bugün

entry'ler (477)

oglum sende aslinda tip var yalani

asiri dozda gaz iceren yalan cumle. alindigi bazi bunyelerde gidip aninda 5 kisiye teklif etme gibi salakca bi etki gozlenebilir. o yuzden kullanirken cok dikkatli olalim beyler bayanlar zira sonucta o da arkadastir rezil olmasini kimse istemez..bir de klasiktir hemen akabinde gazi alan coskulu kisi de 'olmm sen de fena degilsin haa..boy kisa biraz ama tip iyi lann..' seklinde beyanatta bulunur ki cik artik sen o cemberin icinden..aman diyim karsilikli gazin da bir limiti var.

kız tavlamanın püf noktaları

pic olun, millete kucuk dusurucu takma adlar takin, krolukta cigir acin hele bir de issiz(!) adaya dustunuz mu kiza kiz demez hale gelirsiniz.
(bkz: sawyer)
(bkz: hayati dizilerden takip etmek)

anneyle pazara gitmek

giderken umursamazsiniz..nolcak yaa dayaniriz sanki bi kac saatlik bisey diye kendinizi kandirirsiniz. sonrasinda sikintidan catlarsiniz ama artik donusu olmayan bir yoldasinizdir depresyonu ofke, ofkeyi saldirganlik ve nefret izler. akabinde daha kotu bir depresyon.. derken hayati sorgulamaya baslarsiniz..tam o sirada elde torbalarla eve dogru yurudugunuzu anlarsiniz ve hic olmadigi kadar mutlusunuzdur artik. kisacasi hayatin ta kendisidir anneyle pazara gitmek.

zach de la rocha

75 yasina gelince bile asiliginden birsey kaybetmeyecekmis gibi duran abimiz. eger gun gelir herkes gibi yumusar ask sevgi bocek konularina girerse insanliga olan tum inancimi sayesinde yitirecegim kisi.

chris cornell

suratinin her zaman tugla renginde olmasindan dolayi yuzune devamli bronzlastirici fondoten ya da krem turu biseyler surdugunden suphelendigim allahin ozenerek yarattigi esmer yaratik.. suratina bok bile surse karizma olabilecek bir sey..dash gibin
(bkz: like a stone)

bilgisayar programcısı

dunyanin en sanssiz insani. ayrica bunlarin 99%'i antisosyellikten gebermek uzereymis. bu %95'in %85'i ise kel ve sismanmis. geri kalan %1'i ise su an intihar ediyormus. aralarindan bi tanesi bi film cektiydi matrix'e falam daldiydi bunlardan baska da bi numaralari yok zate..
kaynak: kicim.

john backus

kendisi fortran'in yaninda backus-naur form denilen grameri de gelistirmistir. gecen hafta olmus. topragi bol olsun.

popcorn

yillarin eskitemedigi efsanevi kraftwerk sarkisi. prodigy versiyonunu siddetle tavsiye ederim.

the prodigy

albumlerindeki nerdeyse butun sarkilarin baba oldugu tek grup. bir kere prodigy dinleyip buyusune kapilan insan artik onlara bagimli olacaktir. uyusturucu almadan da insani havaya ucurabilen seydir kulaklarda gumburdeyen prodigy. kucukken dinlerken abartinca matrixe girdiginizi sanirsiniz 'sikerim okulu da dersi de .. keith gibi biri olacam ben, manyak takilacam..' falan dersiniz. yillar gectikce hayalleriniz biraz daha mutevazilesir, matrixin bir filmden ibaret oldugunu dank edersiniz. yok yani keith gibi bi adama is bulmak da zor hani gorunus itibariyle.

yurt dışında karşılaşabilinecek zorluklar

ineklikte sinir tanimayan cinli/hintli/vietnamli vb.. uzak dogulular. kopya cekmenin nerdeyse imkansiz olmasi.

