1. 1.
  hayalgücüne taptığım tek insan. mükemmel bir yazma kabiliyeti ve yaratıcılık. her eserinin ayrı bi hastasıyımdır ama o, ruhlar dükkanı, yeşil yol, sadist, oyun, maça kızı, falcı, kemik torbası, kujo, medyum, karanlık öyküler, sis en bi şahane kitaplarıdır belirteyim.**
  19 -5 ... elendil
 2. 2.
  çoğu kitabının filminin çekildigi, ulan bu adam senaryo mu yazıyo kitap mı? diye düşündüren ama her ne olursa olsun super bir hayal gücüne sahip yazar..
  8 -1 ... manson
 3. 3.
  amerika'da yasamasinin ve amerikan olmasinin edebiyat alanindaki sayginligina bir dezavantaj oldugunu dusundugum yazar. gerci son zamanlarda o da sadece senaryo yazmaya basladi ama neyse.
  3 -2 ... laz pacino
 4. 4.
  küçükken çok ufak tefek olmasından dolayı çocuklar tarafından hırpalanan birisiyken, kendine korku hikayeleri anlatma yolu seçmiş böylece çocuklar ona saygı duymaya başlamış.tabi o da iyi bir yazar olmuş...
  11 -1 ... karga
 5. 4.
  sadist* kitabında ayak koparma sahnesiyle beni şok etmiştir.filmini sadece o sahne için izlemiştim.yalnız stephen king kitaplarının şöytle bir sorunu var ilk 100* sayfası kesinlikle sıkıcıdır.o yüzden herkes sevmez.sevenler ise bir kitabını bitirmeyi başaranlardır.azmetmek lazım stephen king'i sevmek için.medyum kitabının filmini ise stenley kubrick çekmiştir.çok da güzel olmuştur.kitaplarından çekilen filmlerden başka dream catcher* vardır.
  6 -3 ... baadir
 6. 5.
  yazdıkları belirli bir yaşı geçince çok da anlam ifade etmeyen hayal gücünün sınırları atmosfer kadar geniş kişi. 12-16(bilemedin 17) yaşları için biçilmiş kaftan olan kitapları vardır. çoğu hikayesi maine'de geçer. gerçekten de ilk 100-150 sayfası kitaplarda karakter tahlilleri, kim nerde yaşıyo vs detaylarla dolu olmakla beraber, son 200-250 sayfa soluksuz okunabilmektedir. o baştan sona soluksuz okunabilen kitaplarındandır. diğer kitaplarının çoğu böyle bir 100-200 oranına sahiptir. konuların büyük bir kısmı doğa üstü olmakla beraber, cinnet geçiren, ruh hastası tipleri de mevcuttur. ayrıca, doğa üstü içerikli hikayelerinin büyük bir kısmının beyazperdede iş yapmaması da ilginç bir anekdottur. (bkz: yeşil yol) (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
  esaretin bedeli çok başarılı uyarlamalardan biridir.
  "bir de hayatımın projesi diye" adlandırdığı kara kule serisi vardır ki, geçirdiği trafik kazası bile bitirmesine engel olmamıştır, iyileşip ayaklanınca bitirmiştir 2001 yılında.
  seri 7 kitaptan oluşur ve bitirmesi yaklaşık 30 yıl sürmüştür, döne döne arada bi uğrayarak yazdığı için. işin üzücü kısmı, steve'in bu serinin bitiminde yazın hayatına uzun bir ara vermiş olmasıdır.
  5 ... mrstrange
 7. 6.
  hikayelerini genellikle amerika'nın maine eyaletinde geçecek şekilde kurgulayan,müthiş bir zekaya ve allahtan gelen bir yazma kabiliyetine sahip olan,korkuyu en güvenilir yer olan aile'nin içine sokarak inanılmaz bilinçaltı oyunları yapan,jerusalem's lot,derry gibi adını duyunca ürperten mekanlar yaratan,geçirdiği bir trafik kazasıyla hayranlarını dehşetlere düşürmüş olan,azımsanmayacak kadar büyük bir hayran kitlesine sahip olan,muhteşem insan,harika yazar.psikolojik gözlemleri,ayrıntıları tarif edişi,herşeyi muhteşemdir.yüce insan.yalnız kitaplarının sinema uyarlamaları çok başarısızdır,sanırım böyle muhteşem kurguyu ekrana aktarmak kolay olmuyor. (bkz: hayvan mezarlığı)
  5 ... veritaserum
 8. 7.
  dünyanın gelmiş geçmiş en iyi korku yazarı oldugunu dusundugum yazar.

  (bkz: cinnet)

  (bkz: tepki)
  7 -1 ... hendrix
 9. 8.
  kitaplarıyla yaşaması güzel olan ama hiç bir hikayesinin sinemaya uyarlanmasının becerilemediği süper fantastik eserlerin sahibi yazar
  2 ... narsil
 10. 9.
  "Herkes benim korkunç biri oldugumu düsünüyor.Hiç bile!Bende bir çocuk kalbi var;Masamda bir kavanozun içinde." sözlerinin sahibi deli manyak yazar.
  12 -1 ... eaglemre