bugün

entry'ler (6255)

uludağ sözlük yazarlarından obama ya mektup

s.a.

hayırlı olsun.

aeo

325 inci donem yedek subay sinav sonuclari

şahsımı jandarma olarak elazığ'a göndermiştir. bilgisi olanlardan bilgi almak süper olur.

otobüs firmalarının 1 numarayı güzel kıza ayırması

her seferinde kendisine 54 numaralı koltuk layık görülen şahsımı feci yıkan olay. o kadar mı ayıyım ulan..

325 inci donem yedek subay sinav sonuclari

belki yarın belki yarından da yakın bir zaman diliminde açıklanması beklenen sonuçlardır. bayramda sıkça sorulan uzun mu, kısa mı, neresi, neci sorularına cevap niteliği taşıyacaktır. inşallah isteyen istediği yere çıkar. aslında hayırlısı demek daha doğru.

(bkz: 325 kd)
(bkz: 325 nci donem yedek subay sinavi)
(bkz: 325 inci donem askere gidecek sozluk yazarlari)

turkiye de ogretmenlik kazanci en bol meslektir

en azından mesai saati-maaş tutarı ilişkisinde imamlardan daha çok daha fazla kazandıkları kesindir. eğer bir imamın mesai saati sadece namaz kıldırdığı süre olarak hesaplanıyorsa bekçilere, özel güvenliklere verilen maaşları havaya savrulan para olarak tanımlanması gerekir.

sabah namazına (5:00) giderim imam orada, öğle namazında (13:00) orada, ikindi, akşam, yatsı namazlarında (22:00) imam orada. yani sürekli olarak orayı beklemek zorunda. her iki-üç saatte bir namaz kıldırmak zorunda. üstelik öğretmenlerinki gibi haftada 3 gün, yılda 2-3 ay izinleri de yok.

tekrar diyorum eğer imamın çalışma süresini günde 75 dakika olarak algılayabilen bir beyne sahipseniz ya art niyetlisinizdir ya da beyninizin çalışma fonksiyonları zayıf.

fotospor

2 kişilik kontenjana sahip fenerbahçe forvetine bugünkü sayısında 5 tane adam getiren gazete. bakıyoruz;

Shevchenko
drogba
halil altıntop
sercan (bursalı)
fatih tekke

bonus olarak;

mesut özil
gökhan inler

insanoğlunda yaratıcılığın sınırının olmadığının ispatıdır bu gazete.

saatci baba

kapalıçarşı'da 100 ytl'ye satılan saatleri 200 hatta 300 ytl gibi fiyatlara satmaya çabalayan sahibinden.com kullanıcısı. ilanlarında alıcıyı öyle gazlayıcı şeyler yazmış ki aradaki fiyat farkını haketmiş sanki ahah. kadıköy civarındaymış yeri.

325donem com

ekranın sağında bulunan anket bölümünde donanımhaber'de en çok sevdiğiniz kişi kim, donanımhaber'de kimin cevaplarını tarafsız buluyorsunuz, ıssız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız üç donanımhaber kullanıcısı hangileri, en çok hangi donanımhaber kullanıcısına vermek istiyorsunuz gibilerinden tuhaf sorular bulunan gubudik web sitesi. aslında böyle bir askerlik veritabanının düşünülmesi ilerisi için gayet hoş ama olayın bokunu çıkartıp sidik yarışı moduna girerek kendi reklamlarını yapmaları gubidikleştirmiş işte. neyse linki verelim;

http://www.325donem.com

taş çıkartmak

madende çalışan işçilere uygun bir deyiş.

