bugün

tapılası varlık. iyi ki varsın dedirten melek.

[kat: aile]
[kat: aile fertleri]
özlenendir...
huzur veren,koşulsuz affedici..
dunyanın en guzel kucagina sahip, en guzel kokan,
harikulade bir varlıktir,temizlik yapacagi tutan, temizlik
konusunda kayisi kopardigindan temizlikci gelecek diye evi temizleyen
balans ayari kacmis temizlik kaynagidir, mutfakta yasayan, evde herkesi
idare eden ve geceleri baba denen yasal sevgilisiyle sevisen bi tur canlidir, iyiligin, merhametin, acaaip bir sefkatin, sadakatin, sevginin
guclerini birlestirdigi sonsuz bakiredir.
Ayakları öpülesi ve borcu hiçbir zaman ödenemeyecek can.

(bkz: cennet ana ların ayakları altındadır)
sizi hayatta karşılıksız seven tek insan.
geceleri suu diye seslenince gunun yorgunluguna aldırmadan ,usenmeden kalkıp su getirmek
cocugu hastalanınca yanından bir an olsun ayrılmamak
cocugunun kılına gelen zararda gozlerinden akan yaslari tutamamak
cocuguna kısaca hayatını adamaktır anne olmak.
(bkz: annenin sözlük yazarı olması)
gecenin 12 sinde eve gelince oğlumun karnı açtır diye ıspanaklı borekle karşılayan yüce varlık.
babamla cinsel ilişkiye girdiğinin canlı kanıtı olduğum kadın.
kelimelerin yetersiz kaldığı değerde biri ne hata yapsak onları düzeltmeye çalışan tek kişi..ne kadar çok sevsek de o kadar az kalıcak ve biz bunu hep aşmaya çalışıcaz..
eli ayağı öpülesi, uğrunda ölünesi varlık.
yerini hiçbir şeyin, hiçkimsenin, hiçbir zaman dolduramayacağı tek insan. bazen beni gerçekten anlayan ve dünya üzerinde beni gerçekten seven tek insan... hep yanında yaşamak istediğim, olmazsa olmazım...
dizine yattığımda saçlarımı okşamasına hasta olduğum güzellik.. ayna karşısında "ben senden daha güzelim.. bir bana bak, bir de kendine... çirkin ördeğim benim... " demesine, nadiren girdiğim ağlama krizlerinde beni sakinleştirmesine, her sorunuma bir çözüm bulmasına, keyifsiz olduğumda beni güldürmek için yaptığı komikliklere, yaptığı birbirinden muhteşem yemeklere hayran olduğum, benimkilerden daha güzel diye saçlarını ve tırnaklarını hafiften kıskandığım insan... annem!
illa bir insanın gölgesinde kalmam gerekse, hani gölgesinde kalmazsan dünya tersine dönecek dense, bu insan elbette o olurdu.
herşeyinizi hiç hesapsız paylaştığınız,sizin için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıycak,uzaktayken deli gibi özlediğiniz,yakınındayken de doyamadığınız hayatınızın en önemli kişisi.
gurbette hasretini cektigim 1 yildir goremedigim can damarim
kaybı telafi edilemeyecek tek insan.tartışabilir,kavga edebilirsiniz.ama yine de birşeyi bilirsiniz.o yaşadığı her an size destek olacaktır.hem de karşılık beklemeden.
gözümü kırpmadan kalbimi ellerine verecek kadar değer verdiğim, masallardan fırlamış masumlukta, cennetten gelme saflıktaki insan.
başımda iki saattir "kapat artık bilgisayarı iki laf edelim. hem bilgisayar birazdan alev alacak dinlensin biraz" diyerek beni uyaran, karşılığında, "tamam anne kapatıcam" cevabını alan, fakat yine de bana serzenişte bulunmaktan vazgeçmeyen sabırsız varlık.
hayatta bizim için gerçekten üzülen yada sevinen insan,gerisi yalan.
kutsal varlık.karşılıksız seven tek canlı.
(bkz: ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar)
(bkz: uçan kuşlarım sahte dostlarıma serbest ama annem ne olur ağlamasın)
(bkz: ana gibi yar olmaz bağdat gibi diyar olmaz)
HAYATIM BOYUNCA HEP OLMAK ISTEDIGIM AMA KENDI ANNEMI TANIDIKCA BU ISTEGIMDEN YAVASCA SOGUDUGUM KIMLIKTIR...
ANNEM ANNEM SEN UZULME SOZLERIN HEP YUREGIMDE
bir bayan ismi *
gerçek sevgiyi uzaklarda arayanlara verilebilecek en yalın cevap. dünya bir yana o bir yana..
bir insanın en dönemli varlığı hakkı asla ödenemiyecek kişi.