1. 1.
  geceleri dolaşırlar..güneş,tahta kazık,kutsal su ve sarmısaka allerjiktirler..
  7 -2 ... thoth
 2. 2.
  genelde en güzel filmlerin konusudur. ama gerçek hayattaki varlıkları şu an itibariyle ispatlanamamıştır. gümüş yaramaz onlara. nedense dişileri de güzeldir hep.
  3 -1 ... freeplayer
 3. 3.
  Vampirlerin ilk ortaya çıkışı taa hz ademe kadar uzanır.ibrani efsanelerine göre ilk kadın havva değildir.Ondan önce yaratılan Lilith ademin ilk eşidir.Fakat ademin kendisine sürekli üstünlük taslamasından bıkarak isyan eder ve lanetlenir daha sonra ademin ilk oğulları Abel ve Caine (bkz: Habil ve Kabil) doğar.Bu kardeşler bir süre iyi geçinir fakat Caine bir gün bir kıskançlık sonucu kardeşi Abel'i öldürür.Çok pişman olur fakat kendini asla affetmez.Bu nedenlede Tanrının affını geri çevirir.Tanrı Caine'e ardarda affedildiğini bildiren dört melek gönderir fakat Caine hepsini reddeder.Bu meleklerin üçü Caine'i üç lanetle lanetler Sürekli kana susamak,gün ışığına çıkamamak ve bu ızdırabı sonsuza dek çekmesi için ölümsüzlük.Ancak dördüncü melek Caine'e affedildiğini ve bu yolun sonunda huzura kavuşacağını söyler.Daha sonra Caine Lilith'in yanına gider ve lanetleri kendi yararına kullanmasını öğrenir çok büyük bir güce kavuşmuştur artık hemde lanetini nasıl yayacağını öğrenmiştir.Lilith'in gidişinden sonra bir süre suçunun utancı ve lanetini bulaştırmak korkusuyla yalnız yaşar fakat en sonunda yalnızlığa dayanamayıp üç kişyi daha vampir'e çevirir.Ancak bu üç kişi zamanla daha başkalarınıda çevirir ve onüç kişi olur bunu öğrenen Caine çılgına döner ve kendi izni olmadan vampire çevirmeyi yasaklar.işte Bu 13 kişi bugünkü 13 vampir klanının babası Antediluvianlardır.Daha sonraları Caine ve bu 13 kişi bir şehir kurar ve insanlarla birlikte,birbirlerine zarar vermeden yaşamaya başlaarlar.Fakat bir süre sonra işler bozulur ve şehir yıkılır bu Caine'in son görünüşünüdür ilk üç arkadaşınınıda alarak ortadan kaybolur.Daha sonra geriye kalan 13 Antediluvian kendi soylarını kurarlar bu şekilde ortaçağa kadar gelinir.Bu dönemde vampirler iyice azıtarak uluorta beslenmeye,kimseyi takmamaya başlarlar.Ancak olanlar kilisenin kulağına gittiğinde çok geniş bir vampir avı başlar.Bu kıyım ve iç çekişmeler nedeniyle nerdeyse yok olmak üzere olan Caine soyu varlıklarını korumak için 13 klanının 7'sini biraraya getirerek bir birlik kurarlar:Camarilla.Bu sayede yok olmaktan kurtulur.Camarillanın 6 kuralı vardır:
  1.masquarade:Gizlilik.gerçek kimliğini kimseye belli etme
  2.Domain:Saygı.Diğer vampirlere ve hükmettikleri bölgelere saygı duyacaksın
  3.Progeny:Yeterlilik.Bir insanı anacak bir elderin izniyle vampire çevirebilirsin
  4.Accounting:Sorumluluk.Vampirleştirdiğin insan kendi ayakları üzerinde durabilene kadar senin sorumluluğundadır
  5:Hospitality:Başka bir kente gittiğinde o kentin en üst düzey vampirirne bilgi vermek zorundasın
  6:Destruction:Başka bir vampiri yokedemezsin
  Herneyse vampirler bu sayede ayakta kalırlar.Camarillanın dışında iki toplluk daha vardır.Şeytani Sabbath birliği ve kimseye bağlı olmayan Bağımsızlar.

  Camarilla birliğini oluşturan klanlar 7 tanedir:
  1.Brujah:Sosyal ortama kolay ayak uyduran,modern vampirlerdir.içlerinden camarillanın en güçlü vampirleri çıkabilir
  2.Gangrel:içgüdülerine bağlı,doğanın içinde yaşamayı tercih eden bir klandır.Son zamanlarda camarilladan uzaklaşmıştır
  3.Malkavian:Diğer vampirler bile bu klandan korkar.Deli denebilecek düzeyde davranış bozuklukları vardır.
  4.Nosferatu:Dış görünüşünün çirkinlğiyle ünlüdür.Bu sebeple sürekli gizlenmeyi tercih ederler
  5.Toreador:Sanatçı vampirler.Son derece kibardırlar
  6.Tremere:Büyü konusunda uzman bir klandır.Bunu bilen diğer klanlar tremerenin düşmanlığını üzerlerine çekmekten kaçınırlar
  7.Ventrue:Soylu ve onurlu bir klandır.Camarillanın devamını sağlayan ve maddi desteği sağlayan anahtar güçtür

