entry'ler (11)

ilk aşk

her şeyi uçlarda yaşamanıza neden olan olgu, bir daha hiç bir şeyi aynı şekilde sevemezsiniz; sonrasında hayat hep çok daha farklı gelir insana...

erman

mutlaka ama mutlaka 'adın ne?' sorusundan sonra 'hahaha erman toroğlu?' gibi bi espriye maruz kalan ve bunu hayatı boyunca çekicek olan ayrıca bu işkenceyi çekmesinin tek nedeninin kendisinin tercihi olmayan bir ismi almış olan insanların adı.

sıkılmak

ne yapacağını bilemeyip hiç bir şey yapmak istememe halidir.O bunaltıcı anlarda ne işim var ya benim dünyada der durur insan.

bilgisayar

düşünemesede düşünen pek çok insanın işini yapabilen,hayatın olmazsa olmazından biri olmuş,muhteşem bir alet.

istanbul boğazı

istanbul'da yaşamak,yaşlanmak isteyenlerin en büyük dayanaklarından,zevklerinden biridir.Boğazda sevgiliyle yenen bir yemeğin tadı damakta kalır öylece,yada yapılan bir tur.Kısaca boğaz istanbul'a yapılmış bir kıyaktır

ipod

-hacı sende mp3 player var mı?

-yok bende ipod var.

-ha tamam o zaman.(ipod ne sanki,adama bak şeklinde bir surat ifadesi)

şeklinde diyalog duymama sebep olan araç;apple ın bize sunduğu ayrı bir manyaklık,bağımlılık

seni seviyorum diyene ölçü birimi sormak

sevgiyi madde olarak gören insanların cümlesidir.hatanın neresinden dönülse kardır, uzaklaşılmalıdır.

southampton

tam anlamıyla bir eğitim yuvası.öğrencilerin veya ikinci baharını yaşayanların gitmesi gereken yer.Çünkü hayat tam anlamıyla durmakta orada.

kamelot

her ana uygun şarkısı olan,daha doğrusu kötü şarkısı olmayan her albümü ayrı bir güzel grup..

istanbul lisesi

Sene sonundaki organizasyonları tüm sene köpek gibi çalışan öğrencileri bir nebze olsun rahatlatan okul.Ayrıca bu okuldakiler kendi okullarına karşı müthiş bir bağlılık duyarlar.

aşk

Tanımı herkese göre farklı olan,herkeste farklı duyguları,tepkileri oluşturan bir 'şey'dir aşk...Fakat bir insanın başka bir insana karşı duyabileceği sevginin en son boyutudur bana göre.Eğer gerçekten aşıksanız ve karşınızdaki için pekçok şeyden vazgeçebilirsiniz.Sadece kendinizi düşünmezsiniz bundan sonra...Kafanızın bir köşesinde(aslındapek çok köşesinde) her zaman 'o' ve onunlailgili olan duygularınız,düşünceleriniz aklınızı kurcalar.

Ve tabii bu aşkın sevdiğiniz kişi tarafından da karşılık bulma durumu ise insanı başka,çok başka dünyalara götürür ki bu anlatılmaz.Ama karşılığını bulduktan sonra sizde oluşan duygular çok önemlidir.işte burada O'na gerçekten aşık olup olmadığınızı anlarsınız.O kişi 'Bende seni seviyorum...' dediğinde içinizdeki heyecan eğer hala kaybolmamışsa kısaca bu duygunun 'elde etme isteği'nden farklı olduğunu anlamışssanız bundan sonra dünya hiç bir şekilde gözünüze aynı gelmeyecektir,'o'nlyken hep daha güzel olucak kendini,hep çok güçlü hissedecek O olmadığı zaman ise içinizde hep bir özlem olacaktır.Fakat siz özlemeyi bile seveceksinizdir.

Fakat bu aşamadan sonra aşkı doyasıya yaşamak gereklidir,geçmişi kurcalayıp kendinizi üzmeye gerek yoktur.Eğer O kişinin ilk aşkı değilseniz veya ilk 'çıktığı' mutlaka sizden öncede bir şeyler yaşamış olacaktır ve sizin bunu düşünüp kendinizi 'benden başka birine nasıl bu kadar değer verdi' 'acaba duygularından emin mi' yada 'beni acaba diğerleri kadar seviyor mu,değer veriyor mu?' düşünceleriyle kendinizi üzmenize gerek yoktur ki zaten hiç bir zaman iki kişi birbirine aynı değeri veremez doğaldır bunu kabullenmek ve kendinizi doyasıya aşka bırakmak lazımdır.Ardını düşünmeden çünkü zaten bitince(tabii bitmemesi dileğinizdir ama bitme hali olursa ki) zaten oldukça üzülceke,acı çekeceksinizdir.O yüzden bu anları doyasıya keyfince yaşayıp ne karşı tarafı tedirgin etmek,ne de kendinizi yiyip bitirmemek gerekli biraz da carpe diem...

Nolursa olsun bu aşk insanı çok farklı etkiler.insanı uçlarda yaşatır 'o' ndan gelecek bir samimi 'seni seviyorum' la çok mutlu olabilir yada kötü bir haberle moraliniz aynı şekilde bozulabilir.(hele ayrılık ihtimali var ki dünya çok daha başkalaışr insanın gözünde)Ne olursa olsun toplamda hoş bir duygudur ve insanları şu hayatını çok daha iyi yapabilecek nadir şeylerden biridir.