"çırak osman madenden taş çıkartırken kırk yıllık madencilere taş çıkarttı"

arka sıradakiler

hayatımda gördüğüm en iğrenç esprilerin yapıldığı bir sınıfta geçen dizi. kızlar da ne yavşak bu salak esprilere kikir kikir gülüyorlar. zeka namına iki lokma bir şey görsem gam yemeyeceğim. ıyk.

bez bebek

bu haftaki bölümünün teaserından gördüğümüz kadarıyla hakan olacak denyonun en sonunda nana'ya evlenme teklif ettiği dizidir. eğer rüya falan değilse ben bu hakan'ın aklına sıçayım diyorum başka bir şey demiyorum. reyting uğruna nana'yı hakan'a yamadılar ya yapımcılara da helal olsun. orada hakan için biçilmiş kaftan aslanlar gibi simge kızımız yıllardır nişanlı bekliyor bu herifi nana'ya vardırıyorsunuz. bravo bravo bu tablo sizin eseriniz.

size hiçbir şey demiyorum. umarım o görüntüler rüyadır.

cassio de souza soares lincoln

eğer hacettepe maçında yaptığı şeye şov deniyorsa bu gece hertha berlin'le alenen taşak geçmiştir kendisi.

6 kasım 2002

fenerbahçeliler tarafından kendisinden sadece ikibuçuk sene önceki 17 mayıs 2000 tarihi milattan önce bir tarih olarak lanse edilirken 6 kasım 2002 sanki dün veya ondan önce yaşanmış bir gün olarak kabul edilir. yani galatasaray'ın uefa kupasını almasından bahseden bir galatasaraylı'ya ohooo o kupa alınalı yüzyıl oldu diyen fenerliyi aradan iki dakika geçmeden 6-0'lık skorun avukatlığına soyunduğunu görebiliriz.

325 inci dönem yedek subay sınavı

tuzla piyade okulunun gecenin 2'sinde (abartmıyorum) 1500'den fazla insan + 500'den fazla araç ile karşıladığı sınavdır. ikinci 100 kişinin içinde yer bulabilmiş şanslı bir muhterem olarak saat öğlen 11 buçukta nizamiyeden çıkmış bulunmaktayım. gece 1 olmadan oradaydım onu da belirteyim.

eğer bu uzun ve sıkıcı olayı eğlenceli hale getirmek istiyorsanız ya arkadaşlarınızla gidin ya da orada kısa süren arkadaşlıklar edinin. ha bir de birlikteki tüm askerlere bu askerlik bitmez, sizden sonra sınava gireceklere de aga 50 şınav çektiriyorlar içeride diyin haha.

iett nin sitesinde sikayet bolumunun olmamasi

ilgili sayfadaki "lütfen bir konu seçiniz" bölümündeki;

hat servisi gecikmesi
durak problemleri
hat problemleri
iett sürücü davranışları
öho sürücü davranışları

seçeneklerinin hepsi şikayetten öte bir biçimde büyük memnuniyet gerekçeleri olmaları nedeniyle varlığına şahit olduğum şey. iett'yi bir kez de ben kınıyorum. zaten otobüslerinin hepsi şeriat yeşili cık cık cık.

fenerbahçe

avrupa'da erken form tutup sonradan bozulan takım. ha bir de fikstürün azizliğine uğrayıp son maçlarını güçlü takımlarla oynaması da gerçekten büyük talihsizlik.

ama her şeye rağmen yine lider, tek lider. tebrikler..

not: salça'nın verdiği fikstürde eksikler var. mesela özel maçları eklemeyi unutmuşlar.

deniz baykal ın namaza başlaması

mümkün olmayan şey. tayyip de 5 vakit namaz kılıyor benim buna muhalefet edip daha farklı konseptler geliştirmem gerek diyerek 7 ya da 24 rekat falan kılar. tabi kılarsa.

sirketlerin 5 yil boyunca ettikleri kar nerde

işçilerin 5 yıl boyunca aldıkları maaş ile aynı yerde diye cevaplanabilecek soru. firma kar etmezse işçi çıkartır, işçi maaş almazsa işi bırakır böyle devam eder bu.

gays com

facebook'ta gezinirken sürekli olarak sağ taraftaki reklam bannerlarında reklamıyla karşılaştığım site. ileride bir gün kazayla tıklamaktan korkuyorum. nasıl bir mesaj vermek isteniyor anlamadım ki.

ben alex ten iyiyim

ilk başta olası bir sabri sarıoğlu açıklaması sanıp yok canım aşağı yukarı aynısınız dediğim fakat hemen sonrasında lincoln'den olduğunu öğrenip şaşırdığım ifade. e herhalde iyisin bunu söylemene ne gerek var?