bugün

entry'ler (717)

olivier giroud

(#45369317) an itibariyle 52. golunu atip henryyi gecerek fransa milli futbol takiminin en golcu oyuncusu oldu. helal olsun.

lionel messi

oyun kurulumunda topa ilk dokundugu yer ile karsilastirildigi futbolcunun topa ilk dokundugu yer arasinda 40 metre var. ve bu adam 1100 gole katki verdi.

aha yazarken koydu gene.

jeremy rifkin

içerisinde 8 milyar insan barındıran bu astronomik cisimde türkiyeye ve türk toplumunun gerçeklerine kendisi kadar uzak ikinci bir kişinin daha olduğuna inanmıyorum.

arda turan

neden türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük yeteneği ve aynı zamanda kariyeri olduğu fiziksel özelliklerine bakıp kanıtlanabilir.

20 yaşındaki hali bile güçlü değildi. hızlı asla değildi. çevik değildi. dayanıklı olduğu da söylenemez. fm tabiriyle herifin fiziksel özellikleri yeşili geçtim neredeyse sarı bile değil lan. halı sahaya çağırılan kuzen gibi bi tip idi arda.

fakat öyle bi tekniği, driplingi, oyun aklı vardı ki msn triosu + iniesta gibi bi adamın olduğu takımda gerek 11, gerekse kurtarıcı olarak oyuna giriyordu.

sakallarında beyazlar çıkan heriflere genç yetenek denen ülkede 19, 20 ve 21 yaşlarında çıktığı 130 maçta 30 gol 60 asistle 90 gole katkı yaptı.

bu istatistiği galatasaray tarihinin en yetenek yoksunu kadrolarında yaptığı da bariz bi durum.

şu yaşta, şu sayıların yarısına ulaşan futbolcu kaç milyona transfer oluyor hesap edin -ki 90 skora katkının 20si avrupa arenasında-

emre çolak

yıllardır söylerim ve iyi taşak malzemesi çıkartırlar; türk futbol "tarihi" içinde yer etmiş en yetenekli 3 futbolcudan biridir.

bu soyleyeceklerim olmamış bircok futbolcu icin soylenmistir fakat emre gercekten almanyada dogup alman disipliniyle yetisseydi hayallerimizin, hayallerinin cok otesinde bi topcu olurdu. muhtemelen son almanya macinda sahaya kaptan olarak falan cikardi.

hastalik bu futbol bugun paylastigi videoda 1 dakika da olsa kendisinden bahsetmis. valla cok sevindim sayelerinde yalniz olmadigi anladim.

ah emre ah.

özgür demirtaş

ne zaman övülse aklima su tiviti gelen 1984 reis.
görsel

23 kasım 2022 düzce depremi

bahcesehirde yatak sallandi aq.

mauro icardi

ilk golde ortaya düşen topta depar atıp ligin fizik gücü en yüksek stoperlerinden birisi olan ndayishimiyeyle korakor mücadelesi ve topu kapıp pozisyonu hazırlaması benim icin besiktasa attigi golden de, kereme yaptigi asistten de daha degerliydi.

ya yatar, ya da kutudan ayrılmaz üzerine gelen topu bitirir diyordum. böyle bi mücadele, pasörlük, liderlik asla beklemiyordum. sana da, seni getirene de helal olsun.

lionel messi

görsel

ali palabıyık

verdiği bütün kararlara, kırmızılara, icardi ve mertensin (boey pozisyonu gibi) çekilip penaltı vermemesine, ilk yarı sonundaki kontrayı kesip maçı bitirmesine, ardanın "bacağından sekip" eline değen pozisyonda golümüzü iptal etmesine (averajla sampiyonluk gitti) kadikoyde kelin ayagina basilmasina fakat faul vermemesine, her düdüğüne kılıf bulabilir.

fakat ilk yarı bitiminde yardımcılarıyla birlikte tribünün önünde durup içeri girmeyerek taraftarı tahrik etmesinin hicbir aciklamasi yok. önce şişe de atmadılar ki beklesin, şişe atılması bu hareketten sonra oldu.

herkes soyuna odasina girmisken adam inadına milleti delirtmek icin goz gore gore elini beline koyup 1 dakika kıskıs tribünü izledi ya.

gercekten sunun hicbir izahi yok. bu meslekten kazandigin paralar colugunun cocugunun hastane parasi olmaz umarim. onlarin sucu yok.

bi yerlerden çıkar çünkü bu.

francesco farioli

(#45876660) galatasarayliyim, yine aynisini diyorum. bu herifin bu ulkeden para kazanmasi vatan ihanettir.

sözlük kızlarının meme fotoğrafları

çirkin ya.

younes belhanda

hem su an 1 gol 1 asistle oynamasi, hem de taylanin "ilk geldigimde pas atacak cok oyuncu vardi lafindan sonra akillara gelen uzumlu kekim. sarisin olsa bambaska bi galatasaray kariyeri olurdu.

gecen aylarda kendisi hakkinda girdigim entry: (#45695489)

lionel messi

az once son yillarda gordugum en guzel plase gole imza atti. bayildim bayildim.

https://twitter.com/qm5p4...varHO03DBacPxVtg&s=19

josep guardiola

messi-ronaldo kıyasında hep söylediğim bi şey vardır.

ronaldo devasa real madrid kariyerinde onca turnuva kazanırken sadece 2 kez lig şampiyonu olabildi.

çünkü turnuvalarda ve elemelerde başarılı olabilmek adına birçok faktör vardır. o gün kim iyiyse o gün kim şanslıysa, bireysel faktörler, hakem vsvsvs.

fakat işte konu 1 senelik periyot ve her hafta rakibin messi olunca yapamıyorsunuz. 30 hafta boyunca messiyle yarışamıyorsunuz.

guardioladaki durumun tamamen benzeri. bu keli eleyebilirsin fakat yarışamazsın. rakiplerini öyle bir psikoza sokuyor ki ligler daha başlamadan bile şampiyonluk potasına girebilecek herkesi mental olarak çökertiyor. dünyanın en rekabetci liginde karsisindaki takimlar sahaya fark yememek için çıkıyor.

inanilmaz.

juan mata

lige oyle karakterli, oyle buyuk bir yetenek geldi ki hâlâ gsliler dahil kimse farkinda degil.

pure zeka. dünya tarihine geçmiş bir orta sahadır. lige gelmiş en kariyerli futbolculardan biridir.

12/13 sezonunda messi-cr7 seviyesinde, çok epik bi performans göstermişti. 64 maç 19 gol 35 asist.

şu an o dönemin %25i kadar oynasa sokaklara ismi verilir. galatasaray sampiyon olursa kendinin oynadigi denklemde olacak.

12/13 sezonundaki performansi: https://twitter.com/HardC...XQDg7VUI-5UrpW1A&s=19

francesco farioli

fenerin yaptigi en iyi is on olan presi iken, bunu ugandali 20 yasindaki fm oyuncusu bile bilirken inatla pasla cikmaya calisan rezil td. onune gelen buyuk takimdan 5er 5er yemeye bikmadi. sirf yakisikli ve italyan diye kendine takim bulabiliyor.

tamam kanka guardiolanin yerine sen gececeksin cityye.

tff

trabzon futbol federasyonu.

o dekoderlerinizi badem bıyıklı amcalara satarsınız anca.

anın görüntüsü

görsel

sacha boey

anomali.

şu 6 haftanın %70ini sezon boyu oynasın mvp olur.