  Sabbath birliği iki klandan oluşur
  1.Lasombra:Sabbathın kalbi olarak nitelenen bu klan zevke düşkünlüğüyle tanınır.insanların zayıflıklarınını kendi lehlerine kullanmayı çok severler.Karanlık güçler üzerinde belirli hakimiyetleri vardır
  2.Tscimicze:En acımasız ve şeytani klandır.Sabbathı ruhu olarak bilinir.Et ve kemik üzerinde hakimiyetleri vardır.Kont Drakula bir Tscmicze'dir

  Bunların dışında 4 bağımsız klan vardır
  1.Assamite:Doğu kökenli vampirlerdir.Suikast konusunda ustadırlar
  2.Setite:En güvenilmez klandır.Caine'in kurduğu ilk şehri kendilerinin yıkmış olmasıyla övünürler.
  3.Giovanni:Çok güvenilir ve sırlarını çok iyi saklayan bir klandır.Venedik bölgesinde yaşarlar
  4.Ravnos:Genelde çingeneler ve hırsızlar gibi daha alt tabaka vampirlerden oluşan bir klandır.Son zamanlarda 13 Antediluvian'dan biri olan yaratıcıları uyandırılmış ve bir çok ravnos'u kanını içerek ortadan kaldırmıştır.Zayıflayan klan camarillaya katılmayı düşünmektedir

  Vampir Hiyeraşisi ise şu şekildedir:

  1.Prince:Vampirlerin yaşadığı bölgeler çeşitli sınırlarla bölünmüştür.Bu bölümlerin herbirirne Domain adı verilir ve her domain'i bir prince yönetir.
  Prince'lerin her sözü emir yerine geçer hiyeraşinin en üstündedirler.prince'ler genelde çok yaşlı vampirlerden seçilir.
  2.Primogen:Prince'e yrdımcı olması için kurulmuş yaşlılar birliği.Prince'in emrine uymak zorundasalarda,primogen tarafından yok edilen başarısız prensler görülmüştür.
  3.Elder:300 yıldan daha uzun bir süredir yaşayan vampirlerdir.Yaşadığı süre içinde birçok güç kazandığından son derece tehlikelidir.
  4.Ancillae:Elderlardan daha kısa süredir(100-300)yaşayan vampirlerdir.Yinede oldukça güçlülerdir.Genellikle Elderlara hizmet etmekle uğraşırlar.
  5.Neonate:100 yıldan daha kısa süredir yaşayan en alt tabaka vamğirlerdir.
  51 -6 ... cemuzan
 4. 4.
  (bkz: vamp)
  2 -1 ... cikarinbeniburdan
 5. 5.
  (bkz: kan gormeye dayanamayan vampir)
  5 -2 ... pulp fiction
 6. 6.
  cikar iliskisi ve otlakçı arkadaşların insanın kanını emmesi durumunda büründükleri hal.
  7 -1 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  çocukken okuduğum küçük vampir serisi sayesinde hastası olduğum, keşke bir vampir arkadaşım olsa da geceleri beraber özgürce uçsak diye hayaller kurduğum ve bu sevgimin dracula'yı okumama rağmen kesinlikle azalmadığı yaratıklardır. gündüzleri tabutlarında uyurlar,geceleri ise avlanmak icin tabutlarından cıkarlar. korkunc görünmelerine rağmen cok sevimlidirler. jelibon yemek onlar icin cok zararlıdır. öğle vakti tabutlarında uyurken kalplerine kazık cakılarak yok edilebilirler ve kazık kelimesinden nefret ederler. haa bir de kaç yaşında öldülerse hep o yaşta kalırlar.
  6 -1 ... noodle
 8. 8.
  vampirleri cok uzaklarda aramaya gerek yoktur aslında..herkesin etrafında ve yaşadıgı cevrede kesinlikle vardır..insanı sömüren insanlar diyebiliriz biz bunlara..en büyük örnegide tefecilerdir.bir tefeci vampirden daha vampirdir..
  5 -4 ... clasura
 9. 9.
  (bkz: elizabeth bathory)
  2 -1 ... wolfshade
 10. 10.
  başka bir rivayete göre vampirlik müessesi şu şekilde doğmuştur ; Tanrı, ademin oğulları caine ve abel den (bkz: habil ve kabil) birer armağan ister.çiftçi caine, tanrıya meyve ve sebze tabakları sunar.çoban abel ise hayvan kurban eder.tanrı, abelin hediyesini daha çok beğenir ve onu ödüllendirir.elleri bomboş kalan caine kıskançlıktan çatlar ve abel i hunharca katleder.suçuna karşılık kana susamakla lanetlenir ve acısının sonsuz olması için ölümsüzlükle cezalandırılır.
  3 -1 ... heyyavrumhey