sabah ezanına kadar yaşanan cin korkusu

yillarca, yaz tatillerinde sokaklarda geceyarilari toplanip skindirik ruh/cin/iblis/seker adam/freddy krueger vb. konularla kafa siken arkadaslarin psikolojide biraktigi yamuklugun sonucudur. kucukken hadi neyse anne babanin yanina 5-10 dakka korkudan sictiktan sonra 'eheee ben cinden korkuom..' diye sivisan bunye 65 yasina gelince sabah ezanini beklemek zorundadir. eger elemanimiz ezan okunmayan bir yerde yasiyorsa sabahin ilk isiklarini bekleyecek, sabaha zombiye baglayacaktir. ulan sirf o mahalle arkadaslari yuzunden..neymis gece cinler rahat gezermis, uyuyanlarin ruhu ucarmis, aynaya 5 kere bakinca seker adam gelirmis de yatakta 3 kere goz kirpinca icine seytan girermis..ta ki sabah ezani okunana kadar..isin kotusu millet ne bu kan canagi gozlerin hali diye sorunca 'cin'den korktum' demekten utanmak "eheh haci dun gece manyak ictik biz..heaha" seklinde inanilmasi guc rezil yalanlar atmak. boyle igrenc bi seydir sabah ezanina kadar yasanan cin korkusu.

trance

exctasy'nin katalizor gorevi gordugu transa geciren muzik turu, hayat bicimi. teknoyla karistirilmamasi gerekir.

barda uyuyan insan

oyle bir insandir ki bu insan her gittigi dallama ortama ayak uyduruyim yanliz bu esnada etraftaki dallamalara benzemeyim diye ugrasir durur.o da bara gitmistir..neden herkes gibi icki ismarlamasindir? sirf uykusu geldigi icin icki icemez midir bu insan? gecenin bi vakti dallama arkadaslarini toplayip 'ayh biz bara gidiooozz..' diyen tirt kardesi varsa bu kisinin bara gittigi anda en pahali ickiyi ismarlayip kardesin butun gece tribine aldirmadan rahatca uyuyabilir bu insan artik..

barda uyuyan insan

en asil duygunun insanidir. etraftaki cilgin ve kendini bilmez kitle dup tis dup tis sarki esnasinda icki yudumlayip eleman keserken o orda masumca uyur. yazik ulan bari entry girip kotulemeyin su insani bea..

barda uyuyan insan

dallama ablasini basina gelecek diger dallamalardan korumak ugruna gelen uykusuna aldirmadan barda uyumak zorunda birakilan zavalli kardesin izdirabi.

fırtına

bugun itibariyle 18 yasina basmis, zeki, cevik ahlakli, yakisikli, karizmatik, cool kuzenim.

türklerin yapmaktan zevk aldıkları şeyler

yabancilara adana aksanli okkali kufur etmeyi ogretip, turk arkadasinin pesine saldirtmak. akabinde yabancidan turkce kufurun allahini isiten arkadasin hirs yapip, elemana iskence etmesi.
- bana bak..git x'e de ki 'himiina korrum essogulessek'
+ nna koouvroum aasoguolea??
-'himina korum' ahh ahh ne gerizekalisin lan o ogretince ogrenion ama..
+ hymyna qouworum?
-@#$%^&!@#$%

lie in our graves

when i am walking by the water
splish splash me and you taking a bath..
baslangici neseli, ortasina dogru gazlanir,gaz biraz azalir, sonu huzunludur...en sonu yine gaz. canli versiyonu iyice bir ucurur. bence dmb'nin en guzellerinden, boyd tinsley'nin kemani costurdugu sarki.

coldplay

u2'dan sonra gelmis gecmis en dangalak, en yapmacik grup. ulan insan utanir oyle boktan sarkiyi soylemeye, bi de bu elemanlar klip cekiyolar aglak aglak. sonra mtv'ye cikip entelden bozma laflar edip, ellerine acayip bisey yazan bi solistleri var ki james blunt'la beraber siktir olup gitmesini cani gonulden istiyorum. mumkunse bono'yu da alsinlar yanlarinda.

pi

lise zamanlarinin vazgecilmez tenefus seanslarinda bana dallama otesi arkadasimla su diyalogu yasatmis filmdir.
d.o.a: niye gelmedin lan okula kac gundur?
ben: olm hastaydim. migren krizi
d.o.a: siktir lan. maximillian cohen'e ozeniyon di mi? migrenim var diyip hava atacan..olm korkulur senden ondan bile malzeme cikarmissin mk..
ben: maximilian? ne diyon olm? acildeydim lan. hem hastalikla hava mi atilir manyak misin?
d.o.a: de sigi git..bari sizofrenim deseydin o daha bi moda en azindan..
sonradan izledim de anladim dallamanin ne dedigini.