiğinizde bir yöneticisinin "biz 30 gün deneme sürümünü öneriyoruz, isteyen 30 günden sonra satın alır." diğer yöneticisinin ise "bu 5 TL'lik oyun değil herkes 300 TL'lik işletim sistemini orijinal kullanamıyor maalesef" dediği forum. Hangisini cevap olarak kabul edelim? sonunda da "bu konu hakkında forumda konuşanlar süresiz uzaklaştırılacaktır." denip konu kapatılmıştır.

yöneticileri eleştirmezseniz ve bu gibi şeyler sizin için sorun değilse (genelde sadece teknoloji konusunda) gereken yardımı da alabiliyorsunuz. ama yöneticilerin yetkileri bi' harika: üyeleri tehdit edip konu kapatmak şahane bir şey!

en saçma üniversite sloganları

"keyfine bak sen yaparsın" fazla zorlamıyoruz zaten. nişantaşı üniversitesi.

antin quntin

(bkz: aq online)

Team Fortress 2'den esinlenmenin de ötesine geçmiş çakma oyun.

smite

iyi oynayanla kötü oynayan arasındaki farkın en belirgin olduğu oyunlardan biri.

the hobbit the desolation of smaug

merakla beklediğim film.

windows xp vs windows 8

hâlâ sonuç hakkında kafa yoranlar var mı diye merak ettiğim kıyaslama. bir tarafta 10 yıl öncesinin işletim sistemi, diğer yanda microsoft'un en iyisi. ayrıca windows 8 kullanıp da xp'ye dönecek olan yoktur diye düşünüyorum.

fizy e alternatif siteler

En azından türkiye'de başta grooveshark'ın yer aldığı sıralama.

opera mini

internet paketimin kotası yüzünden zaman zaman kullanmak zorunda olduğum mobil tarayıcı.

invoker

Seçenin takımına özellikle feeder'ların geldiğini düşündüğüm hero. istediğin kadar takımına yararın olsun, KDA oranın yüksek olsun sonuç aynı.
aynı kaderi paylaşan bir diğer hero için (bkz: geomancer)

bastion

sırf hikayesi, müzikleri ve spikeri için bile oynanabilecek oyun.

next browser

android için pek çok uygulaması olan go launcer dev team tarafından geliştirilmiş bir android tarayıcısı. arayüzü ve hafifliğiyle tercih sebebim oldu.

ayrıca windows phone için de bir next browser vardır ama geliştiricisi SimzzDev'dir ve tarayıcı için 5 tl istemektedir.

deus ex human revolution

şu anda steam'de %85 indirimle 2,99$ olan oyun.

dota 2

bende nedense son günlerde lol'den daha çok oynama isteği uyandıran oyun. 8-9 aydır aralıklı olarak girsem de lol'e göre çok daha az oynamışımdır ama son günlerde oynama isteğim arttı birden. nedendir bilmiyorum.

sonuç olarak gayet güzel bir oyun. bir de kahraman kontrolleri pingli gibi olmasa ve alışabilsem oynamaya.

eksi alırım diye siyasi başlık açamamak

aldığı oyları önemseyen, karmanın 1000 olmasının bir şey ifade ettiğini sanan, oy alayım diye kendi çapında komiklik yapmaya çalışan yazarların içinde bulunduğu durum.

ekşi sözlük te yazabilecek uludağ sözlük yazarları

bir kitap okuduğunda, film seyrettiğinde görüşlerini yazan yazarlardır, sadece yanda çıkan başlıklara bir şeyler yazan değil.

sony xperia j

bugün aldığım telefon. ram'inin 512 mb olması ileride sorun yaratır mı bilmiyorum ama şu anda problem gibi gözükmüyor. video kaydı 720p ve ram'i de 1 gb olsaydı tadından yenmezdi ama telefonun 650 TL olması için bir yerlerden kısmak gerekiyor.

windows 8 1

forumlarda gördüğüm kadarıyla yüklendiğinde bazı oyunlarda sıkıntı olabiliyormuş. ben onların yalancısıyım. o yüzden yüklemek için kararlı sürümü beklemek iyi olabilir.

windows 8

kullanım oranı hâlâ windows xp'nin altında olan işletim sistemi. ayrıca sanılanın aksine windows 7 kullanıcılarının kolayca adapte olabileceği işletim sistemidir. şu anki en iyi windows. önyargılı olanların denemesini öneririm. sonuçta en gelişmiş windows'u kullanıyor olacaksınız.

ayrıca (bkz: windows 8 1)

world of warcraft

indiriminin bittiğini sandığım, hâlâ indirimde olduğunu görünce hemen aldığım oyun. indirimde olmasaydı yine alacaktım ama iyi oldu bu.*