bugün

entry'ler (25210)

45 kilo etin 30 kilosunu kendine ayıran müslüman

Kurban etinin taksimi 15x3 şeklinde olmalı. 1 hisse eş dost hısım akrabaya dağıtılmalı veya ikram edilmeli. 1 hisse garip gurabaya dağıtılmalı 1 hissede hanenin kendisine ayrılmalı. Biz genelde parasını verip kasaba kestirip eti de dağıttırıyoruz.

Başkasını bilemem ama bizim eve et bayramdan bayrama girmediği için en anlamlısı bu.

yalnızlıktan kendi omzunu öpmek

(bkz: marilyn manson un kaburgalarını aldırdığı efsanesi)

purpleheart

(bkz: purple heart)

facebook ve whatsapp a soruşturma açılması

Bunlar Türk şirketi değil ki inceleme başlatasın. Bunlar kamuoyuna yönelik adımlar. Devlet süre vermişti. Temsilci bulundurmasını istemişti ne oldu o iş.

Adamların bant genişliğini kısacaksın ve fiilen yasaklamış olacaksın. Sonra da herkes fiilen devletin şirketi olan Turkcell uygulaması bip'i mi kullanacak.

(bkz: olaylar olaylar)

whatsapp

Bir çok kişinin kullanıcı sözleşmesini yanlış anladığını düşünüyorum. WhatsApp tüm iletileri uçtan uca şifreli olarak yolluyor ve bu durumda bir değişiklik yok.

Facebook - instagram - WhatsApp triosu sahibi Zuckerberg, abd seçimlerinin kazanılması için sahte hesaplar üzerinden sosyal medyada sahte haber üreterek bunu yayan şirketlere (Rus bağlantılı) verileri sattığı için ifade verdi.

Yani mesele aslında kimin kime çıplak fotoğraf attığından çok daha derin.

joe biden in chp ye destek vereceğini sanan mal

Bahsi geçen röportajı iyi dinlerseniz, orada kastedilen muhalefet Suriye muhalifleri. Bizim pkk'nın uzantısı dediğimiz onların da demokratik Suriye güçleri dediği ypg bilmem ne. Adamlar bütün hattı birleştirme derdinde olduğu için suriyede istikrar sağlanması falan diyor. Biz pkk lı bunlar dediğimiz halde onlar muhalefet diyor destekliyor.

Konunun CHP ile ilgili bir tarafı yok. iç politika malzemesi olsun diye çeviren kişinin öyle söylemek işine geldi.

1 yıl önce yapılmış röportaj neden birden ortaya çıktı düşünmek lazım.

the new mutant

The New mutant-s filmini dün izledim. Bir çok yerinde ileri sararak bitirdim. Net söylüyorum izlemeyen bir şey kaybetmez.

topun kullanıldığı ilk savaş

1346 da 100 yıl savaşları içinde kuzey Fransada Fransa ve ingiltere arasında yapılan savaştır.

şimdilik döviz kuruna müdahele etmeyi düşünmüyoruz

Döviz kuruna müdahale etmek demek mb nin direkt piyasaya dolar vermesi değil sadece. Bu var elbette ama bundan daha önemli olan faizler.

Sen 15 puan faiz arttır bakalım dolar kaça düşüyor. Ama bunu 1 defa yaparsın. Bu yüzden dolar 8.5 olduğunda yaparsan hadi 7 oldu yine diyelim. Sonra ne olacak, faizi %50 mi yapacaksın. Bu yüzden seve seve bekleyeceksin.

ezel in senaryosundaki adaletsizlik

Ömere yapılan açısından bakarsak en az suçlu kerpeten ali. Yakışıklı serdar zaten profesyonel bakıyor, ona bir kurban gerek o da Ömer. Kişisel değil iş icabı.

Eyşan da babadan ötürü psikolojik olarak deli gibi aslında. Kişilik bozukluğu var. Kardeşi hasta olunca tamam diyor. Ömeri de sevmedi sevemez zaten. Babası onu mankurt gibi formatladığı için sevme becerisi yok.

Cengiz için bir şey demiyorum. Onun yatacak yeri yok.

5 kasım 2020 süt fabrikasındaki skandal görüntü

"temel hedefi itibarsızlaştırma olan, elemanımız tarafından bilgimiz dışında çekilip çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşılmış görüntüler ve yapılan eylem bizleri de üzmüş olup kesinlikle kabul edilmesi mümkün değildir. ilgili şahsın iş ahdi iptal edilmiş olup, hakkında gerekli yasal işlem ve incelemeler başlatılmıştır. kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Adam iş ahdi yazmış. iş ahdi değil iş akti yani akit anlaşma / sözleşme demek.

Özür metnini konuştuğu gibi yazan birini havale etmişler. Şirketin çapı ortada.

öykü serter

Yediği linç ile kalacak kadın. inşallah oruç başıma vurdu şekerim düştü der de yırtar.

görsel

askerde g3 tüfeğiyle yapılan atış

Yatarak destekli de atsanız, g3 kendini hatırlatan ben burdayım ulan diyen ve geri tepmesi iyi olan bir tüfektir.

Ayakta tam otomatik moda alıp 1 şarjörü tek seferde atıp isabet ettiren adama saygı duyarım ama g3 zaten seri atış için uygun bir tüfek değil. Dağa taşa atarsınız acemiyseniz. Esas keyif mp5.

dolar ın 10 tl olması

Sterlin 10 oldu ama kolaylık olmadı bu da olmaz. Zira ne sterlinim ne de dolarım var. Maaşı da dolarla almıyorum. Zaten maaş da almıyorum.

erkeklerin sevgili bulamama nedenleri

https://youtu.be/XzL5H4WlQ1s

dizi ve filmlerde genelde kötü karakteri sevmek

Psikolojide hale etkisi denen bir olay var. Biri güzel veya yakışıklı ise biz refleksimsi olarak iyi biri olduğunu sanıyoruz. Bebek yüzlü katil muhabbeti de buradan çıkıyor biraz. Neyse işte dizilerde oyunculuk yeteneği çok çok iyi olmayanların iyi karakteri oynaması biraz bundan.

Kötü adamı oynamak daha zor. Bir de iyiliğin sahtesi olduğuna inanıyoruz ama nefretin sahtesi çok yapmacık kaldığı için nefretin sahtesi olmuyor. Bu nedenle de iyi bir performans gerek nefreti sunarken.

iphone 12 nin 23 bin tl olması

Gram altın 500 desek 46 gr altın parası.

bir film klişesi bırak

Mermi delip geçmiş denildiyse bu ölmeyecek olduğunuzu anlatır.

avusturya başbakanından türkiyeye yaptırım tehdidi

O değil de benim merak ettiğim bir olay var. Tüm avrupada yaşayan Türk vatandaşları sınır dışı edilirse ya da vatandaşlık seç denilirse ne olacak. Türkiyeye gelecekler mi.

Yaptırım kararı da önemlidir ama çifte vatandaşlık verenler iptal ederse trajedi olur.

bir film klişesi bırak

(bkz: önemli bir şey değil sadece bir sıyrık)