1. 1.
  ingiltere'nin güneyinde yer alan bir liman kentidir. bu kent hakkında özellikle wikipedia'da yer alan, nüfusunun %5'inden fazlasını çekik gözlü güney asyalıların oluşturduğu bilgisi dikkat çekicidir. bu şehrin aynı ismi taşıyan takımında fm serisi oyuncularının bildiği üzere supat rungratsamee adına genç bir yıldız adayı taylandlı forvet bulunmaktadır. çocuk yaşta bir Taylandlının bu takımda ne aradığı sorusunun cevabı da sanırım bu nüfusa ilişkin bilgide gizlidir.
  2 ... schenardi
 2. 2.
  ingiliz yazar charles dickens'in dogum yeri olan ingiltere sehridir ve her sene yazarin dogum gunu charles dickens'in muzeye donusturulmus dogdugu evde kutlanir. ayrica sir arthur conan doyle en meshur karakteri sherlock holmes'u bu sehirde yaratmistir.
  1 ... ms.viking
 3. 3.
  manş'ın kıyısında yer alan ingiliz şehridir. çeşitli gemilerin de sergilendiği denizcilik müzesi ile ünlüdür.
  ... real betis
 4. 4.
  (bkz: portsmouth fc)
  ... luthor
 5. 5.
  spinnaker tower'i ile unlu olan, ingiltere'nin guneydogusundaki liman sehri. spinnaker tower'a cikarsaniz cam zeminin uzerine uzanmadan donmeyin. tavsiye ederim pek bi guzeldir.
  2 -1 ... kopush
 6. 6.
  ingiltere'nin güneyindeki portsea adası'nda bulunan ve bir dönem osmanlı korsanlarının sık sık uğradığı liman şehri.
  ... cemali
 7. 7.
  dominika'nın saint john bölgesinde bir kasaba.

  (bkz: saint john/#8793220)
  (bkz: dominika/#8783615)

  (http://www.dominica.gov.dm/)
  (http://travelingluck.com/North%20America/Dominica)
  ... pipishik
 8. 8.
  osmanlı arşivlerinde yazan bilgiye göre osmanlı devletinin ingiltere içine ajan sokmak için kurdurduğu bir takımdır. armalarının içindeki hilalin sebebi budur.
  3 -1 ... petitjoueur
 9. 9.
  kokuşmuş bir şeyleri çağrıştıran kasaba ismi.
  4 ... belkigeliryarin
 10. 10.
  Portsmouth, ingiltere'nin, Güney - Doğu (South - East) bölgesinde krallık seremonileri için Hampshire kontluğuna bağlı ama "tek-seviyeli yorel idare" statülü bir idare merkezi ve 1926 krallik berati ile şehir niteliği taşıyan bir yerleşkedir.

  Portsmouth, ingiltere'de bir şehirdir. Ülkede bir ada üzerinde bulunan tek şehirdir, Portsea Adası üzerinde bulunur. Takma adı Pompey'dir. 2008 yılında şehir nüfusu 200,000 olarak tahmin edilmiştir. Şehir 40.25 km2'lik bir alan üzerine kuruludur.

  Şehir yüzyıllar boyunca önemli bir ingiliz milli donanma limanı olmuştur. Dünyanın en eski gemi tamir havuzu da bu şehirdedir ve bu havuz hala kullanımdadır. Spinnaker Kulesi ise şehrin siluetine son zamanlarda eklenmiştir.
  ... turkmen balasi