1. 1.
  küçük, güzel bir ingiliz kasabası. ikinci dünya savaşı zamanında almanların bombaladığı ve dümdüz ettiği bir yerdir. Titanik buradan demir almıştır, ve gemideki birçok mürettebat bu kasabadandır.
  5 ... hec
 2. 2.
  SOUTHAMPTON INSTITUTE OF HIGHER EDUCATION 'ın bulunduğu lokasyon.
  2 ... yahudi yerlesimci
 3. 3.
  ingiltere'nin güneyinde bulunan sahil $ehri. kırmızı beyazlı bir futbol takımı vardır, statlarının adı "the friend's provident saint mary's stadium"dur. peter crouch, james beattie burdan çıktı oğlum ama $u sıralar ikinci ligdeler.
  3 ... dom dom bullet
 4. 4.
  Southampton, dünya siralamasinda tam 100. sirada olan southampton üniversitesinin bulundugu, ingiltere standardlarinda hic de öyle kücük olmayan bir sahil sehridir. sehir merkezindeki en canli ortami square baloon denen bardir. üniversite ögrencileri benim zamanimda bu mekana carsamba aksamlari gider kareoke partisi yaparlardi.
  Southampton, Southampshire denen ve roma döneminde ingilterenin kurulmasina (medeniyetin gelmesine) ön ayak olmus bölgede bulunur. Bunun hemen yakininda Bath sehri vardir ki örnegin romalilarin ingiliz adasina ciktigi ve roman banyolari yaptigi yer oldugu icin bu ismi almistir. ve 45 dk. uzaginda Sailsbury vardir. O her ingiltere resminde görünen tas tas üstüne yapi stonehenge burdadir. yine yakin bir yerde kral arthur´un yuvarlak masasinin bulundugu winchester sehri vardir. yani Southampton liman sehri olmasi ve güneyde olmasi sebebiyle önemli bir ingiliz sehridir. sehirdeki titanik müzesinde, titanikin denizden cikarilan bir cok parcasi ziyaret edilebilir.
  sehrin futbol takimi da cidden meshurdur.
  2 ... jazzmatass
 5. 5.
  bir dönem fenerbahçe' nin transfer listesinde yer alan egil ostenstad' ın formasını giydiği ingiliz ekibi. aynı ekibin eski futbolcusu norveçli jo tessem ise norveç' te trafik polisliği yapmıştır.
  4 ... legend of the stranger
 6. 6.
  tam anlamıyla bir eğitim yuvası.öğrencilerin veya ikinci baharını yaşayanların gitmesi gereken yer.Çünkü hayat tam anlamıyla durmakta orada.
  1 ... fantastikisimlerdenkacinanadam
 7. 7.
  lakapları azizler * olan, bir dönem premier ligde oynamış ve bu sezon sondan 2. olarak league one'a düşen ingiliz takımı. gelecek sezon mali sıkıntıdan dolayı -10 puanla başlayacaklar.
  1 ... cemali
 8. 8.
  geçen hafta 25. dakika'da gol atıp sevinmeme daha sonra 35. dk'da norwich'den yediği golle yedi ceddine sövmeme sebeb olan ingiliz takımı. ( ilk yarı bir oynamıştımda 1,500 lira gitti. )
  1 -1 ... thomas robert malthus
 9. 9.
  tarihin en meşhur transatlantiği olan titanic'in kalktığı ingiliz şehiri. bu ilk ve son kalkışı olmuştur.
  1 ... pulemjot kalashnikova
 10. 10.
  crouch, le tissier gibi yıldızları çıkarmış ve özlenilen mütevazi takımdır. şimdi coca cola league 1'de ter dökmektedirler.
  2 ... omiros