1. 1.
  havaların ısınmasıyla bunyede erken saatlerde baslayan su ıhtıyacından mutevellit 3-4 saat uykuyla ayakta kalma halıdır.
  6 -1 ... painkiller
 2. 2.
  depresyon dönemlerinde bünyeyi bitiren hadise.
  8 ... karpuzkabugu
 3. 3.
  göz segirmesine neden olabilecek hadise. ***
  5 ... norma
 4. 4.
  çeçe sineği tarafından ısırılmakla geçtiği söylenen rahatsızlık.
  2 ... kerrat cetveli
 5. 5.
  içilen onca ilaca rağmen hala devam ediyorsa ortada bir sorun var demektir..
  2 ... celibon
 6. 6.
  günlük koşuşturmaca arasında yaşanılan küçük ayrıntıların hepsinin gece kafaya üşüşmesiyle ortaya çıkabilecek durumdur. kafayı yastığa koyar koymaz sanki içinizdeki ses o anı bekliyormuş gibi konuşmaya başlar ve sizi bitkin bırakana kadar susmaz. bitkin düşersiniz düşünmekten ama hala uyku yoktur, sinirlendikçe uyku kaçar. uyumalıyım erken kalkcam dedikçe inadına uyku gelmez, kaçmıştır bir kere. ve evdeki garip sesleri dinlemeye başlarsınız, musluktan gelen tıp tıp su sesi, mobilyalardan ve buzdolabından gelen çıtırtılar, acaba eve hırsız girer mi , deprem olsa şimdi ne yaparım paranoyaları gelmeye başlar üstünüze üstünüze.. artık baygın ve bitkin düşüp kendinizden geçtiğinizde çalar saatin sesi ve işte yeni bir gün. arabaya binip radyonun sesini açtığınızda yeni güne enerji ile başlayan dj i dinlerken sabah sabah bu enerji bu mutluluk nereden geliyor allahaşkına diye söylene söylene şaşkınlık ve hatta kıskançlık içinde işe gidersiniz..
  8 ... piraye
 7. 7.
  (bkz: bahadir baruter)
  ... perspektif
 8. 8.
  Kabuslarla dolu, bitmek bilmez geceleri anlatan, bir Stephen King romanı.
  1 ... sulh
 9. 9.
  uzun süre uyuyamama sonucu vücutta denge sağlayamayıp yürümede ayakta durmada güçlük çekmeye kadar neden olabilen bir durum.fiziksel dengede bozukluklar yarattığı gibi psikolojik olarak da dengesizliklere neden olur.bu yüzden korkulacak bir durumdur * *
  -1 ... wake me up
 10. 10.
  Senelerdir cektigim sorunlardan biri...
  Ama illaki uyuyacam diyorsaniz bir tutam dereotu yada maydonoz yemenin yardimci olacagi illet hastalik...
  2 ... citlembik