1. 1.
  keşfeden, arayan kimse.
  2 -2 ... arjen robben
 2. 2.
  championship manager adlı haslatalık oyunda, oldukça önemli misyonlar üstlenen kişiler bütüdür. * az paraya en iyisini, en geçn yaşta en yeteneklisini bulmak elzemdir..

  cm için en iyileri:

  (bkz: franco baresi) *
  (bkz: giorgos pomaski) *
  (bkz: kit carson) *
  1 ... don santino corleone
 3. 3.
  Protoss'un yüksek havadan havaya saldırı gücüne sahip pahalı ünitesi. Havadan yere çok etkili olamaması, pahalı ve geç çıkan bir ünite olması, son Brood War versiyonlarında kullanımı oldukça nadirleştirmiştir. Koruma amaçlı kullanılabilir.

  (bkz: starcraft)
  ... massattack
 4. 4.
  battlefield serilerinde sniper lar scout olarak gecer. öncü gibi bir anlam tasırlar.
  1 ... pyndemonium
 5. 5.
  quake 3 team arena da bir power-up. oyuncuyu team fortress serisindeki scout a çeviriyor bir nevi. hareket ve saldırı hızı gözle görülür bir biçimde artıyor. fakat zırh sıfırlanıyor ve aktif olduğu süre içersinde oyuncu zırh alamıyor. vur-kaç taktiği uygulayanlar için ideal.
  1 ... notrinova
 6. 6.
  savaşlarda ileride olan biteni araştırmak için gönderilen gözcü anlamı da taşır.
  ... bleak poison
 7. 7.
  scout kelime anlamı olarak gözcü, izci, ajan gibi anlamlara gelir.

  futbol ya da basketbolda yetenek avcısı anlamında kullanılan bir terimdir. scoutlar değişik lig ve kategorilerdeki maçları izleyerek gelecekte yıldız olabilecek potansiyele sahip oyuncuları keşfeder ve bağlı bulundukları menajerlik şirketine ya da kulübe istatistikleriyle birlikte sunarlar. takımın bu oyuncuyu önceden keşfederek, transfer etmesini sağlar, ilerde ortaya çıkacak olası büyük maliyet külfetinden takımı kurtarırlar.

  keşfettikleri bojan krkic, lionel messi gibi iyi örnekler olduğu gibi freddy adu gibi bekleneni hiçbir zaman karşılayamayan, fiyasko isimlerde olabilmektedir doğal olarak.
  -1 ... from getto
 8. 8.
  türkiyede hiç bir zaman işlerini iyi yapamayanların bulunduğu meslek. millet en ücra köşelere gidiyor yetenek bulmak için bizim yaptığımız ise seçmeler düzenleyip adam bulmak. düşünün bir hiç etrafınızda görmediniz mi sokakta ayağında spor ayakkabısı olmadan döktüren küçük messiler görmüşsünüzdür muhakkak bunlar yoksulluktan büyük şehir istanbula falan gidemeyeceğine göre scoutların gezip izlemeleri daha mantıklı değil midir? sanki messi mi dedi barcelonaya gelin beni alın adamlar arjantine kadar gittiler getirip tedavi ettirdiler. zaten bu kafayla giderseler bizimkiler sadece dışarıdan futbolcu alır paralrı dışarı saçarız.
  ... sopartacus
 9. 9.
  ülkemizde gerçek anlamda kullanılamayan futbol adamları. arayıcı diye de özetlenebilir aslında. bzim ülkemizde bu görevi amatör küme hocaları yapmaktadır. o buna, bu şuna, şu da başkasına söyleye söyleye çocukların isimleri, çocuklar 16 yaşına geldiğinde büyük kulüplere ulaşabiliyorlar.
  dünya genelinde ise bu alt yapı sorumluları tarafından yürütülüp dünya çapınd aoyuncu aramak üzere futbolcudan anlayan kişiler lig-kupa dönemlerinde fakrlı farklı zamanlarda oyuncu izlemek için farklı ülkelere gidiyor.

  yabancı oyuncu seçiminde genellikle yaşlı ve isim tercihini kullanan bizim takımlarımız bu yüzden bir ronaldinho bulamamaktadır. menajerler gelip önerecek de kulüptekiler de ikna olacak.
  -1 ... xargn
 10. 10.
  starcraft'da çok kullanılan bir terimdir. rakibin ne yaptığını, nasıl bir strateji uygulayacağını öğrenmek için scv, probe, drone yani ırkların işçileriyle yapılan olaydır. early game'de çok önemlidir.
  1 ... tool