1. 1.
  ingilterede bir şehir.futbol takımıda vardır. (bkz: birmingham city)
  ... wolfshade
 2. 2.
  ingiltere'nin londra'dan sonra ikinci büyük şehri olan metropolüdür. midlands bölgesinde yer alır.
  ... real betis
 3. 3.
  merkez şehirin nüfusu 1.000.000 iken; büyük birmingham adlı metropolitan alanın nüfusu 2.300.000'dir. ingiltere ve birleşik krallık'ın londra'dan sonra ikinci büyük şehridir.

  ayrıca Sex Pistols'tan, The Smiths'e değin onlarca ismin ve grubun şarkılarında adı geçen bir sanayi şehri.
  ... leggare
 4. 4.
  mustafa izzet in bir dönem top oynadığı takımın şehri.
  ... isildur
 5. 5.
  8mm filmindeki tüm tipleri içindeki gay ve lezbiyen kulüplerinde birebir barındıran, yapısı itibariyle biraz ankara yı andıran şehir. ingilterenin diğer bölgelerindeki gibi tarihi yapılarıyla, saraylarıyla falan değil tipik memurları, üniversite hayatıyla meşhurdur.
  1 ... leblebi tozunun hastasiydim
 6. 6.
  ingiltere'nin ikinci buyuk sehiri olmasi yani sira en cok asyalinin (hintli ve pakistanli)yasadigi sehirdir. kendinizi asya'da geziyor gibi hissedersiniz.
  ... soganli sirkeli ayran
 7. 7.
  içbatı ingiltere'de bir şehir. birleşik krallığın yüzölçümü bakımından ikinci en büyük metropolüdür aynı zamanda. üç adet üniversite bulunur. dünyanın çeşitli bölgelerinden başarılı öğrencilerin öncelikli tercih ettiği şehirlerdendir. futbolda birmingham'ı aston villa (kuruluş 1874) ve birmingham city fc (kuruluş 1875) gibi iki köklü futbol takımı temsil eder. bu iki takım arasındaki derbiler basında second city derby olarak geçer. buna karşın müzikal anlamda bristol, manchester, liverpool ve londra'nın gerisinde kalmıştır.
  ... kizkaciran damat
 8. 8.
  şehrin içinde venedik'ten daha fazla uzunluğa sahip kanallar bulunmasına rağmen venedik kadar ünlü değildir. şu an 182 kilometredir kanalların uzunluğu. 25 kilometrelik alanında tekne ile gezebilirsiniz, kenarında oturup biranızı yudumlayabilirsiniz, giderseniz tabi.
  1 ... topuksuz
 9. 9.
  insanlarının anlaşılması çok güç kuzey aksanına sahip olduğu ingiltere şehri.
  1 ... noti
 10. 10.
  judas priest'in memleketi.
  1 ... kewell the wizard of oz