1. 1.
  steven moffat'ın "sherlock holmes öyle olmaz böyle olur" diye guy ritchie'ye verdiği ayardır.

  pilot bölümü ortalıkta bulunmayan; 87 dakikalık ilk bölümüyle bbc'de yayınlanmaya yeni başlamış dizi.
  20 -1 ... sadaeke
 2. 2.
  Robert Downey Jr'ın sherlock holmes rolünden sonra başroldeki adama ısınamadığım dizi. ama kötü oynuyor anlamına gelmiyor tabiki. oyuncular güzel. dizi on numara. kurgusu güzel.
  7 -4 ... larsmon
 3. 3.
  ilk bölümüyle akılları alan dizi.

  harika.
  7 -2 ... double cross
 4. 4.
  2010 model sherlock holmestur. dizi iyi, seneryo iyi ama o karakterler pek olmamış gibi ya da Robert Downey Jr ve jude law çok iyi olduğu için bu karakterler kötü gözüküyor. daha erken belki ilerde alışabilirim.
  7 -9 ... devilofdream
 5. 5.
  Filmi ilk izlediğimde , abartmışlar abi büyü falan dediğim , ama sonunda Sherlock'un herşeyi mantıklı bir açıklamaya kavuşturduğu , eline su dökülemeyecek bir eserdir.

  basketville efsanesini de bekliyoruz efem.
  6 ... hayat buysa ustu kalmasina
 6. 6.
  devamını merakla beklediğim dizi.
  --spoiler--
  moriarty seçimiyle yine şaşırtmış çok başarılı dizi.
  --spoiler--
  5 ... elijah snow
 7. 7.
  ilk bölümü ile olmuş bu dizi dedirten, sonraki bölümleri merakla bekleten, izlerken zamanın nasıl geçtiği anlaşılmayan yeni dizi. sherlock holmes'un günümüzde yaşaması diziye bir csi havası katmıyor değil. tabi cinayetler holmes'un tarzı ve espri anlayışı ile çözülüyor. o yüzden dizi çok kasvetli değil, hatta esprili. delilleri inceleyen holmes'ün düşüncelerinin yazı ile verilmesi de güzel bir ayrıntı. karakterleri oynayan kişiler de bence güzel oturmuş.
  --spoiler--
  ilk bölümün ilk sahnelerindeki ilk kurbanın bana bir taksi çağırın demesi daha baştan katili ele vermişti aslında, ama gözden kaçırılan bir detay olarak ancak cinayetler çözülünce yerine oturdu bu detay.
  --spoiler--
  4 ... atgmuls
 8. 8.
  oyuncularıyla, müzikleriyle, kurgusuyla, efektleriyle on numara bir sherlock holmes uyarlaması. mini dizi şeklinde yayınlanan sherlock; 90 dakikalık 3 bölümün sonunda heyecanı dorukta bırakmıştır. en son yapılan açıklamayla yeni serinin 2011 ağustos'unda yayınlanacağı bilinmektedir.
  3 ... uguruss
 9. 9.
  çıkarım yapma sanatı ustası sherlock holmes' in günümüz londrasında geçen serüvenlerini konu alan başarılı polisiye.
  --spoiler--
  ben bir psikopat değilim, ben yüksek nitelikli bir sosyopatım!
  --spoiler--
  11 ... kasabaya gelen yabanci
 10. 10.
  sharlock holmes in ön adıdır. ingiliz halk kahramanı olan bu zatın en güncel dizisinin adıdır. sharlock dizisi günümüz ingilteresinde geçmektedir. kahramanımız cep telefonu kullanmakta internette girmektedir. sadık arkadaşı watson blog yazmaktadır. bunların yanında olaylar yine en ince ipuçları ile çözülmektedir.
  diziyi son derece başarılı buldum. ama 3. bölümde en heyecanlı yerinde sona erdi. devamı gelecekmiş gibi. şu ana kadar yeni bölümler için bir bilgi veya haber yok.
  bölümlerin türk dizileri tadında bir buçuk saat süreleri vardır.
  4 ... danny fisher
 11. sherlock Başlığındaki Önemli Entry'ler