entry'ler (322)

umumi kadın

5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı sayılmıştır ve bunlar da diğer sigortalıların kullandığı bütün haklardan faydalanmaktadır.

orospu çocuğunun daha kibar söyleniş şekilleri

umumi kadın ın çocuğu

insan kaynaklari uzmani

günümüzde her işletmenin olmazsa olmazlarındandır. insan kaynakları uzmanı, işletme içindeki birçok staratejik kararda aktif rol oynar (veya oynamalıdır). bunu es geçen firmalar, geleceklerini tehlikeye atar.

yatırım uzmanı

ülkemizde birçok farklı disiplinden gelmiş (bkz: bilgisayar mühendisi), (bkz: kimya mühendisi) ve bilimum iş bulamayan mühendis dönmesi *yatırım uzmanı vardır. dikkatli olunmalıdır bu kişilere paranızı emanet ederken çünkü işe girdikten bir ay sonra kendileri uzman yardımcısı sayılmaktadır bir çok yatırım kuruluşunda.

nargile

nargile, hayatın ta kendisidir. arkadaş muhabbetlerinin vazgeçilmezidir, içinize çekerken sadece onun fokurtusunu dinlersiniz, büyük bir hazdır. ne dert ne tasa kalır o an da.

seviyeli bir sohbete var misin

(bkz: tanisabilir miyiz bagyan)

der die das

belirtili isimlerden sonra kullanılan almanca artikellerdir.
edit: elbet sonrada kullanılır gecenin bir vakti uykuluyken üstüme gelmeyin. doğrusu aşşağıda belirtilmiştir. *

slut

daha da profosyeneli için (bkz: prostitute)
whore ve prostitute eş anlamlıdır.düzeyli bir konuşmada; televizyonda mesela prostitute kullanılır.

ran

güzel yazıyor, fenerli olmama rağmen yazılarının hepsine güldüm, haklı aynı zamanda.

otobüslerde telefon kapatmayan densizler

bu densizlerin bazıları da, cep telefonlarının abs sistemini etkilemiyeceğini bilen şuursuzlardır. bu konu otobüs şoförlerince kendi hatalarını kapatmak için kullanılmakta genelde. ingiltere ve birçok avrupa ülkesinde otobüste cep telefonu kapatma diye birşey yoktur.

the big bus company

londra, dubai ve file(a)delfiya da hizmet veren, turistik geziler düzenleyen şirket.otobüsle şehri dolaştırdıklarını idda ediyorlar.

hubble bubble

istanbuldaki en kötü nargile yapan mekanlardan sadece biri, etrafa bakmaktan nargile içtiğinizi unutuyorsanız o başka.

çin mutfağı

yöre yöre cok farklılıklar gösterir. evet köpek de yerler ama türkiyedeki herhangi bir çin restoranı zaten yemeklerini birazda türklere uyarlamıştır. gönül rahatlığıyla yenilebilir.

nizamiye

Askeri birliğe giriş ve çıkışların yapıldığı kapıdır. Sorumlusu astsubaydır ve komtanın giriş ve çıkışlarında panik havası esen yerdir. nizamiye çavuşu, komtan geldiği zaman içerde ki birçok yeri arayıp haber verir. onlarda karşılar.

fame city

migros belli bir miktar alışveriş yapınca bedava jetonalmanız için kupon verirdi o zamanlar. o kuponlarla çok jeton alındı ve oynandı. ama gel gör ki migros bir zaman sonra fame city nin yerini aldı. bu ne iki yüzlülük. *

nil karaibrahimgil

çok acı çektiği belli olan kızcağız. takmamaya çalışıyor, dışa vurumu çok güzel ama söyledikleri yapmak istedikleri ne yazık ki. son neslin en başarılı sanatçısı.

yaşamak

nefes almak.

seni ezbere bilirim

şiirim,
seni ezbere bilirim.

zamanında sevgiliye söylenmiş ve hatta sonra o da gidip yeni sevgilisine söylemiş * ve böyle yayılmış olan aptalca kısa bir şiir.

mahmut abi

bir ciao bella cover ı vardır ki, anlatılmaz dinlenir.
(bkz: italyan)

williamhill

ingiltere de her köşebaşında rastlayabileceğiniz bahis şirketidir. bizim ganyan bayilerimiz gibi hizmet vermektedirler ama bunlar aşmıştır her ota ve boka para yatırabilirsiniz, wap aracılığıyla da kumar oynayabilirsiniz (bkz: iddaa).
türkiyede de internet sitesiyle hizmet vermektedir.

(bkz: kumar)

http://www.willhill.com